Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kaiserdom, Pilsener

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • And69
    Senior
    • 06-2002
    • 1487

    Kaiserdom, Pilsener

    Browar Kaiserdom Bamberg - Pilsener
    Butelka 0,5l zakupione w Carrefour cena niecałe 4 pln
    Zawartość alk 4,9% ekstr. 11,3 %
    Piana - bardzo obfita , długo się utrzymująca , kożuch do końca , biała
    Gaz - mało gazowane po paru sek. pojedyńcze bąble gazu na ściankach
    Kolor - blade , jasno żółte
    Zapach - mocno chmielowy , bardzo wyrazisty
    Smak - wodnisty , chmielowy o wyraźnej goryczce
    Ogolnie takie sobie piwo . Ocena 3 +
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    #2
    Nabyte we wrocławski Carrefour, za 3,99.
    Kolor słomkowo żółty, piana dość obfita, drobnoziarnista, nietrwała.
    Aromat goryczkowo-chmielowy.
    Gaz obfity.
    Smak lekka goryczka, ale dość wodniste.
    Za tę cenę spodziewałem się czegoś lepszego. Moja ocena 3.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • baklazanek
      † 2014 Piwosz w Raju
      • 08-2001
      • 3562

      #3
      Zgadzam się z moimi przedpismiennikami tyle że w moim odczuciu gazu było w sam raz
      Dobre niemieckie piwo o wyrazistym chmielowym smaku za które zapłaciłem najmniej bo 3,35.

      Comment

      • Czapayew
        Senior
        • 10-2002
        • 1966

        #4
        Mnie natomiast to piwo pozytywnie zaskoczyło. Bardzo ładna, długo utrzymująca się piana, gaz może niezbyt obfity, ale wystarczy. W smako może lekko zbyt goryczkowate. Daję solidną "czwórę", nawet z plusem.
        Zakupione - sklep PROMIL Tychy, 3,80 PLN but. 0,5 l, bezzwrotna.
        Last edited by Czapayew; 17-07-2003, 19:11.
        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

        www.zamkoszlaki.com
        www.piwnekapsle.net

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #5
          Mi to piwo smakowało. Piana i gaz O.K., a smak taki bardzo charakterystyczny. Dobrze wyczuwalna chmielowa goryczka, a na końcu taki specyficzny, delikatny posmak. Coś jakby owocowo-ziołowy. Bardzo ciekawy. Polecam do spróbowania. Kupiłem w Płocku, w Auchan, za niecałe 3,60 zł za puszkę.
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • Pan_Palivec
            Member
            • 07-2003
            • 40

            #6
            Zakupione w Carrefourze za niecałe 4pln.
            Piwo wodniste i bez konkretnego smaku,kolor słomlowy,gaz ulotnił się dosyć szybko. Generalnie ocena negatywna, bo można piw o podobnym smaku ale tańszych można znaleźć bez liku.
            Który polski browar zajmie sie produkcją prawdziwego piwa klasztornego???

            Comment

            • Viktor
              Senior
              • 04-2002
              • 617

              #7
              Kaiserdom-Pilsener

              Zakupine w Hipernowej - Radom za 3,99 zł.
              Ładny zapach owocowy, kolor jasnozłocisty, gazowanie drobnymi bąbelkami, piana biała trzyma się trochę za krótko ( < 2 min), wyraźna goryczka. ogólnie pils na dobrym pozionie + kapsel i etykieta do kolekcji.

              Comment

              • cielak
                Senior
                • 03-2004
                • 2890

                #8
                Zakupione w krakowskiej "Krakchemi" (Alma), konserwa 3,88zł
                kolor-jasny słomkowy
                co2- u mnie dużo! może nawet za!!
                smak-chmielowy z wyraźną, miłą goryczką
                zapach-lekki, chmielowy
                piana- super! zwarta,gęsta, duża i długo żyjąca
                Podsumowując: Bardzo dobry Pilsik, choć troszkę za drogi!!
                Ocena 4
                zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                Comment

                • Sven
                  Senior
                  • 09-2003
                  • 1211

                  #9
                  Delikatny pils, bez zbytnich fajerwerków, ale smaczny! Mocno wyczuwalny smak chmielu, ale i słód czuć! Jest też taki smaczek ziołowy, w czym zgadzam się z przedmówcami. Lekkie, w sam raz na wycieczkę czy grilla. W sklepach Euro po 1,6 za konserwę!
                  Celia, cerevisia et conventus.

                  Comment

                  • grzech
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 4592

                    #10
                    Butla 0,66, nabyte w Auchanie Białystok.

                    Kolor słomkowy, piana wysoka, średniotrwała. Gazu sporo, ale jak dla mnie w sam raz. Zapach przyjemny - aromatyczny chmiel. W smak dominuje spora goryczka, ale zanim zwinie język w trąbkę, wyczuje on przyjemne chmielowo-ziołowe posmaki. Niezły pils, który traci nieco po ogrzaniu. Pić go należy odpowiednio szybko. Ogólna ocena - 4,0.

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12201

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pan_Palivec Wyświetlenie odpowiedzi
                      Zakupione w Carrefourze za niecałe 4pln.
                      Zakupione w Tesco za podobną cenę...

                      Alk. 4,8%

                      Aromat - lekki korzenno-ziołowy chmiel na pierwszym planie
                      Piana - dość wysoka, dość trwała
                      Barwa - słomka
                      Wysycenie - średnie
                      Smak - chmielowa goryczka całkiem wyraźna, trochę korzenna, lekka chlebowa słodowość, długi chmielowo-goryczkowy finisz.
                      Treściwość - umiarkowana

                      Ten długo zalegający posmak, ciut ściągający, pozostawia długo przyjemne wrażenie.
                      Naprawdę fajne piwo.

                      Comment

                      • wpadzio
                        Senior
                        • 06-2011
                        • 2645

                        #12
                        A ja nabyłem w Realu... A że mam ogromny sentyment do tego barwnego piwnego mikroświata jakim jest Bamberg, to za tak nieduże pieniądze (bodajże 2,99) nie przeszedłem obojętnie, choć to mimo wszystko nie Schlenkerla.

                        Barwa pomiędzy ciemną słomką a jasnym złotem, nie wiem jak się nazywa taki odcień Klarowna.
                        Biała, żywa, czapiasta piana o zróżnicowanych bąblach. Dość niefrasobliwie oblepia szkło, głośno, choć powoli redukując się do obecnej do końca pierzynki.
                        Aromat zbudowany z nut chmielowych, nieco ziołowych, trawiastych, aczkolwiek czuję też jakaś stęchliznę, czającą się niebezpiecznie blisko. I nie przypomina to raczej cech mineralizacji wody. Słody, trochę drewniane, na drugim planie.
                        Smak z kolei jak na pilsnera jest zbyt drewniano-słodowy. Goryczka niewysoka, tępa, objawia się cokolwiek dopiero w posmakach. Nieznaczne, trawiasto-ziołowe nuty chmielowe wyczuwalne na upartego i pod groźbą pistoletu.
                        Nagazowanie również niezbyt wysokie jak na styl.
                        Butelka z utrzymaną w niebieskich klimatach typowo piwną etykietą i owijką. Jako ciekawostka uniwersalna kontretykieta z podanym składem dla szeregu produktów z linii Kaiserdom i tylko ciach, data na wykrojniku dla konkretnego piwa. Kapsel również uniwersalny dla całej serii. Taka łatwizna

                        Przyznaję, że się zawiodłem. Poza świetną pianą i przyzwoitą ogólną autoprezentacją oraz oprawą piwa profil smakowo-zapachowy jest obarczony ułomnościami. 6 w skali 1-10 to głównie zasługa tych plusów. No bo jednak Bamberg...
                        Oj, nie wiem Darku czy nasze piwa miały podobną historię swego życia
                        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                        Serviatus status brevis est
                        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12201

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
                          Butelka z utrzymaną w niebieskich klimatach typowo piwną etykietą i owijką. Jako ciekawostka uniwersalna kontretykieta z podanym składem dla szeregu produktów z linii Kaiserdom i tylko ciach, data na wykrojniku dla konkretnego piwa. Kapsel również uniwersalny dla całej serii. Taka łatwizna

                          Przyznaję, że się zawiodłem. Poza świetną pianą i przyzwoitą ogólną autoprezentacją oraz oprawą piwa profil smakowo-zapachowy jest obarczony ułomnościami. 6 w skali 1-10 to głównie zasługa tych plusów. No bo jednak Bamberg...
                          Oj, nie wiem Darku czy nasze piwa miały podobną historię swego życia
                          Ta wspomniana łatwizna powodowana jest tym, że Kaiserdom to produkt z Bambergu, ale taki skierowany bardziej do marketów na całym świecie. Trudno te piwa porównywać z pozostałymi z tego miasta. Tak raczej odbierałem to piwo, więc zawodu nie było.

                          W Tesco skusiłem się na promocję za prawie 4 zł, więc jeśli kupiłeś to piwo za 3 zł, to uważam że jak na cenę nie można narzekać Albo w tej różnicy cen należy szukać przyczyn różnic w odbiorze...

                          Comment

                          • AaLeX
                            Senior
                            • 07-2011
                            • 573

                            #14
                            Kolor złoty, ładny, piana nawet trwała, ale w smaku przeciętne, słaba goryczka, jakieś delikatne owoce. Spodziewałem się jak przedmówcy czegoś lepszego, piłem lepsze niemieckie piwa. Ocena 3/6.

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              #15
                              Ja zakupiłem w zwykłym spożywczym za prawie 12 zł, ale w litrowej puszce.

                              Aromat ziołowy, trochę trawy, z początku stęchlizna, która później ustępuje i nawet zaczyna ładnie pachnieć czymś z piwnicy. Szkoda, że aromat z puszki jest lepszy niż ze szkła.
                              W smaku lepiej, wyraźna goryczka przypominająca jakieś pikantne zioła, słód przyjemny, zbożowy i chropowaty, coś jak świeży kłos na języku. Piwo jest trochę wodniste, ale z każdym łykiem bardziej goryczkowe.
                              Za mało gazu.

                              Dziwne mam odczucia, pierwszy łyk mnie nie zachwycił jak i niuch ze szklanki.
                              Już po wypiciu stwierdzam, że to całkiem dobre piwo z pozostającą goryczką w kącikach ust.
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎