Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

wolny browar.pl?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    wolny browar.pl?

    jak browar.biz chodzi wolno, to nie wińcie mnie


    Gazeta Wyborcza - Wiadomości z kraju i ze świata, nauki i kultury oraz sportu, a także aktualne komentarze. Zajrzyj na Wyborcza.pl.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • ANDRO
    Senior
    • 10-2001
    • 640

    #2
    No i wszystko. Nic tu nie mogę dodać.
    Andro z wyspy jednej takiej.
    http://www.bahama.uznam.net.pl/

    Comment

    • Radegast
      Senior
      • 02-2001
      • 1124

      #3
      No tak, nasza wspaniała tepsa chce dominować na rynku jak tylko się da. A później tylko podnosić ceny i podnosić i podnosić...

      Nie rozumie, że nie można tego powstrzymać. Nie dość, że ceny dostawy internetu są bardzo duże to jeszcze nic się nie robi aby "zatkać gębe" takiemu monopoliście.
      Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        #4
        Witold Rataj, rzecznik TP SA, tłumaczy to postępowanie następująco: - Chcemy rozróżnić klientów, którzy używają łączy do własnych potrzeb, od tych, którzy używają ich do celów zarobkowych, czyli do dalszego komercyjnego wykorzystania naszej sieci. Chodzi o to, że TP SA chce być dostawcą usług. Czy w takim razie jest sensowne udostępnianie naszych zasobów sieciowych? Te zasoby były budowane do świadczenia przez nas usług, w tym dostępu do internetu. Nie może nikogo dziwić, że zależy nam na sprzedawaniu naszych produktów.

        Ja wiem, że nic Was nie przekona ale zastanówcie się chwile dlaczego Tepsa (firma prywatna juz od jakiegoś czasu) ma sprzedawać swoją SIEĆ dla oparatorów którzy na jej bazie dostarczają Internet czyli KOnkurują z nią. Firma chce sprzedawać USŁUGĘ a nie sieć i tu ją jak najbardziej popieram, abstrachując od wielu innych działań które są złe. Ten artykuł jest bzdurny bo nie bierze pood uwagę tego, że żaden oparator na świecie nie sprzedaje sieci w sensie kabli tylko sprzedaje usługi na bazie tej sieci. Tepsa traciła miliony na takim działaniu.
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • Kudłaty
          Senior
          • 09-2001
          • 1972

          #5
          Tpsa musi udostępniać swoje łącza ponieważ innych nie ma , i nie może mówić do czego dzierżawca je wykorzystuje, dopóki nie narusza bezpieczeństwa lub mógłby zepsuć łacza
          W gazecie też napisali, że ta firma wnosi sprawe do prokuratury i ma prawdopodobnie wygraną

          Comment

          • zythum
            Kot Makawity
            • 08-2001
            • 8305

            #6
            Originally posted by Kudłaty
            Tpsa musi udostępniać swoje łącza ponieważ innych nie ma , i nie może mówić do czego dzierżawca je wykorzystuje, dopóki nie narusza bezpieczeństwa lub mógłby zepsuć łacza
            W gazecie też napisali, że ta firma wnosi sprawe do prokuratury i ma prawdopodobnie wygraną
            Hmmm, firma prywatna za którą Państwo wzięło pieniądze nic nie MUSI, musi przynosić zyski jeżeli już. Ja się zgadzam całkowicie, że Tepsa wiele złego robi ale w tej sprawie ma racje. Ta sprawa tak naprawdę dotyczy małych firm biorących łącze analogowe 2 Mb/s i dzilących je na klientów na osiedlu (zarabiając na tym sporo) czyli jest to nieuczciwa konkurencja. Jeżeli chce się być konkurencją w dostawie inetrentu to trzeba wybudować swoją sieć albo podpisać umowę z Tepsą (tak jak to robią duzi ISP). Łącza analogowe są łączami do "prywatnego" korzystania a nie mają służyć budowaniu w oparciu na nich dostępu do Interenetu. Trudno to wszystko wyjaśnić bo nie wiem jaka jest wasza wiedza na temat sieci telekomunikacyjncyh, łączach itd. W każdym razie wiedza piszącego artykuł jest żadna.
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23792

              #7
              mnie to tylko przypomina zmianę reguł poczas gry, która to gra okazuje się później nieatrakcyjna dla pozostałych uczestników. ja rozumiem że firma chce zarabiać na swojej własności, ale chciałbym zauważyć, że firma ta została zbudowana za pieniądze państwowe (czyli nasze) - czy się mylę? w przeciwieństwe do wielu innych firm.

              swoją drogą to świetna taktyka najpierw pozyskać klientów którzy będą takie łącza dzierżawić, uzależni się ich istnienie od swojego dyktatu a później postawi się ultimatum. firma plajtuje, pozostaje jednak jakaś infrastruktura np. sieci w blokach i spenetrowany rynek, wystarczy tylko przejąć go, dotychczasowi użytkownicy już w zasadzie nie będą chcieli przerzucać się z powrotem na modem, więc będą płacić te 100 zł więcej. firma wtedy nie musi biegać po domach by pozyskać tych użytkowniów.

              jednak cenię sobie TPSA za to że to dzięki ich numerowi dostępowymi 0202122 odnalazłem swoje miejsce w sieci.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • zythum
                Kot Makawity
                • 08-2001
                • 8305

                #8
                [QUOTE]Originally posted by ART
                [B]mnie to tylko przypomina zmianę reguł poczas gry, która to gra okazuje się później nieatrakcyjna dla pozostałych uczestników. ja rozumiem że firma chce zarabiać na swojej własności, ale chciałbym zauważyć, że firma ta została zbudowana za pieniądze państwowe (czyli nasze) - czy się mylę? w przeciwieństwe do wielu innych firm.

                Tak ale Pańtswo czyli teoretycznie "wszyscy" dostali od FF pieniądze za tą firmę. Wszystkie więkjsze polskie firmy zostały zbudowane bądź rozwinięte za państwowe czyli podatników pieniądze (przez 50 lat były własnością państwa) ale przypominam że była prywatyzacja i firmy prywatne zapłaciły pieniądze za te firmy i już są ich własnością. NIe można zjeść ciasto i mieć ciastko.
                To inaczej miało być, przyjaciele,
                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                Rządzący światem samowładnie
                Królowie banków, fabryk, hut
                Tym mocni są, że każdy kradnie
                Bogactwa, które stwarza lud.

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23792

                  #9
                  faktycznie były jakieś okruszki. ale rozdziobały je kruki i wrony
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • zythum
                    Kot Makawity
                    • 08-2001
                    • 8305

                    #10
                    Zleciały się sikorki i zjadły słoninkę
                    To inaczej miało być, przyjaciele,
                    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                    Rządzący światem samowładnie
                    Królowie banków, fabryk, hut
                    Tym mocni są, że każdy kradnie
                    Bogactwa, które stwarza lud.

                    Comment

                    • Kudłaty
                      Senior
                      • 09-2001
                      • 1972

                      #11
                      Naszczęście już niedługo wszędzie będzie sięć w sieci elektrycznej. Dały już dobre wyniki próby w Łodzi i Poznaniu. Niedługo ruszy i wtedy Tpsa będzie błagała o klientów

                      Comment

                      • zythum
                        Kot Makawity
                        • 08-2001
                        • 8305

                        #12
                        Originally posted by Kudłaty
                        Naszczęście już niedługo wszędzie będzie sięć w sieci elektrycznej. Dały już dobre wyniki próby w Łodzi i Poznaniu. Niedługo ruszy i wtedy Tpsa będzie błagała o klientów
                        A znasz dokładnie technologię i jej możliwości, bo ja akurat znam dobrze. Będzie to dużo gorsze (od stałych łączy bo rzezczywiście trochę lepsze od modemu) a płacić będziesz niewiele mniej. zresztą sam zobaczysz.
                        To inaczej miało być, przyjaciele,
                        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                        Rządzący światem samowładnie
                        Królowie banków, fabryk, hut
                        Tym mocni są, że każdy kradnie
                        Bogactwa, które stwarza lud.

                        Comment

                        • pieczarek
                          zwykle cham i prostak
                          • 06-2001
                          • 5011

                          #13
                          No tak, sprawy techniczne są tu zupełnie drugorzędne. Łącze analogowe, sieć energetyczna, satelita to wszystko jest bez znaczenia gdy na rynku istnieje faktyczny monopol. W mojej miejscowości do wyboru są następujące możliwości: TP - bodaj 140 zł, od niedawna Dialog 70 zł, miejscowa firma korzystająca z podłączenia do sieci szkieletowej (tej samej co główne ośrodki akademickie; przepraszam jeśli to wyjaśnienie jest nieprecyzyjne - nie jestem fachowcem) 40 zł. Łatwo zgadnąć, gdzie podłączają się mieszkańcy. A przy tym prędkości są odwrotnie proporcjonalne do ceny usługi. Z usług TP korzystają tylko ci, którzy nieopatrznie podpisali cyrograf, że wykupują usługę co najmniej na rok. Dialog, który niedawno okablował miasto jest zdziwiony, że popyt na jego usługi jest znikomy. Jak to !? Przecież jesteśmy dwa razy tańsi niż TP!!
                          Bardzo sobie chwalimy istniejącą na miejscowym rynku konkurencję.

                          Comment

                          • Kudłaty
                            Senior
                            • 09-2001
                            • 1972

                            #14
                            Ja mam stałe łącze w DIALOGU z Tpsa dawno zrezygnowałem.
                            A nawet jeżeli tamto łącze będzie wolniejsze to i tak zawsze tańsze no i nie TPSA!!! (Tele Komuna).
                            Jeżeli byłeś kiedyś za granicą to powinieneś wiedziec ile kosztuje jeden impuls, z porównaniu z naszymi cennikami, płacimy jak za złote przewody, co jest bardzo śmieszne . Bo już nie wiem co mam innego trobić jak tylko śmiać się

                            Comment

                            • Nicolae
                              Gość
                              • 09-2001
                              • 99

                              #15
                              Z okazji tej dyskusji przypomniał mi się kawał:

                              Na lekcji pani pyta dzieci gdzie pracują ich ojcowie:
                              Małgosia: "Mój tata jest kierownikiem w firmie transportowej"
                              Tomek: "Mój tata jeździ taksówką"
                              "A twój tata Jasiu"
                              "Mój tata tańczy na rurze w barze dla pedałów". Cisza i ogólna konsternacja.
                              Po lekcji pani pyta się na boku Jasia: "to prawda z twoim tatą?"
                              "Nie, mój tata pracuje w TPSA, ale wstyd się przyznać".

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎