Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rother Bräu, Rother Bräu Öko Urtrunk

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Rother Bräu, Rother Bräu Öko Urtrunk

    Rother Bräu – Öko Urtrunk
    Die Kleine Feine Familien Brauerei im Naturpark Rhöw
    Butelka 0,5l. zamykana patentem. Na dnie gruba warstwa osadu. Piwo nie filtrowane, mętnawe. Jednak po odstaniu uzyskuje idealną przejrzystość.
    Piana genialna – jak bita śmietana.
    Powoduje lekkie cierpnięcie języka i podniebienia, jednocześnie jest łagodne. Wydaje się być bardzo zrównoważonym ten smak.
    Na butelce znaczek „BIO”, który chyba ma cosik wspólnego z ekologią.
    Rother Bräu, Birkenweg 2
    97647 Hausen / Rhoen

    Browar produkuje jeszcze piwa Öko-Urweizen, Öko-Ur-Pils i Öko-Bier & Apfel.


    Rother Bräu
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Niestety kosztuje prawie 14 zł.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • piwowar2
      Senior
      • 11-2001
      • 588

      #3
      Pilem kiedys to piwo, bylo b. dobre. Znaczek BIO oznacza, ze cala produkcja, wlacznie z produkcja surowcow, jest ekologiczna, bez zastosowania chemicznie produkowanych nawozow i srodkow owadobojczych. Pijac to piwo uprawiamy aktywna ochrone srodowiska. Wiecej takich piw(browar Neumarkter Lammsbräu tez sie zalicza do takich).Tylko cena mnie zaskakuje.

      Comment

      • piwowar2
        Senior
        • 11-2001
        • 588

        #4
        Acha, na stronie chwala sie produkcja 10.000.000 Mio litrow piwa rocznie, co by kwalifikowalo ten browar do najwiekszych na swiecie. Jest to blad, mialo byc 10 Mio l = 100.000 hl. 10 lat wstecz roczna produkcja wynosila 30.000hl/a.

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Piwo przywiezione z Niemiec. Butelka na zamknięcie porcelanowe 0,5l. Moc 4,7%, ekstrakt? Kolor dość ciemny, złoty lekko wpadający w pomarańcz. Piwo leciutko mętne. Piana średnio duża, biała, idealnie jednorodna. Długo się trzyma, do końca pozostawiając obfite ślady na ściankach kufla. Zapach średnio mocny. Chmielowo słodowy jakby z dodatkiem drożdżowym. Smak również nietypowy, delikatny. Również chmielowo słodowy jakby z drożdżowym dodatkiem. Generalnie piwo smakuje trochę inaczej niż typowe Pilsy. Ciężko opisać tę odmienność. Na koniec łyka normalna dość mocna goryczka. Posmak lekko goryczkowy. Wysycenie nie jest bardzo mocne, raczej delikatne. Bardzo dobrze jednak pasuje do tego piwa. Opakowanie ładne, na porcelanowe zamknięcie. Etykiety w ciepłych tonacjach, w starym stylu. Nic specjalnego, ale ładnie pasują do piwa. Podsumowując określiłbym to piwo jako ciekawe i dobre. Ciężko opisać jego inność. Mnie troszkę przypominała drożdżowe posmaki. Oceniam na -5 (1 – 6).
          Attached Files
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • erudyta
            Senior
            • 11-2008
            • 189

            #6
            Ja nabyłem wyżej omawiane piwo w butelce NRW z kapslem z herbem i nazwą browaru. Piwo jest warzone tylko ze składników pochodzących z ekologicznych upraw. Cena to tylko 80 euro-centów.
            Co do samego piwa, to jest dobrze, a rzekłbym nawet bardzo dobrze. Piwo niefiltrowane, jasno złote, jednak u mnie w przeciwieństwie do kolegi adama16 nie pojawiła się klarowność, mimo, że odczekałem pewien czas. Na dnie pojawił się znaczny osad.
            Piana gęsta, wysoka, pozostała do samego końca. Zapach średnio intensywny, słodowy, W smaku słodowe z wyraźną goryczką. Wysycenie jest delikatnie. Etykieta przyjemna dla oka.
            Ogólna ocena bardzo dobra.
            Piwo warte polecenia.
            Attached Files

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎