Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Otwieracz grochowski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bahtol
    słomiany zapał
    • 10-2002
    • 331

    Otwieracz grochowski

    Znalazłem otwieracz - żelastwo długości 8 cm szerokości 1,5cm - Napis głosi:"OTWIERACZ GROCHOWSKI KRAKÓW". Czy ktoś określić jego wiek i cokolwiek więcej o nim powiedzieć?
    Attached Files
    =bahtol=
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    a czy aby napewno jest to otwieracz do piwa?? cos mi sie widzi, że raczej nie
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • pieczarek
      zwykle cham i prostak
      • 06-2001
      • 5011

      #3
      Jest to jak najbardziej otwieracz do kapsli, czyli także do piwa. A czy pochodzi z browaru to całkiem inna sprawa.
      Do otwierania kapsli służy strona zaokrąglona. Strona ze szpikulcem jest przeznaczona do przebijania puszek (np. ze skondensowanym mlekiem, oliwą).
      Ten otwieracz to słabej jakości naśladownictwo wzoru szeroko rozpowszechnionego w USA. Są za oceanem kolekcjonerzy, którzy specjalizują się w tego typu otwieraczach.
      Mam w swojej kolekcji 3 otwieracze tego typu pochodzące z USA. Otwieracz pokazany przez bathola - mimo, że raczej "niebrowarniany" - to dla mnie rewelacja. Po prostu to pierwszy "europejczyk" tego typu jakiego miałem okazję zobaczyć.

      Comment

      • pivaria
        Senior
        • 03-2001
        • 1538

        #4
        otwieracz

        Zastosowanie takie jakim opisał je pieczarek.
        Pamiętam tego typu otwieracze z początków lat 70 ubiegłego wieku. Pełno tego było...
        W ich produkcji specjalizowali się tzw. prywaciarze.

        pzdr
        PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
        www.pivaria.pl
        https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

        Comment

        • paveuek
          Senior
          • 09-2001
          • 410

          #5
          O ja nie mogę....!
          Takie coś wywyaliłem ostatnio do śmieci przy okazji sprzątania garażu... Ale nie miało żadnych napisów i do głowy mi nie przyszło że to może być otwieracz! Myślałem że ta jakiś odpadek przy piłowaniu metalu.....
          Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
          Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎