Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Niepodleglosci 211 (Pola Mokotowskie), Elegancki Bolek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Tumry
    Senior
    • 01-2003
    • 204

    Niepodleglosci 211 (Pola Mokotowskie), Elegancki Bolek

    To samodzielna piwiarnia położona w parku o historycznej nazwie Pole Mokotowskie (w okresie międzywojennym było tu lotnisko). Dla naszych gości ważne, że tylko 4 przystanki tramwajowe od Dworca Centralnego (2 dalej niż do Medyka , w którym 25 stycznia była tegoroczna Giełda).
    Czasem są jakieś kameralne imprezy muzyczne (obok 2 szkoły wyższe Szk.Gł.Handlowa i Akademia Roln. Ceny dostępne, a gdyby urządzić jakieś spotkanie (następną gieldę), to pewnie można się targować.
    Tubylcy - jak widzicie Bolka?
    PS. - inicjały nazwy mają wskazywać na EB !
    Tumry
    sasiad47@gmail.com.pl
    (gdyby wszyscy piwosze dobrej woli ...)
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    bardzo lubiłem bolka gdy w latach 80-tych do piwa podanawano ser z papryka jako zakąskę, byłem tam ostatnio 2 lata temu, jak dla mnie za duzo tam było chłopców w dresach i panów z ogolonymi głowami, i u których był wyraźny brak karku
    a co powiecie na temat Baryłki na Mariensztacie?
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • paveuek
      Senior
      • 09-2001
      • 410

      #3
      becik napisał(a)
      bardzo lubiłem bolka...
      Potwierdzam...
      Polecam ten wątek: http://groups.google.pl/groups?hl=pl...lne.warszawa.*
      Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
      Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

      Comment

      • And69
        Senior
        • 06-2002
        • 1487

        #4
        Tak więc pewnikiem większość sekcji mazowieckiej bedzie głosować za pozostaniem przy przybytkiem p.Tereski .

        Comment

        • Ahumba
          Senior
          • 05-2001
          • 8962

          #5
          żeby mnie zaprowadzić do Bolka trzeba by mnie wpierw spoić i zanieść.
          z własnej woli tam nie pójdę,żeby męczyć się nad EB za 9 zł 0,5l. łyżeczkowanego w towarzystwie co najmniej podejrzanym

          Tereska bije na głowę bolka
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

          Comment

          • Pucak
            Senior
            • 12-2002
            • 242

            #6
            Ja tak jak Ahumba, nie wybiore sie do Bolka, chyba,ze mnie zaniosa. Ochraniarze sa za nerwowi, za szybko wykrecaja rece...
            Piwo w Lolku jest o zlotowke drozsze a ochraniarze o 100 zlotych przyjemniejsi

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              #7
              Ja też unikam - każdy kolejny pobyt pozostawiał coraz bardziej nieciekawe wrażenia. Z rozrzewnieniem zacząłem nawet wspominać wczesne lata 90-te, gdy był ten lokal tylko zwykłym barem restauracyjnym kat. IV "Bolek", a mocno wyszczerbione kufle stawiało się na resztkach powypalanej kiepami ceraty... Dla mnie żenada - na szczęście blisko do "Zielonej Gęsi"
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • sodom
                Senior
                • 12-2002
                • 351

                #8
                podobnie jak przedmówca, za każdym razez jest coraz gorzej. Nazwa Elegancki Bolek, kiedyś kojarzona była z piwem EB, które tutaj królowało, a teraz to nawet w butelce jest ciężko osiągalne.

                Comment

                • xxx9
                  Gość
                  • 09-2003
                  • 33

                  #9
                  Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami.
                  Aby Wam piwoszom zobrzydzić całkowicie ten lokal opowiem czego byłem kiedyś światkiem w Bolku.
                  Mycie piwa:
                  Zlew dwukomorowy.
                  W jednej komorze woda z płynem do mycia naczyń.
                  W drugiej "czysta" woda.
                  Barmanka wkłada na raz 2 kufle do 1 komory porusza nimi kilka razy i natychmiast wkłada ociekające do 2 komory i porusza kilkakrotnie. Suszy i nalewa następne piwo.
                  Bez komentarza.

                  Comment

                  • piokl13
                    Senior
                    • 06-2003
                    • 946

                    #10
                    Do Bolka to tylko latem. Wtedy warunki chociaż częsciowo rekompensują jakość piwa. I mecze można oglądać na dużym ekranie.
                    Bramkarze raz nie wpuścili mojego kolegi bez powodu. Nigdy nie wiadomo czy wszyscy wejdą ...

                    Comment

                    • Bakuna
                      Member
                      • 12-2003
                      • 38

                      #11
                      Na temat tego Pubu i jego ochrony , też chciałem dodać swoje 2 grosze. Pare lat temu było to znakomite miejsce spotkań, jedno z lepszych na Polach Mokotowskich. Piwo było po przystępnych cenach a obsługa miła kulturalna i przyjazna. Obecnie jednak możemy o tym zapomnieć. Wysokie ceny, niesmaczne piwo no i oczywiście ochrona, która jest zdolna do wszystkiego. Kiedyś w lato zostałem zbluzgany przez ochroniarza ponieważ w upanly dzień stojąc na zewnętrznym tarasie Bolka i szukając wolnego stolika, popijałem wodę mineralną z butelki ( która to woda nie była zakupiona w Pubie ! ). Tłumaczenie, że jest gorąco a ja czekam na wolny stolik, nic nie pomogło. Odwróciłem się więc na pięcie i powiedziałem nigdy wiecej. Poza tym wielokrotnie byłem świadkiem prostackiego i obraźliwego zachowania ochroniarzy, którzy czują się tam całkowiecie bezkarni. Cóż szkoda tego lokalu...

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎