Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ahornberger Landbrauerei Strößner-Bräu, Ahornberger Landbier Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Ahornberger Landbrauerei Strößner-Bräu, Ahornberger Landbier Dunkel

    Na etykiecie niedźwiedź sięga jęzorem do kufla z piwem. I ja mu się nie dziwię. Bo to bardzo ciekawe piwo.
    Ciemne, przezroczyste, piękna piana (choć po czasie nieco dziurawieje to trzyma do końca), w smaku pobrzmiewa jakby podpiwek. Lekko czuje się też posmak owocowy.
    Zawartość alk 5,1%.
    Butelka 0,5l, zamykana porcelanką. Przy otwieraniu trzeba uważać – moje miało wybuchowe tendencje.
    Producentem jest – zdaje się – mały browar (nie znam niemieckiego więc niewiele mi mówią opisy na etykiecie i kontrze), daleki od wielkoprzemysłowych gigantów. Ale ta informacja musi jeszcze zostać zweryfikowana.

    Ahornberger Landbrauerei
    95176 Konradsreuth

    Niestety w Chorzowie kosztuje to piwo 13 zł.
    Last edited by adam16; 27-12-2002, 16:53.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • sklep-piwowar
    Senior
    • 10-2002
    • 559

    #2
    Poczytaj jeszcze dokładnie -może znajdziesz firmę która to piwo rozprowadza w Polsce .Będę wdzieczny za iformację ,dzięki temu może uda Mi się sprowadzić to piwo do Lublina

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Z tego co wiem to sprowadza to piwo ( w bardzo ograniczonej liczbie egzemplarzy) właściciel sklepu "Świat Piwa" z Chorzowa.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • Andi
        Senior
        • 07-2001
        • 1915

        #4
        Adres Browaru sie zgadza.
        Dodam tylko ze Piana jest Obfita i srednio dlugo sie utrzymuje.
        Barwa bursztynowa ciemna klarowna.
        Bardzo silna goryczka ale najbardziej wyczuwalna w Pianie.Piwo traci ta goryczke i jest bardzo üprzyjemne.
        Duza Aroma wyczuwalna w Gardle
        Attached Files
        Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

        http://www.andreas-kronkorken.de

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          Znowu było to piwo, na chwilkę w Chorzowie. Tylko chwilkę bo zaraz jak je zauważyłem to kupiłem i wypiłem. Mniam
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • Dreamer
            Senior
            • 05-2003
            • 1576

            #6
            zaw. alk. 5,1% (ekstr. 12,3%), but. 0,5 l (z porcelanką)
            kupione w Łodzi, na Pomorskiej

            kolor – ciemny, kawowy brąz;
            piana – beżowa, kremowata i trwała, uformowała śliczną puchatą pirzynkę, mniam;
            nasycenie – przeciętne;
            zapach – palonego słodu wymieszanego z kawą;
            smak – bardzo dobre piwo o "lekkiej konstrukcji", którą zawdzięcza świeżej, owocowej nutce (owoce leśne ) wymieszanej z lekko czekoladową słodyczą i aromatycznym (ale nie przesadnie głębokim) palonym słodem; piwo, mimo że lekkie w smaku, jest zupełnie niepodobne do dosładzanych czesko-słowackich piw tmavych - tu mamy więcej owocowości połączonej z pysznym, czekoladowym słodem, no i słodowo-kawową goryczkę w zakończeniu.
            Etykieta - jak na zdjęciu u Andiego.
            Pyszny dunkel, dawno nie piłem tak dobrego ciemniaka
            Blog: Piwna Brytania

            Comment

            • grzech
              Senior
              • 04-2001
              • 4592

              #7
              Nabyte w białostockim Auchanie.

              Kolor wiśniowy, lekko przyciemniony. Takie nieco jasne ciemne. Piana ładna, wysoka i trwała. Gaz w normie. Zapach przyjemny, słodkawo-owocowy. Smak także łagodny: sporo słodyczy, owoców, umiarkowana goryczka. Choć jak dla mnie piwo było za słodkie. Nieco palonego karmelu by sie przydało. Nie zmienia to faktu, iż oceniam je dość wysoko.

              Comment

              • jan_niezbedny
                Junior
                • 01-2009
                • 3

                #8
                Nabyte w CASH Getrankemarkt w Hof (Niemcy) za całe 0,79euro plus kaucja 0,08euro. Tak, tak... Teraz widać jaką marżę nakładają sobie drobni importerzy

                kolor - ciemnobrązowe, przeźroczyste
                smak - dość słodkie, jakby owocowe; lekka goryczka obecna przy spijaniu pianki, a także jakiś czas po przełknięciu piwka.
                zapach - dość głęboki, dla mnie trudny do sprecyzowania
                piana - bardzo łatwo powstaje (trzeba lać ostrożnie), puszysta, dość duże "pęcherzyki", utrzymuje się całkiem długo.
                nasycenie - małe
                Wszystkiego dopełnia bardzo klimatyczna buteleczka z prostą i mało elegancką, ale właśnie taką surową i pasującą do klimatu etykietą.

                A teraz krótko w kwestii poparcia i uzupełnienia informacji o browarze:

                Ahornberger to mały browar rodzinny założony w 1739 roku przez Johanna Christiana Stroessnera jako dodatek do gospody/zajazdu "Zum Goldenen Stern" w Ahornberg (Kreis Konradsreuth, region Oberfranken, land Bayern). Obecnie jest to samodzielny, regionalny i nowoczesny browar korzystający z wody z własnego ujęcia i oferujący 8 gatunków piwa, z czego latem w sklepach w Hof (najbliższe większe miasteczko) dostępne są tylko trzy. Oczywiście browar spełnia warunki określone w słynnym kodeksie Reinheitsgebot z 1516 roku. Na ich stronę internetową radzę nie wchodzić, bo jest wręcz żałosna

                PS. Jestem tu nowy i niedoświadczony w terminologii dotyczącej piwa, więc wybaczcie pewien nieprofesjonalizm. Piwka oceniam subiektywnie i "od serca"

                Załączam dwie fotki (własnego autorstwa) tej fajnej buteleczki.
                Attached Files

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #9
                  Piwo ma kolor bardzo mocnej herbaty.
                  Pianę musiał zeżreć niedźwiedź z etykiety - w zasadzie nie występuje...
                  Pachnie karmelowo, suszonymi owocami i trochę orzechami - tak w kierunku koźlaka trochę.
                  W smaku wytrawne, powiew orzechowy, tło suszonych śliwek, a może rodzynek? Można wymlaskać także dalekie ślady wędzonki... Ciekawe.
                  Nagazowanie zaskakująco wysokie, jak na takie piwo. Butelka to nietypowa "krępa" krachla 0,5 z porcelanową porcelanką , eta z brunatnym niedźwiedziem degustującym piwo.
                  Całkiem fajne lekkie ciemne piwo, przypominające, że jesień idzie i czas zacząć "koźlakować"...

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎