Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Löwen Bräu (Buttenheim), Bockbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwowar2
    Senior
    • 11-2001
    • 588

    Löwen Bräu (Buttenheim), Bockbier

    Buttenheim, miejscowosc polozona okolo 15 k m od Bambergu jest miejscem urodzenia Levi Straussa, tutaj znajduje sie jego muzeum i nie tylko. Znajduja sie tu tez 2 browary: wiekszy to St. Georgen Bräu(produkcja 95.000 hl/a). Mniejszy to Löwenbräu(produkcja 16.000 hl/a), gdzie zima powstaje wspanialy, jasny Bock.
    Zawartosc alkoholu: 6,3%. Pianka szybko opada, piwo zawiera mala ilosc CO2. Kolor jasny braz. Bardzo przyjemne w smaku z delikatna goryczka. Pierwsze tak szybko zniklo, ze sam sie zdziwilem.
  • piwowar2
    Senior
    • 11-2001
    • 588

    #2
    Nie wiem, czemu nie zalaczyl za pierwszym razem
    Attached Files

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23790

      #3
      taaaaak! całkiem przyjazne zmysłom piwo.

      Piana faktycznie nie jest jego silną stroną, ale za to ten poziomkowo-słodowy aromat jest czymś zniewalającym. treściwe i gęste. mniam. nienachalna goryczka, dobre nasycenie. czuć wyraźnie że to mocniejsze piwo.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • piwowar2
        Senior
        • 11-2001
        • 588

        #4
        edycja 2003

        Bock jak i w poprzednim roku - rewelacja. Jestem ciekaw na smak tego piwa z beczki. Sa 2 terminy: 24.12.03 oraz 06.01.04. Moze sie zalapie na ten 2.

        Comment

        • Latarnik
          Premium Lamplighter
          • 06-2004
          • 4996

          #5
          Löwen Bräu (Buttenheim), Bockbier

          Butelka 500ml, alk. 6.3%
          Przyzwoite piwo, tylko piana podła
          To piwo przypomina jak piwa smakowały 25 lat temu.
          Attached Files
          Last edited by Latarnik; 09-05-2010, 14:24.
          5400 kapsli z wypitych piw
          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9730

            #6
            Kolor lagerowy, złoty w zasadzie. Piana średniotrwała, białokremowa (ekri? ), dość obfita, redukuje się do cienkiego kożuszka.
            Silny zapach słodu, minimalny karmel. Trochę ubogi bukiet. W smaku zatrąca winnie, drapie alkoholowo, można wymlaskać słaby słód.
            Gaz dość niski, odpowiedni. Butelka euro, kapsel browaru, na etykiecie łeb muflona (znowu?).
            Jak dla mnie, takie trochę mało kozie (muflonie?), może to przez parametry: 6,3%?

            Comment

            • delvish
              Senior
              • 11-2004
              • 3508

              #7
              Ten jasny koziołek przywrócił mi wiarę w styl, który reprezentuje. Do tej pory jasny kozioł kojarzył mi się z lekko alkoholowym, mocno słodowym, słabo nachmielonym i w efekcie mdłym piwem. Piwo z frankońskiego Buttenheim, które piłem było tak przyjemnie i aromatycznie nachmielone, że muszę przyznać, że był to najsmaczniejszy helles bock jakiego udało mi się jak dotąd spróbować. Chmielowy aromat był również wyraźnie obecny w zapachu. W smaku, na drugim planie, pojawia się lekka nutka karmelowa. Wyczuwalna jest także lekka i przyjemna w odbiorze "piwnica". Oczywiście słodowość jest wyraźnie obecna, ale ładnie balansuje się z goryczką. W finiszu dominuje umiarkowana i długa goryczka. Wysycenie idealne, wyraźne przez cały okres konsumpcji. Lekko rozgrzewające. Obowiązkowo do spróbowania.
              Last edited by delvish; 01-01-2011, 16:12.
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎