Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krug-Bräu, Bockbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwowar
    Senior
    • 05-2001
    • 2542

    Krug-Bräu, Bockbier

    Wioski Nankendorf i Breitenlesau dzieli zaledwie kilkanaście kilometrów. Browar, którego właścicielem jest Konrad Krug produkuje rocznie 5000 hl. piwa. W rękach rodziny Krug znajduje się od 1834 roku. Osobliwością browaru jest lokal taneczny, który znajduje się w osobnym budynku. Oprócz tego na miejscu jest przybrowarowa gospoda, w której można również nocować. Okolice są przepiękne, tak że naprawdę warto się tam wybrać. Główny produkt browaru to dobry, ciemny „Lager”, piwo typowe dla browarów z terenu „Fränkische Schweiz”. Warzy się tutaj tradycyjnie ciemne piwa, ponieważ twarda woda, wypływająca z wapiennych skał nie nadaje się do produkcji jasnego. Tak przynajmniej było kiedyś. Dziś z wodą można robić cuda, tradycje na szczęście pozostały.
    Adres:
    Brauerei Krug
    Nr. 53
    91344 Breitenlesau

    Bock tego browaru ma kolor ciemnozłoty i bardzo mocną, białą pianę z drobnymi pęcherzykami. Smak ma słodki, aromatyczny, przechodzący w spaniałą goryczkę chmielową. Już sam zapach zdradza, że do produkcji użyto aromatycznych odmian chmielu. Moim zdaniem jedno z lepszych piw w swoim gatunku.
    Attached Files
    Archiwum piwne

    Poznaj
    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"
  • ANDRO
    Senior
    • 10-2001
    • 640

    #2
    A te etykiety to są takie piękne ,że zgłupieję zaraz.
    Andro z wyspy jednej takiej.
    http://www.bahama.uznam.net.pl/

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Zaczynam mieć to samo, ANDRO.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23792

        #4
        Krug Bräu, Bockbier

        kolor: zgadzam się z Piwowarem - Ciemne złoto bez dwóch zdań, klarowne - 4.5
        zapach: delikatny, z trochę niepokojącą nutką jabłkową - 3
        piana: niestety fatalna, gruboziarnista, bardzo szybko znika całkowicie - 1
        nasycenie: pierwszorzędne, drobne bąbelki, nawet wizualnie robią super wrażenie - 5
        smak: niestety odrobine spirytusowy, dobrze jednak zaakcentowana moc, przyjemna goryczka - 4
        opakowanie - but. Euro, kapselek z nadrukiem, etykieta wpadająca w oko. 4

        ogólnie - piwo w jednym aspekcie zachwyca, w innym zupełnie odstaje od poziomu... dlatego pewnie tylko 3.425
        Last edited by Twilight_Alehouse; 19-09-2005, 14:38.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • piwowar2
          Senior
          • 11-2001
          • 588

          #5
          Zgadzam sie na 100% z ocena Arta. Wczoraj przypadkowo pilem. Nie jest zle, ale tez nie lepsze niz przecietne. Zdaje sie, ze w zeszlym roku podobna opinie oddalem. By ratowac jednak honor browaru, musze stwierdzic, ze ciemne piwo tego browaru jest rewelacyjne.

          Comment

          • Piwowar
            Senior
            • 05-2001
            • 2542

            #6
            A ja akurat otwarłem Krugbocka, którego schowałem sobie w pracy jakieś trzy lata temu i zapomniałem o nim. Wczoraj przypadkowo kolega znalazł i zaraz wiedział do kogo ma się z nim zwrócić. Uderzyła mnie w nos wspaniała, delikatna woń, coś jakby suszona śliwka i jeszcze jakieś inne owoce, poza tym zapach lekko przypominający czerwone wino. Po trzech latach leżakowania w temperaturze co najmniej 20 stopni piwo nie jest całkiem klarowne, ale na pewno nie zepsute. Nie przypomina smakiem świeżego Bocka, jest mniej słodkie, za to ma wiele przedziwnych, bardzo sympatycznych aromatów owocowych. Goryczki chmielowej już prawie się nie odczuwa, ale smak jest fantastyczny. Chyba zacznę sobie chować piwa, chociaż z góry wiem że mi się nie uda. Ostatnie piwo starszej daty piliśmy chyba w zeszłym roku w Łubnianach u Gul Gula, Pamiętam że miało ze cztery lata i też nie było zepsute, z tym że leżało w lodówce.
            Archiwum piwne

            Poznaj
            http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
            Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
            Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #7
              Nie znam się na jasnych koźlakach, a Krug Bock jeszcze to przekonanie pogłębia. Pierwsze zaskoczenie to brak mocy - ale rzut oka na etykietę (6,8%) i wszystko jasne. Po drugie, niewiele słodyczy, za to dość przyjemna kwiatowość. Niezłe, ale nie podejmuję się stwierdzić, czy spełniające prawidła gatunku.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9731

                #8
                Dostojna, bursztynowa barwa. Piana kremowa, wysoka, drobnopęcherzykowa, opada powoli, nadaje się do czapowania.
                Pachnie potężnie słodowo, lekko karmelowo i minimalnie winnie . Smakowo dominuje słód, lekki alkohol, brakuje mi koźlakowego bogactwa smaków... Lubię słodkie kozy, ale ta jest mało kozia .
                Bąbelki w porządku. Butelka euro, kapsel i etykieta browaru, takie sobie...
                Piwo całkiem niezłe, ale niewiele ma z koźlaka, cenowo więc zdecydowanie wygrywa Łódzkie Mocne (we wcieleniu "sarmackim" ).

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10837

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                  (...) i etykieta browaru, takie sobie...
                  (...).
                  Na etykiecie jest umieszczona grafika firmowej karczmy: http://www.browar.biz/galeria.php?id=12236
                  Browar wygląda tak: http://www.browar.biz/galeria.php?id=12235
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Kupione w Rodzince-Bis za 8 zł.

                    Kolor: Bardzo ładny miedziany. Trochę chyba jednak za jasny jak na zwykłego koźlaka, a za ciemny jak na jasnego.
                    Piana: Średnio wysoka, szybko opada do dziurawej kołderki i niewiele zostaje na ściankach.
                    Zapach: Niezbyt silny, słodowo-alkoholowo-winny. Za słaby i za mało koźlakowy.
                    Smak: Wrażenia początkowe bardzo fajne, bo jest gęstość i treściwość. Potem pojawia się smaczek ziarna i zbyt wyraźna nuta alkoholowa, której nie rozumiem w tym piwie, znajdującym się raczej w dolnych regionach koźlakowych widełek. Poza tym lekkie nutki orzechowe i owocowe, a także wyraźna, choć nie przesadna goryczka.
                    Opakowanie: mam słabość do takich kiczowatych obrazków, jaki widnieje na etykiecie
                    Uwagi: Taka jakaś dziwna hybryda między jasnym a zwykłym koźlakiem, na dodatek zbyt alkoholowa. Mimo wszystko piwo jest całkiem smaczne.
                    Attached Files

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12171

                      #11
                      Browar górnofrankoński odświeżył nieco swoją stronę:

                      Geniesse… Das Fränkische Bier von seiner besten Seite Mehr Bier bitte KRUG Aktuelle Informationen: Neue Öffnungszeiten!! Mittwoch bis Samstag von 10.30-22.00 Uhr Durchgehend warme Küche von 11.30-20.45 Uhr   Fränkisches Bier ist Kultur. Unsere Tradition und Erfahrung die Basis. DIE BRAUEREI Der Brauereigasthof Krug liegt in der Fränkischen Schweiz am alten Handelsweg zwischen Nürnberg und […]


                      Alk. 6,8%

                      Aromat - słodowy, delikatnie palone ziarno
                      Piana - dość wysoka, zwarta, trwała
                      Barwa - bursztyn-herbata
                      Wysycenie - umiarkowanie wysokie, musujące
                      Smak - słodowy z podpieczoną słodową skórką, suszonym ziarnem, kropelka karmelu, alkohol minimalnie wyłazi; leciutki chmiel wraz lekką palonością na finiszu dają dość wyraźny i długi posmak
                      Treściwość - pełne piwo, ale to nie jest koźlakowa pełnia

                      Piwu brakuje koźlakowego kalibru i jego słodowej miękkości. Bardziej przypomina zimowego lagera z większym woltażem. Jako piwo ok, jako koźlak poniżej oczekiwań.

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9731

                        #12
                        Dziesięć lat temu pisałem:
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Piwo całkiem niezłe, ale niewiele ma z koźlaka, cenowo więc zdecydowanie wygrywa Łódzkie Mocne (we wcieleniu "sarmackim" ).
                        Wczorajsza recenzja:
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                        Piwu brakuje koźlakowego kalibru i jego słodowej miękkości. Bardziej przypomina zimowego lagera z większym woltażem. Jako piwo ok, jako koźlak poniżej oczekiwań.
                        Czyli, jak mawia mój doświadczony i wiekowy ojciec "ch***wo, ale stabilnie" .

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12171

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                          Dziesięć lat temu pisałem:

                          Wczorajsza recenzja:

                          Czyli, jak mawia mój doświadczony i wiekowy ojciec "ch***wo, ale stabilnie" .
                          Z naciskiem na stabilnie mimo wszystko
                          Attached Files

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎