Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak ocenić wartość etykiet [było: Nowicjusz]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lucyfers
    Junior
    • 12-2002
    • 2

    Jak ocenić wartość etykiet [było: Nowicjusz]

    Witam jestem tu nowy i zaczalem zbierac etykiety piwne , mam kilka pytan w jaki sposob najlepiej odklejac je moze macie jakies specjalne techniki. Jaka jest wartosc etykiet sa moze jakie katalogi czy cos takiego ,moze sa jakeis giełdy strony itd pozdrawiam
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    #2
    tutaj wszystko dla kolekcjonerów piwnych gadżetów...Poddziały: Giełda | Identyfikacja | Moje zbieranie


    poprzekopuj z tego działu tematy wstecz, używaj wyszukiwarki. większość rzeczy została już powiedziana (choć nie w pełni, ale tematy już odpowiednie są)
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • baklazanek
      † 2014 Piwosz w Raju
      • 08-2001
      • 3562

      #3
      Cześć. Rozumiem że twoim ulubionym piwem jest Lucifer A tak poważnie to "przejdź" się dobrze po forum to znajdziesz wiele informacji na temat giełd oraz innych ciekawych rzeczy.
      A co do metody odklejania to ja preferuje odklejanie w zimnej wodzie gdyż wtedy etykieta nie traci zbyt wielu kolorów no a jak nie chce odejść to gorąca woda ja częstuje. W ekstremalnych przypadkach używam wrzątku.

      Comment

      • And69
        Senior
        • 06-2002
        • 1487

        #4
        Odp: Nowicjusz .

        lucyfers napisał(a)
        Witam jestem tu nowy i zaczalem zbierac etykiety piwne , mam kilka pytan w jaki sposob najlepiej odklejac je moze macie jakies specjalne techniki. Jaka jest wartosc etykiet sa moze jakie katalogi czy cos takiego ,moze sa jakeis giełdy strony itd pozdrawiam
        Witam

        Nie ma chyba specjalnych technik , ja wkładam do wody i po jakimś czasie sama odpada . Jeśli włożysz do ciepłej wody odklei sie szybciej .
        Z tego co wiem polskiego katalogu etykiet niestety nie ma , były plany stworzenia takowego ale narazie bez efektów .

        Giełdy są i o wszystkich masz informacje w imprezach .
        A co do wartości to zależy od daty takiej etykiety i z jakiego państwa .

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23782

          #5
          odklejanie:
          tutaj wszystko dla kolekcjonerów piwnych gadżetów...Poddziały: Giełda | Identyfikacja | Moje zbieranie


          co zbieracie: Etykiety (i) kontretykiety (i) krawatki?
          tutaj wszystko dla kolekcjonerów piwnych gadżetów...Poddziały: Giełda | Identyfikacja | Moje zbieranie


          katalogi:
          tutaj wszystko dla kolekcjonerów piwnych gadżetów...Poddziały: Giełda | Identyfikacja | Moje zbieranie


          pomocy
          tutaj wszystko dla kolekcjonerów piwnych gadżetów...Poddziały: Giełda | Identyfikacja | Moje zbieranie


          giełdy:
          ten fragment forum służy jako tablica reklamowa dla imprez, prowadzonych promocji związanych z piwem, etc.



          przychylność browarów:
          tutaj wszystko dla kolekcjonerów piwnych gadżetów...Poddziały: Giełda | Identyfikacja | Moje zbieranie
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            #6
            żeby nie zmarnować bezproduktywnie tematu proszę dyskutować tutaj o tym w jaki sposób "oceniać wartość etykiet". a w powyższych tematach kontynuować pozostałe aspekty.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • behemoth
              Senior
              • 12-2001
              • 248

              #7
              Nie ma metody wyceny etykiety "na oko". Jej wartość zależy głównie od nakładu. Jeżeli jest to etykieta rzadko spotykana jej wartość jest oczywiście wyższa. Najdroższymi etykietami polskimi są oczywiście etykiety przedwojenne i z okresu okupacji. Ich ceny jednak również są uzależnione od ich powszechności. Ceny wahają se do kilku do kilkuset złotych. Etykiety najnowsze i najczęściej spotykane czyli takzwana "masówka" kosztują od kilku groszy do kilku złotych.
              Jeżeli natomiast chodzi o etykiety zagraniczne- tu najdroższe są okazy z różnych, dziwnych krajów czyli takzwana: egzotyka. Cenowo jednak nie jestem dobrze zorientowany gdyż zbieram tylko Polskę. Nie zaszkodzi też zajrzeć na Allegro. Tam co prawda wszystko jest trochę droższe ale można się zorientować.

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                behemoth napisał(a)

                Jeżeli natomiast chodzi o etykiety zagraniczne- tu najdroższe są okazy z różnych, dziwnych krajów czyli takzwana: egzotyka. Cenowo jednak nie jestem dobrze zorientowany gdyż zbieram tylko Polskę.
                Z egzotykami to bywa bardzo różnie i dziwnie. Ja na przykład Chiny, i to starsze, dostałem darmo jako dodatek do zakupionych polskich etykiet.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #9
                  Chiny - choć z pewnością kraj egzotyczny - są stosunkowo popularne , miliard ludzi , kilo megabrowarów , produkcja też pewnie monstrualna . Strach pomyśleć co będzie jak nastąpi tam wysyp żółtoskórych kolekcjonerów.Etykiety też nie za piękne - mam ich prawie tysiąc i 99% z nich robione na jedno kopyto - pionowy kolorowy owal z logo browaru na środku i nazwą piwa poniżej na wstędze i dookoła obwodu, ale to już nieco inny temat
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    jesli chodzi o wartość etykiet zagranicznych to w chwili obecnej najrzadszej i najdroższe są z tych państw gdzie kiedys były browary i juz ich tam nie ma, np Falklandy, Gujana Francuska, Libia, Sudan, Mariany Północne, Bermudy, Mariany Północne, Monako....wartość tych etykiet kształtuje sie od kilku dolarów aż do....słyszałem kiedys o kolekcjnerze z Francji który kupił etykietę z Gujany Fr. za 700 marek. Dosyć rzadkie a równocześnie dużo warte są również etykiety z krajów z których żaden browar nie odpowiada, lub wysyłają za uprzednim otrzymaniem pewnej kwoty $ w kopercie.
                    a co do Chin to faktycznie, jest to tak zwana egzotyczna masówka, jesli dobrze się zakręcić to nawet i w cenie polskich nowości mozna kupić dużą ilość etykiet
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • adam16
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 9865

                      #11
                      To wychodzi na to, że się nie znam. Ale na giełdzie była tylko jedna osoba z etykietami z Chin - więc jak to jest z ich popularnością? Dla mnie to była egzotyka. Dostałem za friko kilkanaście etykiet chińskich z lat 70-tych.
                      Browar Hajduki.
                      adam16@browar.biz
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        #12
                        Właśnie dlatego dostałeś za friko kilkanaście wzorów z lat 70-tych...
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎