Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

dlaczego jest tak a nie inaczej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    dlaczego jest tak a nie inaczej

    Kochani!

    coraz częściej pojawiają się głosy Weteranów Forum w stylu "te nowe dyskusje na Forum schodzą już całkiem na psy", "że nie są na poziomie", etc., itp. (celowo przejaskrawiam).

    moja uwaga jest zasadniczo taka: jeśli szanowni Seniorzy uciszacie się z wyżej wymienionych powodów i Wasz udział na Forum przez to maleje - wspomniane wyżej wrażenie będzie się jedynie pogłębiać. nie tworząc dyskusji będących "na poziomie" o którym piszecie, nie dajecie żadnego przykładu nowym Forumowiczom jak postępować (bo nie jesteście widoczni). Forum to jest niejako perpetuum mobile stopnia x. Tworząc dyskusje na takim poziomie przyciągamy nowych chętnych do dyskutowania w taki sposób, prowadząc dyskusje w inny sposób - przyciągamy nowych chętnych którzy będą dyskutować właśnie w ten inny sposób.

    mam nadzieję że ten temat zostanie odebrany pozytywnie, bo taki jest jego cel.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Gollum
    Gość
    • 09-2002
    • 307

    #2
    Narażę się seniorom, i to mocno, ale pozwoliłem sobie przejrzeć tematy i posty z początkowych okresów. Moim zdaniem poziom systematycznie idzie w górę. Najniższy był na początku. Zreszta nic dziwnego; jak podejrzewam, utworzyło się towarzystwo wzajemnej adoracji, które mogło sobie pozwolić na pisanie bzdur. Z czasem dochodzili coraz to nowi i już trzeba było przed napisaniem cokolwiek pomysleć.
    Na a teraz czekam na lanie, podobne do tego, jakie od seniorów dostali Głuchy, Godzilla i Szostak (kolejność alfabetyczna i chronologiczna - pewnie było ich więcej, ale tylu znalazłem)

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #3
      Art- ja się mogę tylko z Tobą zgodzić, tylko, że czasem to mnie się naprawdę nie chce pisać/odpowiadać bo musiałbym być albo przykry albo złośliwy ale masz rację, że to MY wszyscy tworzymy to Forum (starzy, młodzi, kostropaci). Chodzi tylko np.: o to, że wcześniej nie było dyskusji o polityce które zostały przyniesione wraz z nowymi forumowiczami (jest to jeden z przykładów).

      ps. Dla Golluma, odpowiedź od kółka wzajemnej adoracji(jedyna , więcej nie będzie, po co masz być za bardzo szczęśliwy, w końcu życie to nie bajka) na Twoją "niebanalną" prowokację : bez komentarza. Poczytaj tylko uważnie dyskusje z wymienionymi przez Ciebie forumowiczami i trochę pomyśl dlaczego wywołali takie a nie inne reakcje.
      Last edited by zythum; 27-01-2003, 10:01.
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • Gollum
        Gość
        • 09-2002
        • 307

        #4
        zythum napisał(a)
        Chodzi tylko np.: o to, że wcześniej nie było dyskusji o polityce które zostały przyniesione wraz z nowymi forumowiczami (jest to jeden z przykładów).
        Sprawdziłem tylko dwie ostatnie (a więc z tematami od dawna nie uzywanymi) strony działu "Przy piwie". I znalazłem cztery tematy polityczne:
        24 września 2001 - a po wyborach...
        1 października 2001 - idzie nowe (o projekcie opłat granicznych)
        11 wrzesień 2001 - wiadomo
        7 październik 2001 - wojna w Afganistanie
        Podejrzewam, że na kolejnych stronach, zakładanych wtedy przez najstarszych stażem seniorów, też by się trafiło wiele tamatów politycznych.
        Jeśli kogoś polityka nie interesuje, to po prostu się na ten temat nie wypowiada. Mnie np. serdecznie wisi sport. I się nie wypowiadam, chyba że muszę, bo ktoś rzucił kontrowersyjna kwestię.

        Comment

        • NoLeafClover
          Senior
          • 09-2001
          • 449

          #5
          [QUOTE]zythum napisał(a)
          Chodzi tylko np.: o to, że wcześniej nie było dyskusji o polityce które zostały przyniesione wraz z nowymi forumowiczami (jest to jeden z przykładów).

          A czy dyskusje o polityce na forum są czymś niewskazanym ???? Przy piwie można gadać o wszystkim a na forum nie ???
          NoLeafClover

          Comment

          • pulas
            Senior
            • 08-2001
            • 965

            #6
            Gollum napisał(a)

            (...) I się nie wypowiadam, chyba że muszę, bo ktoś rzucił kontrowersyjna kwestię.
            Nie musisz!
            pułaś
            ---------------------------------
            "(...)W kącikach flechtów wieczór już
            Lśni jak porzeczka krwawa
            Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
            I między bajki wkładam"

            Comment

            • pulas
              Senior
              • 08-2001
              • 965

              #7
              Odp: dlaczego jest tak a nie inaczej

              ART napisał(a)
              moja uwaga jest zasadniczo taka: jeśli szanowni Seniorzy uciszacie się z wyżej wymienionych powodów i Wasz udział na Forum przez to maleje - wspomniane wyżej wrażenie będzie się jedynie pogłębiać. nie tworząc dyskusji będących "na poziomie" o którym piszecie, nie dajecie żadnego przykładu nowym Forumowiczom jak postępować (bo nie jesteście widoczni).
              Ja widzę to tak: wchodzę do jakiegoś tematu (powiedzmy o sprawie Lwa) i widzę tekst mniej więcej taki: w Polsce jest źle bo telewizja jest czerwona i sądy są czerwone a w ogóle to wszystko kolesie i nikt nic nie może. Bez argumentów, bez przykładów, bez tłumaczenia. Mam do wyboru: albo olać gościa (o przepraszam - ignorować), albo zniżyć się do jego poziomu i odpowiedzieć (na tą kontrowersyjną wypowiedź ). Ponieważ wszyscy wypowiadamy się na forum, mogę więc przypuszczać że każdy z nas czeka na odzew. jeśli jej nie ma to powinno to dać do myślenia. Tak myślę. Nauka przez ignorancję a nie aktywną polemikę (jeśli można to tak nazwać).
              pułaś
              ---------------------------------
              "(...)W kącikach flechtów wieczór już
              Lśni jak porzeczka krwawa
              Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
              I między bajki wkładam"

              Comment

              • Gollum
                Gość
                • 09-2002
                • 307

                #8
                Odp: Odp: dlaczego jest tak a nie inaczej

                pulas napisał(a)


                Nauka przez ignorancję a nie aktywną polemikę (jeśli można to tak nazwać).
                Tylko że poprzez nauke przez ugnorancję jest tak, jak jest. Jedni uważają, że ignorując kogoś, daja mu do zrozumienia, że chcieliby inaczej. Tymczasem on to traktuje jako przyzwolenie.
                Ale cóż, u nas tak jest od niepamiętnych czasów. Skąd by się w takim razie wzięło powiedzenie o ustepowaniu głupszym. I przez to właśnie głupsi rządzą nami od równiez niepamiętnych czasów.

                Comment

                • ppns
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1737

                  #9
                  Odp: Odp: dlaczego jest tak a nie inaczej

                  Jest tak a nie inaczej , bo niektórzy forumowicze koniecznie muszą zabrać głos , nawet jesli on nic nie wnosi do dyskusji,jak np. riposta Pulasa Gollumowi czy poniższy kwiatek :

                  pulas napisał(a)

                  Ja widzę to tak: wchodzę do jakiegoś tematu (powiedzmy o sprawie Lwa) i widzę tekst mniej więcej taki: w Polsce jest źle bo telewizja jest czerwona [...]. Bez argumentów[..]
                  Kolego Pulas , piszesz po raz kolejny tylko po to tylko , aby nabić posty. Ostatnio telewizja przegrała proces z PKN ORLEN , bo wyemitowała fałszywy program o tym , jakoby Orlen finansował kampanię Krzaklewskiemu. Zanim coś napiszesz , to sprawdź fakty , bo .....
                  bo : ...Dlatego jest tak a nie inaczej.
                  Pisz tylko na temat i tylko coś , co jest treściwe.
                  piwoppns@wp.pl

                  Comment

                  • pulas
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 965

                    #10
                    Odp: Odp: Odp: dlaczego jest tak a nie inaczej

                    ppns napisał(a)
                    Kolego Pulas , piszesz po raz kolejny tylko po to tylko , aby nabić posty. Ostatnio telewizja przegrała proces z PKN ORLEN , bo wyemitowała fałszywy program o tym , jakoby Orlen finansował kampanię Krzaklewskiemu. Zanim coś napiszesz , to sprawdź fakty , bo .....
                    bo : ...Dlatego jest tak a nie inaczej.
                    Pisz tylko na temat i tylko coś , co jest treściwe.
                    Drogi kolego! Co ja wiem o nabijaniu postów? Piszę średnio jednego dziennie (ty pięć) więc pewnie lepiej się na tym znasz.
                    pułaś
                    ---------------------------------
                    "(...)W kącikach flechtów wieczór już
                    Lśni jak porzeczka krwawa
                    Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
                    I między bajki wkładam"

                    Comment

                    • Beermatt
                      Gość
                      • 10-2002
                      • 192

                      #11
                      PROŚBA

                      LUDZIE I LUDZISKA !

                      Prestańcie ( Ty także ppns) używać argumentów o nabijaniu sobie postów.Rozuiem można upomnieć, zasugerować komuś, że pisze za dużo albo nie na temat.
                      Oskarżenia co do nabijania sobie postów są lekko niesmaczne.


                      PPNS! wystarczy spojrzeć na coś takiego jak ilość postów dziennie, Ty masz 5,02, pulas 1,08
                      Ty zarejesrtrowałeś się w październiku ubiegłego roku, pulas w 2001.( jak dobrze zapamiętałam).
                      Oczywiście, sama ilość postów mało co mówi, liczy się także ich treść.

                      Nie znam ani ppns ani pulas , do żadnego z nich nic nie mam.
                      Nie zrozumcie mnie źle. Może czasem zanim padną jakieś oskarżenia ugryźć sie w jezyk i jeszcze raz to przemyśleć.

                      Comment

                      • Pucak
                        Senior
                        • 12-2002
                        • 242

                        #12
                        Korzystam z okazji i "nabijam" posta
                        To tak aby rozladowac atmosfere

                        Comment

                        • Ahumba
                          Senior
                          • 05-2001
                          • 8962

                          #13
                          Odp: PROŚBA

                          Beermatt napisał(a)
                          LUDZIE I LUDZISKA !

                          Oczywiście, sama ilość postów mało co mówi, liczy się także ich treść.

                          ja wolę czasami, zwłaszcza w tematach przy piwie zwykłe ble, ble, ble niż coraz częściej pojawiające się na łamach forum wzajemne obrzucanie się epitetami, bzdurne czepianie się jeden drugiego itp

                          mnie w domu rodzinnym nauczono,aby tak odnosić się do drugiego jak sam chciałbym aby odnoszono się do mnie
                          może nie zawsze mi to wychodzi, ale się staram.
                          SZKODA, ŻE NIE WSZYSCY RODZICE PRZEKAZALI SWOIM POCIECHOM PODOBNE NAUKI
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                          Comment

                          • StaryKocur
                            Senior
                            • 01-2002
                            • 1521

                            #14
                            Gollum napisał(a)
                            Moim zdaniem poziom systematycznie idzie w górę. Najniższy był na początku.
                            Jestem na Forum od roku i, powiem szczerze, mam coraz mniejszą chęć
                            zabierania głosu w niektórych dyskusjach. Głównie ze względu na to,
                            że poziom wielu z nich jest, delikatnie mówiąc, nie najwyższy.
                            Moim zdaniem to zasługa paru kolegów, którzy, często mając niewiele
                            do powiedzenia na tematy piwne, zajmują się głównie mąceniem.
                            Niektórzy oficjalnie się do tego przyznają, inni usiłują to ukryć,
                            ale z bardzo miernym skutkiem.Próby ich ucywilizowania są przez nich samych odbierane jako przejaw niechęci, nietolerancji albo wręcz polowanie na czarownice.
                            Rozpoczyna się dyskusja na ten temat, która prędzej czy póżniej umiera, a rzeczone "biedne misie" poczynają sobie coraz śmielej
                            i coraz częściej dyskusje przybieraja formę pyskówek.
                            Szczyciliśmy się, że nasze Forum jest inne, lepsze, że nie ma w nim
                            miejsca na wylgaryzmy i bełkot o niczym. Obawaiam się, że niestety
                            wkrótce może to sie okazać nieprawdą. Widoczna gołym okiem ewolucja idzie w złym kierunku.
                            Piwo pite z umiarem
                            nie szkodzi w żadnych ilościach.

                            Comment

                            • ppns
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 1737

                              #15
                              Odp: PROŚBA

                              Moja najdroższa Beermatt !

                              ART zapoczatkowując obecny temat miał (chyba także to na mysli ) aby odpowiadając na jakąś opinię adwersarza nieco sie zastanowic i nie robic tego na gorąco. Ty moja droga Beermatt za każdym razem próbujesz byc najmądrzejsza i znaleźć blędy w mej wypowiedzi , nawet gdy ich nie ma (jeden znalazłaś -> to fakt). Twoje uwagi o Towarzystwie Wzajemnje Adoracji czym były (w dyskusji o Białej Liscie kolekcjonerów)? Było to coś komukolwiek do czegokolwiek potrzebne?

                              W dyskusji o JKS (nieletnim zbieraczu kapsli z Lublina) wypowiedziałąś się , że znasz 2 języki. A może się wypowiesz w jakimś temacie lingwistycznym ->np. niemieckim , angielskim , o jakimś np. browarze czy w dziale identyfikacja etykiet , albo opracujesz i zamieścisz podręczny bryk polsko-.......... (tu wpisz prosze język który znasz) piwny , aby inni forumowicze znali Cię także z innej strony ?

                              Czepiasz się mnie , bo nie lubię TVP i Iwonki (to Twoja gwiazdka telewizyjna). W dyskusji o WOSP podano mi link o Owsiaku , który nie działa ? I co ? Podaj mi na PW dobry link do jego strony.

                              A może moja droga Beermatt zaglądniesz do działu przy piwie->śmieszne napisy w toaletach i tam się wypowiesz? Ciągle sie chwalisz że jesteś psychologiem , a tam Twój komentarz byłby bardzo potrzebny.

                              Szkoda moja droga Beermatt , że nie ugryzłaś się w język i pewnego forumowicza porównałaś do jednej z najobrzydlliwszych postaci epoki minionej. A co ty wiesz o tym człowieku , z którego się nabijałaś?

                              Beermatt napisał(a)
                              LUDZIE I LUDZISKA !

                              Prestańcie ( Ty także ppns) używać argumentów o nabijaniu sobie postów.Rozuiem można upomnieć, zasugerować komuś, że pisze za dużo albo nie na temat.
                              Oskarżenia co do nabijania sobie postów są liczy się także ich treść.

                              .
                              Nikogo nie oskarżam o puste "klikanie" postów , bo mi sie samemu kilka razy w dyskusjach [przy piwie] zdarzyło uprawiac takie klikanie.

                              Ale jesli ktoś w porządnym temacie to robi , to może Ty Beermatt mu zwrócisz uwagę ?

                              Ulubiony zdziecinniały szowinista forumowiczki Beermatt.

                              PS.
                              Starałem się odpowiedzieć rzeczowo i merytorycznie , aby dykusja nie przeistoczyłą się w burzę , tylko dlatego , że ja jestem ulubieńcem ( bezpodstawnym i bezzasadnym )Beermatt.
                              piwoppns@wp.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎