Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jever, Pilsener

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gambrinus
    • 06-2001
    • 696

    Jever, Pilsener

    Zielona butelka 33o ml 4.9% alc. vol. $8.29 za szesciopak (plus pokal )
    Kolor: jasny pils
    Piana: dosc obfita, trwala
    Smak/Zapach: sporo goryczki zgrabnie zbalansowanej slodem, dobrze nagazowane, lekkie ale nie cienkie, bardzo ladny "piwny" zapach.
    Ogólnie: 4.25 (2-5)
    Popieraj małe browary!!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Jever Pilsener

    Chyba chodzi o to samo piwo wiec dopisuje tutaj.
    But. 0.5 l, alk. 4.9%
    Jasny kolor, gruboziarnista srednio trwala piana, mocne nasycenie, zapach i smak czysto chmielowe, wyjatkowo goryczkowe i wytrawne w smaku, zero nut slodowych. Podobno uznawane za jednego z najbardziej goryczkowysch pilsnerow swiata. Warto sprobowac. Oceniam na 4/4+.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • Piwofil
      Senior
      • 01-2002
      • 907

      #3
      Zakupione w bardzo ładnej zielonej butelce (0,5l) za 0,68 euro w Niemieckim markecie.
      Całkiem dobre piwo, w smaku mozno gorzkie, pod koniec picia wydało mi się już za cieżkie, goryczka stała się zbyt nachalna i nieprzyjemna.
      Piana średnia, wprawdzie pozostał korzuszek, ale jakiś taki cienki i słaby.
      Kolorek strasznie jasny, jak na mój gust zdecydowanie za jasny.
      Piwo dobre, ale chyba lepsze było by w wersji 0,33l
      Ogólnie nadrabia ładnym opakowaniem, jest strona wwwhttp://www.jever.de kapsel z nadrukiem, ale za tą cene wydaje mi się troszkę przepłacone.
      www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

      Comment

      • perłyfan
        Senior
        • 02-2003
        • 1244

        #4
        Podczas wizyt u brata w Moenchengladbach, najchetniej pijane przeze mnie piwo. Dla mnie wyrazna goryczka jest wielkim plusem tego piwa. Podawane z kija na meczach Borussi, szkoda ze u nas nie mozna połączyć meczu na żywo z piwem.
        JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

        Comment

        • lzkamil
          kierowca bombowca
          • 01-2003
          • 3611

          #5
          Sprobowalem wczoraj Jevera jeszcze raz i chyba mi jeszcze lepiej podszedl. Szczegolnie ten aromatyczny chmiel, taki ziolowo-kwiatowy. Bardzo charakterny pilsner, wyroznia sie z tlumu!
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Na butelce wytłoczony jest adres internetowy browaru . Fotka:
            Attached Files
            Last edited by sibarh; 11-10-2005, 15:33.
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • marceli
              Senior
              • 10-2002
              • 127

              #7
              Dominujaca goryczka-w aromacie jak i w smaku,mocno odczuwalny aromat swiezo scietej trawy, łąka zamknieta w butelce.

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #8
                Klasyka.

                Kolor - złocisty, idealny nic mu nie mozna zarzucić.
                Piana - drobnopęcherzykowa, zwarta, kremowa, pozostaje w postaci minimum 1 cm warstwy do końca konsumpcji. Osadza się na ściankach. No po prostu wzorcowa.
                Nasycenie CO2 - dosć wysokie, sprawia, ze piwo jest orzeźwiające.
                Smak - nie jest wodniste, ale nie mozna też powiedzieć, że jest treściwe, jest rześkie. Jakichś niuansów słodowych trudno tu szukać, ale jest to czego szukam w pilsnerach - wspaniała goryczka chmielowa i aromat chmielu. Jever jest klasą sam dla siebie. Dla niektórych będzie to po prostu gorzkie piwo, dla mnie to jeden z wzorcowych pilsnerów.
                Opakowanie - wszystko byłoby fajnie gdyby nie ta koszmarna zielona butelka. Jever przez tą butelkę stawia się w jednym rzędzie z bezpłciowymi i bezsamkowymi piwami jak Heineken, Carlsberg czy Grolsch.

                Zdecydowanie polecam, nawet jeśli nie lubisz mocno chmielonych piw to powinieneś spróbować Jevera, bo to jedno z najbardziej charktrerystycznych piw w stylu pilsner.
                Z pewnoscią będę do niego wracał.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • MarcinKa
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 2729

                  #9
                  Piwo przywiezione z Niemiec. Butelka 0,5l. Moc 4,9%, ekstrakt? Kolor jasny, słomkowy (z tego co zauważyłem bardzo mocno goryczkowe piwa są właśnie takie jasne). Piana raczej drobna, średnio obfita, dość trwała. Ślady na kuflu pozostawia do końca. Zapach mocny i zdecydowanie chmielowy. Miły bardzo. Smak bezkompromisowy. Mocna goryczka dominuje nad smakiem. Bardzo mocny goryczkowy posmak. Czasem tylko spod tej goryczki przebije się jakaś chmielowość. Piwo tylko dla tych którzy lubią taki ostry smak. Wysycenie bardzo dobre. Dość mocne, ale nie nachalne. Opakowanie przeciętne. Duża zielona butelka (nie wyczułem jej wpływu na smak), bardzo skromne etykiety w dwóch kolorach. Kapsel w tej samej kolorystyce. Z jednej strony nic ciekawego, z drugiej dość trafna kolorystyka, no i Jever konsekwentnie nie zmienia nic w wyglądzie co najmniej od 10lat. Szkoda, że ekstraktu brak. To jeden z moich ulubionych niemieckich Pilsów. Mam do niego sentyment i zawsze chętnie wracam. Dla mnie to też klasyk. Lubię takie ostre piwa. Oceniam go na +5 (1 – 6).
                  To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                  Comment

                  • Borysko
                    Senior
                    • 02-2004
                    • 1144

                    #10
                    Piana na Jeverze faktycznie jest bardzo dobra. Kolor mógłby być nieco ciemniejszy bo wygląda na max 9% ekstraktu. Zapach dla mnie (w odróżnieniu od pozostałych próbujących) jest wyłącznie słodowy, płatków zbożowych. Zero chmielowości, nic zupełnie. Wg mnie nie dodają chmielu dla aromatu przy warzeniu tego piwa. Nie dodają chmielu również dla smaku, a wyłącznie dla goryczki. Tak więc smak ma tylko jedna cechę charakterystyczną - zdecydowaną goryczkę. W połączeniu z dość lekkim charakterem piwa daje to całkiem przyjemną, orzeźwiającą kombinację. Ja ucieszyłbym się jednak, gdybym mógł tu poczuć także smaczek chmielowy oraz jego aromat.

                    Comment

                    • lukex
                      Senior
                      • 12-2005
                      • 262

                      #11
                      Zielona butelka.Bardzo intensywny goryczkowy smak.Ja przepadam za takimi piwami ,jednakże to już jest lekko przesadzone.Można porównać do Zlatego Bazanta 12 ,z tym że Jever nie jest dosładzany co powoduję tak mocne odczucie goryczki.Do połowy mozna wypić jak się ma ochote na tego typu piwo ale dalej jest ciężko.

                      Comment

                      • Sven
                        Senior
                        • 09-2003
                        • 1211

                        #12
                        Bardzo mi smakowalo.
                        Zapach intensywnie ziolowy, chmielowy. Piana trwala i gesta, gazu ile potrzeba, duzo babelkow i mocno szczypie w jezyk. Smak mocno goryczkowy, swiezo chmielowy, nawet nazwalbym go sciagajacym. Ciekawe przezycie, naprawde intensywne piwo. Wypilem je do wloskich serow i ta kompozycja byla bardzo udana.
                        Celia, cerevisia et conventus.

                        Comment

                        • Pawelord2
                          Senior
                          • 05-2007
                          • 133

                          #13
                          podpisuję się pod pozytywnymi opiniami, bardzo smaczne, zdecydowane. Pils nie jest moim ulubionym gatunkiem, ale ten akurat bardzo mi smakował.
                          Kupiony w Lublinie, cena ~6zł/0,5l
                          Last edited by Pawelord2; 17-11-2008, 18:03.

                          Comment

                          • granat862
                            Senior
                            • 12-2004
                            • 945

                            #14
                            Kolor jasnoslomkowy, klarowny.
                            Piana drobno-sredniopęchezykowa, wysoka stopniowo opada, pozostawia ślady na szkle.
                            Zapach zielonej butelki, wyraźnie chmielowy.
                            W smaku bardzo wyraźna goryczka.
                            Opakowanie ładne, prosta zlota etykieta, dobrze współgra z zielona butelką.
                            Kupione w Bełchatowie za 3,60
                            Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                            Comment

                            • chemmobile
                              Senior
                              • 03-2009
                              • 2168

                              #15
                              Niezła z tego piwa chmielowa bomba.
                              Pod tym kątem bije na głowę wszystko, co do tej pory piłem, a miało w nazwie "Chmielowa", czy też "podwójnie chmielone". Zarówno w smaku, jak i zapachu goryczka intensywna i zdecydowanie dominująca nad innymi posmakami. Nie pozostawia gorzkich i cierpkich wrażeń. Sklep "Jola" reklamuje je jako najmocniej chmielone piwo świata.
                              Ogólnie lekkie piwo.
                              Znalezione we wrocławskiej Drink Hali za 5,30 zł. Czyli piwo na raz: spróbować, ocenić i zapamiętać. Jako wzorzec
                              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎