Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kronenbourg, Kanterbräu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • And69
    Senior
    • 06-2002
    • 1487

    Kronenbourg, Kanterbräu

    Browar Kronenbourg, Strasbourg - Kanterbrau .
    Buteleczka 0,25 . Zawartość alk. 4,5%
    Piana - szybko opadająca , mizerna
    Kolor - żółty , bardzo jasny
    Mocno gazowane , Ogólnie taki sobie lagerek , do wypicia w upalny dzień . Lecz nic rewelacyjnego . Ocena 3
    Last edited by And69; 16-01-2003, 23:41.
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    #2
    Potwierdzam - nie ma się do czego zbytnio czepiać, ani czym zbytnio zachwycać.
    U mnie piana urosła na koniec dość duża i sztywna, ale trochę się nad tym umeczyłem
    Gaz trochę leniwy, ale w normie.
    Cena, jak na import, dość przystępna - niecałe 3 zł. Można czasem kupić.
    Attached Files
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • generał
      Gość
      • 06-2002
      • 62

      #3
      Kanterbrau

      kupione wczoraj w Albercie w Zabrzu za 2,69 zł. Bardzo delikatne piwo alk. 4,5 % danych dotyczących ekstraktu na puszcze nie znalazłem. Piana w miarę jak na piwo w tej cenie. Kolor bardzo jasny - słomkowy. Goryczka i gaz w normie. Ot dobre piwo na ugaszenie pragnienia. Cena też w normie . Ogólna ocena 3 z maleńkim plusem.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #4
        rewelacja!

        jak dla mnie JEST to rewelacja... w moim przypadku miałem porównanie do np. Jasnego Pełnego Kasztelana i Złote Dojlidy, które testowałem ostatnio w jednym czasie. Kanterbrau ma bezbłędną pianę, Kasztelan się chowa. fakt, że kolorek - słomkowo-żółty jest może zbyt cienki, gaz "leniwy", niemniej piana + przyzwoity smak, bez żadnych niepotrzebnych posmaków.

        Comment

        • breslauer
          Senior
          • 05-2002
          • 2690

          #5
          Kanterbrau – Maitre Kanter, Strasbourg.
          Moje piwko pochodziło z puszki.
          Piwo o jasnym kolorze, kwaskowo-słodowym bukiecie zapachowym. Piana po nalaniu jest mała, zostawia też niewielkie ślady na ściankach naczynia. Po łyknięciu w ustach pozostaje miła goryczka, niestety w miarę picia smak w ustach stawał się coraz bardziej kwaskowaty. Żadna rewelacja - dla mnie 3.

          Comment

          • Cocobango
            Senior
            • 04-2002
            • 818

            #6
            Kanterbrau

            Piana dziurawa, biała, intensywna dość gęsta. Gaz ok. Barwa słomkowo-bursztynowa. Zapach lekko chmielowy, słaby. Smak wyraźny chmielowy z lekką goryczką. Szata graficzna całkiem ciekawa. Ogólnie nie jest to porywające zmysły piwo ale importowane za 2,09 zł warte uwagi.
            Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
            Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
            HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

            Comment

            • iommi
              Senior
              • 07-2003
              • 1522

              #7
              Zakupione w rybnickim Albercie, pucha (niestety) 2,60 zł za 0,5 l. Sympatyczne, lekkie z piękną pianą. W smaku goryczka lekko przełamana jakimiś owocowymi akcentami. Pije się miło, choć nie powala na łopatki. Myślę, że jak na takie grillowe i letnie piwko powinno być zdecydowanie więcej CO2.
              Cena zachęcająca, więc pewno będę do niego wracał choćby dlatego, że zasmakowało najlepszej z żon...
              *****************************

              Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

              *****************************

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                iommi napisał(a)
                ...Sympatyczne, lekkie z piękną pianą. W smaku goryczka lekko przełamana jakimiś owocowymi akcentami. Pije się miło, choć nie powala na łopatki. Myślę, że jak na takie grillowe i letnie piwko powinno być zdecydowanie więcej CO2.
                ...
                Rzeczywiście nie powala. Ale wypić od czasu do czasu można, szczególnie latem pod grilla. Co do CO2 to dla mnie jest OK. Ale nie przepadam za piwami zbyt mocno nagazowanymi.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • Pinio74
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 3881

                  #9
                  Dosyć ciekawe piwo jak na cenę 2,65 zł. Smak rzeczywiście delikatny, goryczkowo-kwaskowy, kolor bardzo jasny bursztyn, gaz w normie, piana słaba. Aromat słabo wyczuwalny, chmielowy. W sumie jest to piwko lekkie i orzeźwiające, szkoda, że u mnie dostępne tylko w puszce.
                  BIRRARE HUMANUM EST

                  Comment

                  • bury_wilk
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 2655

                    #10
                    Też niedawno miałem okazję sobie spróbować tegoż wyrobu. Całkiem przyjemny, aczkolwiek bardziej na lato i wysoką temperaturę.
                    Lubię kiedy się zieleni
                    Lubię jak się piwo pieni...

                    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                    Comment

                    • Wujcio_Shaggy
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 4628

                      #11
                      Rzeczywiście, żadna rewelacja. Ale kupując blaszany walec za 2,40 PLN nie spodziewałem się epokowych odkryć. Złe nie jest, do picia się nadaje - i tyle.

                      Kolor: 3 - blondyn (na puszce napisano Bière blonde ), czyli bladobursztynowe.
                      Piana: 3.5 - zbudowana z dość sporych pęcherzyków, rzadka i niska, szybki opad do postaci już trwałej kołderki.
                      Nasycenie: 4 - dużo drobnych i szybkich bąbelków, ogólnie w porządku.
                      Zapach: 3.5 - chmielowo-słodowy, trochę "niezdecydowany".
                      Smak: 3 - wyraźna, silna (zbyt silna) goryczka, za słaby posmak słodowy.
                      Opakowanie: 2 - pucha trochę podobna do zaprezentowanej przez Slavoya - więcej czerwieni, inny obrazek, niedobór informacji (zaw. ekstr., BROWAR!), do tego jakieś francuskojęzyczne hasła (coś tam o orzeźwieniu było). Zastanawiam się, czy to aby zgodne z normami U€eeee...?

                      Ocena końcowa: 3.225
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                      Comment

                      • robox
                        = kapslarz =
                        • 11-2002
                        • 8188

                        #12
                        Zakupione w Kauflandzie, z ciekawości, cena 1,99 złotego za puszkę. Ogólnie piwo takie sobie, piana obfita, gazu nie za dużo. Na pewno warto się skusić.

                        Comment

                        • Fan_Tomasz
                          Junior
                          • 07-2004
                          • 1

                          #13
                          Właśnie sączę sobie puszkowego Kanterbrau . Jeżeli mam się czegoś uczepić, to zbyt dużej ilości gazu (bardziej przypomina mi to jakiegoś Sprite'a niż piwo) oraz niezdecydowanego smaku. Ogólnie o.k., ale bez rewelacji.

                          Comment

                          • ajos
                            Member
                            • 09-2004
                            • 91

                            #14
                            Kupione przypadkiem w Biedronce podczas wizyty w Łodzi

                            Bardzo delikatny, lekki smak, bez fajerwerków. Średnia piana i dośc mocny jak dla mnie gaz. Piwo w sam raz do gaszenia pragnienia w upalne lato, szczególnie ze 4,5% alk.

                            Ogólnie: 4

                            Comment

                            • anteks
                              maruda
                              • 08-2003
                              • 10738

                              #15
                              piana drobna długo sie utrzymuje pozostawiając ładny dywanik,gazu trochę malo,słaba goryczka (za to piana bardzo gorzka)ogólnie ciekawe piwko
                              Mniej książków więcej piwa

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎