Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Regent, Bohemia Regent Prezident

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • And69
    Senior
    • 06-2002
    • 1487

    Regent, Bohemia Regent Prezident

    Bohemia Regent - Prezident Svetle pivo special .
    Butelka 0,5l , zakupione w Tesco Ostrawa . Zawartość alk. 6% brak danych o ekstrakcie . Barwa ciemnożółta , gaz w normie , piana szybko opadająca . Bardzo wyraźna goryczka . Ogólnie 3,5
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Trzy lata bez słowa o tym piwie. Nikt nie pił Na początek fotka:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • marceli
      Senior
      • 10-2002
      • 127

      #3
      Regent, Bohemia Regent Prezident

      kolor złoty piana bardzo szybko opada zapach słodkawo-maślany (pomarańcza,miód i masło), smak nie powiedziałbym że bardzo goryczkowy,goryczka jest ale gdzieś w tle główne nuty jak dla mnie to słód i te cytrusy gdzieś krążące dość treściwe piwo-pełne lekki maślany posmak i małe nagazowanie-jak dla mnie bardzo dobre piwo.

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Butelka NRW, alkohol 6 %, Blg. 14 jeśli ta 14 na etykietach coś oznacza . Kupione w billi cieszyńskiej za 13 Kč

        Kolor: Klarowny ciemniejącego złota [4]
        Piana: Drobnopęcherzykowa, szybko znikająca, nieco pozostająca na szkle [3.5]
        Zapach: Słodowy z kręcącym aromatem chmielu [4]
        Smak: Dość goryczkowy przez który przebija się smak migdałów i słodu, bardzo ciekawy [4]
        Wysycenie: W normie[3,5]
        Opakowanie: Jeśli założyć, że te cyfry "14" na kontrze i krawatce to zawartość ekstraktu ito informacja niemal kompleksowa, zwłaszcza, ze w składzie nie unikają podania informacji o dodawaniu cukru. Kapsel firmowy. Ogólnie bardzo dobre opakowanie gdyby nie fakt, że grafika etykiety mi nie leży ale doceniając wspomniane informacje oceniam wysoko [4,5]
        Uwagi: Zaskakujące, że piwu wyszła ocena wysoka a ja nie jestem jakoś super z niego zadowolony. Po prostu nie podchodzi mi ten smak migdałowo-słodowy i gdyby nie wyraźna goryczka pewnie bym postawił to piwo na półce "Spróbowałem, pić nie będę"

        Moja ocena: [3,91]

        Comment

        • keto
          Senior
          • 07-2009
          • 388

          #5
          Bohemia, Bohemia Regent Prezident speciální pivo světlé 14°

          Prezident speciální pivo světlé 14°

          Butelka NRW 0,5l - alkohol 6%, ekstrakt 14 - zakupione w sklepie Intermarche w Błoniu - 3,49 zł.


          Kolor - herbaciany
          Piana - drobna na początku taka jak na zdjęciu po chwili spada do półcentymetrowej warstwy - utrzymuje się do końca
          Zapach - chmielowy, słodowy trochę jak by słodkawy
          Wysycenie - spore, dla mnie w sam raz
          Smak - wyraźnie słodowy, słodkawy, chmielowy, goryczka w sam raz


          moja ocena: 3,9

          Wypijalne piwo do powtórzenia w przyszłości.
          Attached Files
          Pozdrawiam
          Artur

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Kupione w Zofmarze za 3,30 zł.

            Kolor: Złoto, pasujące do ekstraktu.
            Piana: Pomimo lania z góry, tworzy się dość niska i szybko opada niemal do zera.
            Zapach: Silny, ale jakiś taki słodko-stęchły, po zamieszaniu lekko miodowy. Ogólnie niezbyt przyjemny.
            Smak: Piwo jest lekkie i wytrawne. Goryczka spora, słodowości niewiele, stęchłości na szczęście brak
            Opakowanie: Słodowość na poziomie wielu kiepskich polskich piw mocnych, ale Prezidenta odróżnia od nich większa goryczka. Co jednak z tego, skoro jest niezbyt szlachetna i raczej nieprzyjemna?Jak na zdjęciu Keto. Jak dla mnie przeładowana i kiczowata. Do tego tradycyjnie brzydki, regentowy kapsel.
            Uwagi: Kolejny dowód na to, że Czesi raczej nie powinni warzyć piw powyżej 12,5% ekstraktu, bo zwykle średnio im to wychodzi.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
              olejny dowód na to, że Czesi raczej nie powinni warzyć piw powyżej 12,5% ekstraktu, bo zwykle średnio im to wychodzi.
              Z ust mi to wyjąłeś No jeszcze czasami dobrą 13-tkę zrobią. Ale 14 to już nie dla nich. Piwo gorsze w zapachu niż smaku, ale i ten nie zachęca. Coś podobnego można u nas dostać np. w Żabkach - jakieś Głubczyce czy Połczyny. Takie mniej więcej będą wrażenie po wypiciu tego Prezidenta. A szkoda, bo w Regencie robią całkiem dobrą 12-tkę.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12118

                #8
                W przypadku browaru w Trzeboni, to moim zdaniem im mocniej tym gorzej. Prezident to stany górne dopuszczalne Choć w przybrowarnianym, bardzo miłym lokalu, tych różnic tak nie czuć.
                Ale najbardziej to mi brak tych ich starych etykiet. Naprawdę miały taki oldskulowy charakter. Co nawet widać w tym wątku. Szkoda.

                Comment

                • danhaj
                  Senior
                  • 04-2010
                  • 619

                  #9
                  A fe! Bardzo mizerna piana, zapach nieprzyjemny, w smaku minimalnie lepiej. Głównie chmiel z małą domieszką słodowości. Źle skomponowane, słabo wysycone. Nijakie. Jedyne co pozostaje w pamięci, przez chwilę po tym piwie, to te 6% alkoholu. Że to jest 14 to tylko papier na etykiecie przekonuje, a jak wiadomo on wszystko przyjmie.
                  Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                  www.czechforum.pl

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6077

                    #10
                    Moje nie było takie złe żeby od razu -a fe...

                    Kolor: jasny bursztyn
                    Zapach: chmiel - słód
                    Piana: mała, na dłużej ok. 1 cm
                    Gaz: słaby
                    Smak: chmiel, warzywa, słód... trafiłem na niezłą goryczkę ale pod koniec było już mocno goryczkowe co mi nawet nie przeszkadzało...
                    Szata: bez zmian

                    U mnie dostało ocenę - może być...

                    Comment

                    • karol1000
                      Senior
                      • 09-2007
                      • 1823

                      #11
                      barwa: złota
                      piana: ładna, maślana z grubymi dziurami i dosyć trwała
                      zapach: słodowy, lekko kwiatowy
                      smak: pełny smaczny, silnie słodowa podstawa z całkiem wyraźną goryczką, taką lekko ziołową ale smaczną, dobre piwo, szybko znika z kufla
                      gaz: ok

                      ekstrakt 14
                      alk 6%
                      Attached Files
                      Last edited by karol1000; 13-06-2012, 19:26.
                      LP

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12118

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                        W przypadku browaru w Trzeboni, to moim zdaniem im mocniej tym gorzej. Prezident to stany górne dopuszczalne Choć w przybrowarnianym, bardzo miłym lokalu, tych różnic tak nie czuć.
                        Ale najbardziej to mi brak tych ich starych etykiet. Naprawdę miały taki oldskulowy charakter. Co nawet widać w tym wątku. Szkoda.
                        Obecnie ich mocniejszy Kníže:




                        smakuje mi lepiej.

                        Piwo ma nadal 6%.
                        Zapach słodowy, nieco ziemisty; piana umiarkowanie wysoka z średnią trwałością. Barwa złota. Słodka, karmelowa baza i choć jest dość wyraźna goryczka, to jednak balans przesunięty ku słodyczy, co trochę męczy. Zostaje jej trochę na języku.

                        Całość do przełknięcia, ale bez szału.

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12118

                          #13
                          Aktualnie:
                          Attached Files

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎