PDA

Wersja pełna: : Piwo w proszku

Cezar
12-07-2001, 13:40
Na stronie

http://www.wiedzaizycie.pl/99061500.htm

można przeczytać, jak można zrobić piwo z proszku.
Ciekawe, czy ktoś zetknął się już z tym wynalazkiem i degustował tak wytworzony napój?

Czes
12-07-2001, 14:30
Ten proszek to suchy ekstrakt słodowy. Otrzymuje się go techniką jak dla mleka w proszku i wyglądem mleko w proszku przypomina - tyle ,że jest żółtawy i bardzo chłonie wilgoć.
Chmiel w postaci zizomeryzowanego granulatu też może mieć postać proszku.
W końcu suszone drożdże to też proszek.
Wyobrażam sobie, że mieszaninę suchego ekstraktu i chmielu zalewa się wrzącą wodą. Po ostudzeniu do temperatury pokojowej dodaje drożdży. Po kilkudniowej fermentacji i następych kilku dniach klarowania jest jakies tam piwo...

Nie ma jak dotąd piwa w proszku ani w innej skoncentrowanej postaci (tak jak syrop CocaColi),
którą wystarczyłoby rozpuscić w wodzie i nagazować - i bardzo dobrze!!!

Marusia
12-07-2001, 14:36
Czes, ależ na linku zapodanym przez Cezara piszą własnie coś odwrotnego!!!

Faltarn
12-07-2001, 14:47
Ani tekst Czes'a ani to co na stronce nie przekonało mnie do metody. Jak mam robić sam w domu to SAM, a jak chcę piwo w 10 minut to idę do sklepu.

Marusia
12-07-2001, 14:50
Nie sposób nie przyznać koledze racji:)

To taki fast food jak McDonalds;)

Czes
12-07-2001, 14:51
Upieram się przy swoim!
Zresztą w tej notce piszą raz o "proszku piwnym", zaraz potem o mieszaninie słodu, chmielu i drożdży.
Szkoda,że "Wiedza i Życie" kolportuje takie dyrdymały. :o

ART
12-07-2001, 17:10
heehehe

Krzysiu
12-07-2001, 19:00
Kilka lat temu czytałem o tym jako o ciekawostce chyba w "Przemyśle Fermentacyjnym ..."
Czes ma rację. Albo to jest mieszanka słodu, chmielu i drożdży, która musi pofermentować jakiś czas, albo jest to jakiś ekstrakt, który po rozgotowaniu w 10 minut - nie jest piwem, a na przykład kawą zbożową. "Inka" wszak jest sprzedawana w postaci proszku...
Taka mocno stężona kawa od biedy może udawać niektóre piwa.

baklazanek
17-12-2002, 15:47
Był już podobny temat, ale gdy przeczytałem posty w nim zawarte to doszedłem do wniosku że chodziło tam o coś innego. No ale do rzeczy. Kilka dni temu dziennikarz radia RMF poinformował słuchaczy że w Austrii wynaleziono piwo w proszku:ice: Są to jakieś granulki które zalewa się wodą(wystarczy zimna) i już ma się piwo. Wynalazek ten został podany pewnej grupie piwoszy( bodajże anonimowo) którzy nie stwierdzili uchybień w tym ?piwie?. Na koniec dowiedziałem się że ten produkt będzie znacznie tańszy niż normalne piwo. Etykietki i kapsle przepadną no ale będą torebeczki do zbierania. A tak poważnie to wkurzyłem się!!!

Johnus_Beer
17-12-2002, 16:06
W starożytnej Mezopotamii to już było. Nazwyało się to "sikaru" (hmm...;) ) i uważane jest za pierwsze piwo. Było to swago rodzaju ciasto, wielkości bochenka chleba. Taki bochenek kroiło się na pół i wrzucało do wody na parę dni. Po czym hyc- już jest piwo. Co do austryjackiego piwa w proszku, pomysł się nbie sprawdzi, bo po co komu piwo, na które się czeka jak na zaparzene herbaty, a równiez cena nie gra tu zasadniczej roli.:stout:

behemoth
17-12-2002, 16:12
A ja obawiam się, że pomysł może wypalić. Podobnie jak napoje w proszku, zupy instant, gorące kubki, ciasta w proszku itd. Ze względu na małe rozmiary będzie można to wszędzie ze sobą zabrać. Cena zapewne też będzie niska. Wkońcu będzie to sama chemia. A smak? No cóż -już teraz wielu "piwoszy" nie zwraca na niego uwagi.

Kudłaty
17-12-2002, 16:43
Piwo w proszku to chyba coś z serialu " Świat według Kiepskich" :D hehehe

baklazanek
17-12-2002, 17:04
Przecież napisałem że wystarczy zimna:) Nie trzeba długo czekać. Proszek do kufelka, zalewamy wodą i piwko gotowe.

szostak
18-12-2002, 10:30
Jeśli od razu po zalaniu wodą i zamieszaniu powstanie piwo, to rzeczywiście, to ma bardzo dużą szansę się przyjąć. Zastanawia mnie tylko, w jaki sposób udało się sproszkować alkohol:D
No, chyba że to będzie piwo bezalkoholowe:D

Dudlik
18-12-2002, 17:26
Chciałbym zauważyć że to oznaka rychłego nadejścia końca świata!!:ice:
A tak na marginesie może nie długo wynajdą kaszankę w aeorozolu?:D
Na zdrowie :stout: normalnym piwem!

Krzysiu
19-12-2002, 09:10
Słyszałem kiedyś, że radzieccy uczeni otrzymali wodę w proszku. Tylko nie wiedzieli, w czym ją rozpuszczać.

Piwofil
19-12-2002, 19:57
To dość ciekawe rozwiązanie, ale jakoś nie wobrażam sobie jak miałoby to funkcjonować, np. jak pić to w parku na ławce :D . Albo w klubie, barman zamiast nalewać z beczki zalewa proszek, paranoja.
Nie sądze żeby się przyjeło, mam nadzieje że jakaś wiernośc tadycji zwycięży, np. pety tez nie są jakoś bardzo popularne.

kopernik
19-12-2002, 20:09
Totalny debilizm, chyba że podciągnąć to pod domowe piwowarstwo :kwiatek:

Marusia
19-12-2002, 20:16
Jak tylko widzę ten temat, zawsze przypomina mi się strasznie stary kawał, jak to idzie dwóch gości przez pustynię, skwar niemiłosierny, pot się z nich leje, usta wyschniete, a oazy ni widu. Jeden pyta drugiego:
- masz coś do picia?
A drugi odpowiada:
-Mam. Oranżadę w proszku.

A tak swoja drogą, takie piwo w proszku można by podrasowywać różnymi rodzajami wód mineralnych. Zaraz by się zaczęła produkcja "wód piwnych" :D

kopernik
19-12-2002, 21:52
Marusia napisał(a)
...Zaraz by się zaczęła produkcja "wód piwnych" :D

czyli warszawski u-boot (piwo z wódą)

szczuka
04-03-2003, 13:06
Co Wy na to:
http://kiosk.onet.pl/dlaczego/1111763,1290,artykul.html

slavoy
04-03-2003, 13:17
:eek: Apokalipsa! :eek:

behemoth
04-03-2003, 13:34
...Piwo ma być sprzedawane w kilku smakach.

Pewnie- serowo-cebulowym i o smaku pizzy...

mapajak
04-03-2003, 13:36
Ja jestem spokojny, tego typu "wynalazki" albo wymierają śmiercią naturalną, albo funkcjonują sobie po cichu, nie przeszkadzając nikomu,w bardzo ograniczonym zakresie, znajdując sobie wąski krąg wiernych odbiorców.
Przykładem może tu być oranżada w proszku, proszek do prania w płynie,
mięso w proszku itp.

Mawas
04-03-2003, 14:09
Oranżada w proszku była bardzo dobra szkoda że już jej nie ma.

baklazanek
04-03-2003, 14:18
Proszek (http://www.browar.biz/forum/showthread.php?s=&threadid=17022&highlight=piwo+w+proszku)

marcin_l
10-03-2003, 22:27
A ja tam bardzo chętnie bym skosztował takiego piwa w proszku.
Nie żebym chciał to pić na codzień a naweto od święta ale czasami w
góry bym sobie wziął.

Ktoś to pił? Gdzie takie cóś można dostać?
Czy toto ma alkohol? (ponoć to możliwe)

Ahumba
11-03-2003, 09:12
Piwofil napisał(a)
jak pić to w parku na ławce :D . Albo w klubie, barman zamiast nalewać z beczki zalewa proszek, paranoja.

będziesz wysypywał i zaciągał się nosem przez słomkę jak narkotykiem:D

danio_145
16-11-2006, 19:55
Może będzie tak fajnie musujące jak oranżadki z dawnych lat :D

kibi
16-11-2006, 21:39
Gdzieś słyszałem, że Rosjanie wyprodukowali wodę w proszku. Tylko nie wiadomo czym ją rozcieńczyć.

danio_145
16-11-2006, 21:50
Słyszałem kiedyś, że radzieccy uczeni otrzymali wodę w proszku. Tylko nie wiedzieli, w czym ją rozpuszczać.

Czyżby stąd ? :D :D

kibi
16-11-2006, 22:43
Czyżby stąd ? :D :D

Napisałem "gdzieś słyszałem", być może właśnie tutaj :D :D . Na moje usprawiedliwienie: tamten post ma prawie 4 lata.
Słyszałem też o pomyśle alkoholu (może np. piwa) w czopkach. Ale to już na pewno słyszałem gdzie indziej ;) .

lzkamil
16-11-2006, 23:52
Słyszałem też o pomyśle alkoholu (może np. piwa) w czopkach. Ale to już na pewno słyszałem gdzie indziej ;) .
Daukszewicz o tym mówił w którymś swoim programie kabaretowym, a konkretnie o wódce. I się zastanawiał jak by wyglądał bruderszaft :D

kibi
17-11-2006, 07:59
Daukszewicz o tym mówił w którymś swoim programie kabaretowym, a konkretnie o wódce. I się zastanawiał jak by wyglądał bruderszaft :D
A mnie się zdaje, że to był Jaroszyński. Zastanawiał się też jak wygladałoby chuchnięcie policjantowi. No i wszyscy wstawaliby do toastów :D .

lzkamil
17-11-2006, 22:52
Te pozostałe szczegóły też pamiętam jak przypomniałeś. A jak je tak dobrze pamiętasz to pewnie i co do autora masz rację :D

dziku
18-11-2006, 06:09
Ja to przed laty w kabarecie Pietrzaka słyszałem...

kibi
18-11-2006, 14:13
Ja to przed laty w kabarecie Pietrzaka słyszałem...

Może być, to nie wyklucza Jaroszyńskiego.

jerzy
18-11-2006, 15:08
I się zastanawiał jak by wyglądał bruderszaft :DA fe! ;)
(dotyczy się to zarówno cytatu, jak i tematu)

yemiołka
09-12-2006, 23:21
Kilka dni temu dziennikarz radia RMF poinformował słuchaczy że w Austrii wynaleziono piwo w proszku:ice: Są to jakieś granulki które zalewa się wodą(wystarczy zimna) i już ma się piwo.
co?! w jakiej kurde Austrii??! przecież to ja je wyśniłam /tzn. któreś z mych ya/: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=1174

HORROR vel WIZJA

oj. wczoraj po budziku [znowu zaspałam] przyśniła mi rzecz następująca:
robiłam zakupy w sklepiku spożywczym i poprosiłam - wiadomo - o piwo. a gość mi daje jakąś saszetkę - typu herbatka expresowa. więc ja go kulturalnie proszę o piwko w tradycyjnej formie, a ten rzecze, że "wyszło". oj. i oj. co robić?! trza brać saszetkę!! coś w stylu piwa instant.
pytam jeszcze, jakie są marki. pierwszej nie pamiętam, biorę Szwejka [!].
za 4 PLN!!!!
zgroza

:)

baklazanek
10-12-2006, 10:28
co?! w jakiej kurde Austrii??! przecież to ja je wyśniłam /tzn. któreś z mych ya/: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=1174

:)

Widocznie Austriacy przeczytali forum i zapożyczyli sobie pomysł. Musisz zacząć ubiegać się o procent, ze sprzedaży tego produktu.

kangurpl
10-12-2006, 13:20
Gdzieś słyszałem, że Rosjanie wyprodukowali wodę w proszku. Tylko nie wiadomo czym ją rozcieńczyć.
Standardowe wyposażenie m.in. morskich tratw ratunkowych - uzdatnia wodę morską.

Stolp
08-01-2009, 09:20
Nie ma jak dotąd piwa w proszku ani w innej skoncentrowanej postaci (tak jak syrop CocaColi),
którą wystarczyłoby rozpuścić w wodzie i nagazować - i bardzo dobrze!!!

Piwo w proszku jest już od dawna w Autrii. Mówili o tym parę lat temu w "Zetce", a tutaj:
http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/piwo-z-pralki,353864
znalazłem już tylko krótkie wspomnienie. Chyba się jednak nie przyjęło, bo sprawa ucichła :)

blk01
18-01-2012, 18:26
Buszując w internecie natknąłem się na coś takiego:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CWM_B7cfouA

Słyszał ktoś o czymś takim ?? Próbował?

e-prezes
18-01-2012, 18:31
To jakaś lipa.

Chmielo
18-01-2012, 18:35
Poczytaj komentarze pod filmikiemi dowiesz się wszystkiego.. Nie wszystkie nadają się do powtórzenia.

blk01
20-01-2012, 15:50
A ja tam bardzo chętnie bym skosztował takiego piwa w proszku.
Nie żebym chciał to pić na codzień a naweto od święta ale czasami w
góry bym sobie wziął.

ja to zawsze biorę na nasze wyprawy 4-5 4-paków niestety puszkowych :P Oczywiście ostatnio na trasie Okraj-Samotnia dotarłem godzinę po peletonie, ale jak na mnie czekali :D

Jak myślicie o zawartości alkoholu w piwie w proszku (hipotetycznie) da się otrzymać alkohol w stałym stanie skupienia?