Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Terror palaczy!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pulas
    Senior
    • 08-2001
    • 965

    Terror palaczy!

    Szlak mnie trafia i cholera!!! Palacze papierosów terroryzują otoczenie, nie robiąc sobie nic z zakazów, norm społecznych, zasad współżycia międzyludzkiego. Po prostu dno!
    Mniejsza o to, że w prawie każdej knajpie jest tak „najarane”, ze można siekierę powiesić. Stoliczki dla niepalących ustawione są w tej samej sali co dla palących – super rozwiązanie dające możliwość wyboru. Ale do knajp idziemy z własnego wyboru – niestety musimy liczyć się z tym, że nasze płuca będą uśmiercane dymem papierosowym.
    Nie mogę jednak przejść do porządku dziennego nad faktem palenia papierosów np. na przystankach autobusowych. Dzielni chłopcy czy modne panienki mają „głęboko w poszanowaniu” odczucia innych. Włazi taki jeden z drugim na przystanek i dmucha tym swoim cuchnącym odorem w twarze ludzi niepalących. Zwrócenie im uwagi wywołuje nieograniczone zdziwienie – dlaczego mam nie palić? I jeszcze ten subtelny nawyk nabierania dymu do płuc tuz przed podjechaniem autobusu, a wydmuchiwanie go już w środku. Kultura! Rzucanie nie zgaszonych kiepów na chodnik nie powinno też już chyba nikogo dziwić. To norma a nie margines.
    Do tego postawa naszych dzielnych mundurowych. Czy ktoś widział, aby kiedykolwiek ktoś został ukarany za palenie w miejscu publicznym? Picie piwa jest karane mandatami, palenie jest tolerowane przez wszystkie służby. Ciekawe co jest bardziej szkodliwe (zdrowotnie i społecznie).
    pułaś
    ---------------------------------
    "(...)W kącikach flechtów wieczór już
    Lśni jak porzeczka krwawa
    Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
    I między bajki wkładam"
  • marcopolok
    Senior
    • 10-2001
    • 2334

    #2
    Odp: Terror palaczy!

    pulas napisał(a)
    Czy ktoś widział, aby kiedykolwiek ktoś został ukarany za palenie w miejscu publicznym? Picie piwa jest karane mandatami, palenie jest tolerowane przez wszystkie służby.
    Pułaś, z całym szacunkiem, ale w tym przypadku nie masz racji.

    Wiem bo palę



    Temat o paleniu był i się wyczerpał wiec nie wracajmy już do niego
    bez brody...

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      ja zostałem zatrzymany prze policję za palenie w przejściu podziemnym

      Marcopolok ma rację, temat już był, wzbudził wiele dyskusji i nie potrzebnych wręcz kłótni, drugi raz wałkować ten temat nie ma sensu, proponuję aby ART zamknął dyskusję bo znów się zacznie (wiadomo co)
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • iron
        Senior
        • 08-2002
        • 6703

        #4
        No to może jeszcze ja zdążę przed zamknięciem dyskusji Abstrahuję od tematu by skupić się tylko na osobistym przytyku do Pułasia - co zapomniało się jak samemu się dymek puszczało
        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
        Rock, Honor, Ojczyzna

        Comment

        • pulas
          Senior
          • 08-2001
          • 965

          #5
          Odp: Odp: Terror palaczy!

          marcopolok napisał(a)

          Temat o paleniu był i się wyczerpał wiec nie wracajmy już do niego
          Nie zauważyłem, bo o paleniu było w temacie o postanowieniach noworocznych
          A szlak mnie trafił dzisiaj rano na przystankach autobusowych, gdzie nie było miejsca bez papierosowego dymu.

          Ironie! Nie zapomniałem. Jednak gdy paliłem zawsze starałem się nie być uciążliwym dla otoczenia. Na przystankach starałem się nie palić, a jeśli już to odchodziłem na bok aby nie zadymiać innych. W pomieszczeniach zamkniętych paliłem tylko za zgodą obecnych. Gdy ktoś prosil o niepalenie albo rezygnowałem z fajka albo wychodziłem do innego pomieszczenia.
          Zyj i daj żyć! - takie powinno być motto człowieka
          pułaś
          ---------------------------------
          "(...)W kącikach flechtów wieczór już
          Lśni jak porzeczka krwawa
          Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
          I między bajki wkładam"

          Comment

          • jerzy
            piwoholik
            • 10-2001
            • 4705

            #6
            Dostałem zaproszenie na imprezę imieninowo-urodzinową, gdzie w opisie stało:

            dla tych, którzy nie nauczyli się jeszcze palić: w lokalu palimy swobodnie i proszę nie marudzić, że dym... bierne palenie... rak płuc... szkodzi na cerę... choroby serca... ta impreze jest INNA. tym razem to nie palacze będą sobie wychodzić na zewnątrze, żeby pooddychać :-)

            Odpowiedziałem, że raczej nie przyjdę - bo nie cierpię tego obrzydliwego smrodu. Nawiasem mówiąc, odebrałem ten tekst jako osobisty przytyk - bo ja zawsze marudzę na te śmierdzące pety. I wiecie co? Dziewczyny zapraszające na tę imprezę obraziły się na mnie, że ja jestem nietolerancyjny!
            browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

            Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

            Comment

            • iron
              Senior
              • 08-2002
              • 6703

              #7
              pulas napisał:
              Ironie! Nie zapomniałem.


              Oj no przecież to miała być taka mała prowokacja Przecież napisałem że abstrahuję od tematu, ale skoro tak to...
              Ja też mimo że palę staram się by mój dymek był jak najmniej uciążliwy dla innych (palących i niepalących) Ale nie wszyscy tacy są i tak sobie myślę że nie jest to tylko kwestia palenia bądź niepalenia, ale kultury w ogóle i tego co się wyniosło z domu (i sprzedało na bazarku u kierowniczki za buteleczkę)
              Kurcze - wyszło na to że jestem kulturalny
              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
              Rock, Honor, Ojczyzna

              Comment

              • Pucak
                Senior
                • 12-2002
                • 242

                #8
                Odp: Odp: Odp: Terror palaczy!

                pulas napisał(a)


                Zyj i daj żyć! - takie powinno być motto człowieka
                Motto palaczy zabrzmi pewnie: Zyj i daj zapalic innym .
                Tak powaznie to zakaz palenia w miejscach publicznych (w tym przystanki) istnieje w Singapurze i nie jest zupelnie przestrzegany.

                Comment

                • iron
                  Senior
                  • 08-2002
                  • 6703

                  #9
                  Jerzy napisał:
                  Dziewczyny zapraszające na tę imprezę obraziły się na mnie, że ja jestem nietolerancyjny!

                  No bo tak sobie myślę po częsci miały rację.
                  Po pierwsze mogłeś sobie darować wywody o smrodzie i poprzestać na tym że przeszkadza Ci ta atmosfera
                  Po drugie (coś mnie dziś naszło na myślenie) stwierdzam że nietolerancyjni są zarówno palący i niepalący - tak samo palący może ograniczyć swoje palenie lub wychodzić na dymka gdy jest i chce być w towarzystwie które nie toleruje/lubi/powinno wdychać dymu, jak i niepalący może pójść na imprezę z/do osób które lubi wiedząc że będzie tam palone - od jednorazowej inhalacji dymem papierosowym jeszcze nikt nie dostał jakichkolwiek chorób, ubranie można uprać a włosy umyć.
                  Wystarczy tylko trochę zrozumienia, dobrej woli i oczywiście kultury osobistej.
                  No dobra idę zajarać bo się zmęczyłem tym wpisem
                  bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                  Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                  Rock, Honor, Ojczyzna

                  Comment

                  • StaryKocur
                    Senior
                    • 01-2002
                    • 1521

                    #10
                    Kobiety - pocałujcie niepalącego, a zapewniam Was, że poczujecie różnicę

                    SK
                    Piwo pite z umiarem
                    nie szkodzi w żadnych ilościach.

                    Comment

                    • iron
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 6703

                      #11
                      StaryKocur napisał:
                      Kobiety - pocałujcie niepalącego, a zapewniam Was, że poczujecie różnicę

                      No dobra już się rozpędziłyśmy, tylko czy się nie pobijemy która z nas pierwsza: pulas, marcopolok, becik, jerzy. Pucak czy iron?
                      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                      Rock, Honor, Ojczyzna

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        StaryKocur napisał(a)
                        Kobiety - pocałujcie niepalącego, a zapewniam Was, że poczujecie różnicę

                        SK
                        jakby niepalący nigdy nie mieli nieświeżego oddechu,, zawsze mają usta pachnące wanilią i niezapominajkami
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • grzech
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 4592

                          #13
                          iron napisał(a)
                          Jerzy napisał:
                          Dziewczyny zapraszające na tę imprezę obraziły się na mnie, że ja jestem nietolerancyjny!

                          No bo tak sobie myślę po częsci miały rację.
                          Po pierwsze mogłeś sobie darować wywody o smrodzie i poprzestać na tym że przeszkadza Ci ta atmosfera
                          Po drugie (coś mnie dziś naszło na myślenie) stwierdzam że nietolerancyjni są zarówno palący i niepalący - tak samo palący może ograniczyć swoje palenie lub wychodzić na dymka gdy jest i chce być w towarzystwie które nie toleruje/lubi/powinno wdychać dymu, jak i niepalący może pójść na imprezę z/do osób które lubi wiedząc że będzie tam palone - od jednorazowej inhalacji dymem papierosowym jeszcze nikt nie dostał jakichkolwiek chorób, ubranie można uprać a włosy umyć.
                          Wystarczy tylko trochę zrozumienia, dobrej woli i oczywiście kultury osobistej.
                          No dobra idę zajarać bo się zmęczyłem tym wpisem
                          Ironie, chyba rzeczywiście długo nie paliłeś przed tym postem. Czy od jednorazowego obrzygania przez kolegę/koleżankę można dostać choroby ? Wszak wystarczy sie umyć, a ubranie wyprać.

                          Comment

                          • Ahumba
                            Senior
                            • 05-2001
                            • 8962

                            #14
                            StaryKocur napisał(a)
                            Kobiety - pocałujcie niepalącego, a zapewniam Was, że poczujecie różnicę

                            SK
                            Kocurku z moich obserwacji wynika, że teraz pali więcej kobiet, zwłaszcza młodych niż ich rówieśników, więc chyba palący im nie przeszkadza
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                            Comment

                            • StaryKocur
                              Senior
                              • 01-2002
                              • 1521

                              #15
                              Mam na myśli niepalące kobiety.
                              Piwo pite z umiarem
                              nie szkodzi w żadnych ilościach.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎