Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grolsch, Amsterdam Maximator

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • BuR
    Senior
    • 01-2003
    • 104

    Grolsch, Amsterdam Maximator

    Wszyscy jarają się Navigatorem, a co powiecie na Asterdama Maximator(tzn może ktoś już o nim wspomniał, ale ja nie czytałem wszystkich wypowiedzi)??? Jest mocniejszy o swojego "brata" i ma 11,6 alc. i grubo ponad 20 ekstraktu... Spirol pali w gardle ...Zakupiony na stacji Aral(zwaną także anal, czy oral) we Wrocławiu za 5,60. Możecie zdegustować, ale nie polecam pić tego na poważnie...
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    #2
    Odp: A co powiecie na to???

    BuR napisał(a)
    Wszyscy jarają się Navigatorem, a co powiecie na Asterdama Maximator(tzn może ktoś już o nim wspomniał, ale ja nie czytałem wszystkich wypowiedzi)??? Jest mocniejszy o swojego "brata" i ma 11,6 alc. i grubo ponad 20 ekstraktu... Spirol pali w gardle ...Zakupiony na stacji Aral(zwaną także anal, czy oral) we Wrocławiu za 5,60. Możecie zdegustować, ale nie polecam pić tego na poważnie...
    BuRze kochany, staraj się trochę mniej pić przed zamieszczaniem postów. takie posty jak ten w powyższym stylu nie są na pewno szczytem Twoich możliwości.
    p.s. jeśli nie czytałeś wszystkich postów innych osób nt. Navigatora to nie pisz że wszyscy dokonują samospalenia z zachwytu na jego widok.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • BuR
      Senior
      • 01-2003
      • 104

      #3
      aha

      Sory, czasem sie jaram. A na czytanie wszystkich wypowiedzi nie miałem czasu, bo wychodziłem do szkoły i mi śpieszno było.

      Comment

      • Cocobango
        Senior
        • 04-2002
        • 818

        #4
        ... no to może ja powiem nieco więcej na temat tego piwka.

        Amsterdam Maximator Super Forte

        alk. 11,6% ekstr.24%
        Piana biała, średnio ziarnista, niezbyt trwała. Gaz ok. Barwa bursztynowo złocista. Zapach odrobine chmielowy, wyczuwalna woń alkoholu. Smak: (pierwszy łyk jest dość dziwny lecz następne nie są już tak dokuczliwe) czuć alkohol i poza tym trudno jest mi coś powiedzieć. Piwo nie powala swoim smakiem, najwyżej może powalić po paru kuflach jego moc. Szata graficzna udana. Raczej już gonie kupię, no chyba że w celach kolekcjonerskich (bo do tej pory spotykam tylko wersję puszkowa).
        Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
        Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
        HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

        Comment

        • Cocobango
          Senior
          • 04-2002
          • 818

          #5
          Dodam jeszcze że w temacie postu powinno dodać się: "Super forte" bo Maximator ma jeszcze słabszego 10% brata o nieco innej nazwie.
          Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
          Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
          HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Byłem wczoraj poczęstowany tym...piwem......

            Puszka ciemnozielona, żadna rewelacja.
            Kolor - mocno bursztynowy
            piana, ecru, średnie pęcherzyki, opada powoli ale w równomiernym
            zapach, intensywny, słodkawy z domieszka chmielowości
            smak, czuc te 11,6% alkoholu ale miłym zaskoczeniem był fakt, że nie był on przewodni lecz stonowany pomiedzy słodyczą, goryczką i lekko owocowymi nutkami. Było dość pełne w smaku
            gaz, bez zarzutu

            Ogólnie, jak na piwo o takich parametrach to było całkiem niezłe, ale jak dla mnie zbyt mocne
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #7
              Wreszcie

              Piwo należy do najciekawszych, jakie piłem. Legenda doppelbocków. Imperator z Jabłonowa jest przy nim jak Danuta Hojarska przy Carmen Electra.

              Kolor pełnozłoty. Zapach alkoholowo-winny ale szlachetny. Piana w postaci dywanika, szybko opada. Opakowanie przeciętne ale z klasą. W smaku wyczuwalny alkohol. Poza nim słodowo-estrowe posmaki. Piwo jest pełne i sycące. Goryczka nie za mocna ale konkretna. Trudno więcej napisać ale jestem pewien, że rozpoznałbym to piwo z pośród innych o każdej porze nocy i dnia.

              Jest rewelacyjne dla ludzi takich jak ja: nie lubiących wódki i innych wysokoprocentowych alkoholi ale mających ochotę raz na jakiś czas napić się czegoś mocniejszego

              Z pośród piw najmocniejszych jest dla mnie wzorem. Wszystkie inne o takiej zawartości alkoholu, które piłem to była pryta
              Last edited by Shlangbaum; 30-10-2006, 23:03. Powód: FaCeJotPe

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • JAckson
                Senior
                • 05-2004
                • 6122

                #8
                A w jakim opakowaniu to piwo? Ja zawsze kupowałem i widziałem tylko puszki. Może jednak zaczęli to piwo sprowadzać w butelkach?
                MM961
                4:-)

                Comment

                • kham
                  Senior
                  • 01-2006
                  • 751

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
                  A w jakim opakowaniu to piwo? Ja zawsze kupowałem i widziałem tylko puszki. Może jednak zaczęli to piwo sprowadzać w butelkach?
                  mnie tam wszystko jedno. Zaliczyłem to piwo do ciekawostek niepijalnych. Z trudem zrobiłem 2 łyki.

                  Comment

                  • JAckson
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 6122

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kham
                    mnie tam wszystko jedno. Zaliczyłem to piwo do ciekawostek niepijalnych. Z trudem zrobiłem 2 łyki.
                    Ja piłem ze cztery razy w życiu tylko w wersji puszkowej. Jedną butelkę zakupiłbym na próbę jeżeli w ogóle taka wersja istnieje. Wg mnie piwo pijalne, ale rzadko i w specjalnych okolicznościach przyrodniczych.
                    MM961
                    4:-)

                    Comment

                    • kham
                      Senior
                      • 01-2006
                      • 751

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
                      Ja piłem ze cztery razy w życiu tylko w wersji puszkowej. Jedną butelkę zakupiłbym na próbę jeżeli w ogóle taka wersja istnieje. Wg mnie piwo pijalne, ale rzadko i w specjalnych okolicznościach przyrodniczych.
                      Może rzeczywiście jestem nieobiektywny. Nie lubię piw mocnych, wolę strzelić sobie kielich. Wyjątkiem są piwa klasztorne i (UWAGA CHWALĘ KONCERNÓWE!!!) Dębowe mocne. Maximator jednak jest wysoce dla mnie specyficzny, powoduje u mnie odruch wymiotny.

                      Comment

                      • Shlangbaum
                        Senior
                        • 03-2005
                        • 5828

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
                        A w jakim opakowaniu to piwo?
                        Oczywiście w puszce. Trafiłem na taki fajny zestawik ze zgrabną szklaneczką*


                        *jak ktoś chce, to mu mogę za przysłowiowe piwo odstąpić tę szklaneczkę
                        Attached Files

                        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                        Comment

                        • JAckson
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 6122

                          #13
                          Właśnie napawam się smakiem i aromatem Maximatora
                          Kolor miodu lipowego - wg mnie zbyt jasny.
                          Piana, mimo schłodzenia, trzyma się mocno od kilkunastu minut. Biała, średnio drobno pęcherzykowa. Oblepia ładnie szkło.
                          Zapach słodowo-alkoholowy. Alkohol jednak nie jest nachalny.
                          Smak słodowy z mocnym uderzeniem alkoholu na koniec. Alkohol oczywiście jest dobrze wyczuwalny, ale moim zdaniem nie jest to smak 'wódczany'. Dobrze rozgrzewa i szybko szumi w głowie.
                          Wysycenie odpowiednie. Opakowanie średnie.

                          Pomimo mocy to piwo da się wypić raz na jakiś zimowy czas
                          MM961
                          4:-)

                          Comment

                          • wasia
                            Junior
                            • 01-2007
                            • 9

                            #14
                            piwo kopacz 11,6% czuć już w gardle. mocne a co za tym idzie słodkie. zadegustować można ale pić w większych ilościach raczej nie da

                            Comment

                            • snorre
                              Senior
                              • 02-2006
                              • 655

                              #15
                              Mój egzemplarz był chyba jakiś nieudany. Nie czułem żadnego słodu, słodyczy czy innych "aromatów" Od razu powalił mnie potworny smak spirytusu (wódki?). Sam nie pijam wódy, nie cierpię nawet jej zapachu, więc nie dotrwałem do końca (pierwszy raz mi to się zdarzyło!). W obawie o swój żołądek wylałem częśc do zlewu. Nigdy więcej!
                              Last edited by snorre; 19-03-2007, 09:58.
                              Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎