Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Topvar, Marina Tmavy Vycepni

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Topvar, Marina Tmavy Vycepni

    Aby formalności stało się zadość prezentuję piwo produkowane w browarze Topvar a.s. z miasta Topoľčany :

    Topvar Marina (tmavé pivo).

    Nie będę się specjalnie rozpisywał, ponieważ na temat browaru i jego produktów toczyła się już na FORUM ożywiona dyskusja (patrz tutaj oraz tutaj ).
    Tak więc tylko dla porządku :

    Opakowanie : butelka 0.5 l.
    Zawartość alkoholu : max. 4,8% obj.
    Zawartość ekstraktu : 12% wag.
    Wartość energetyczna : ok. 466 kcal/l.

    barwa – ciemnobrunatna,
    piana – jasnobeżowa, drobna, gęsta, dosyć trwała,
    zapach – słaby, jakby trochę winny
    smak – dość gorzki (piwo chyba niedosładzane), karmelowy

    Mojej żonie, która piwa z założenia nie trawi, o dziwo, smakowało. Mnie trochę mniej. Ale na czwórkę zasługuje.

    Attached Files
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    #2
    Zakupiłem w Czechach Topvar Marina.
    Etykieta juz inna od tej prezentowanej przez Cezara. Niestety nie mam skanera, wiec nie bedzie jej tutaj.
    Piwo bardzo smaczne, niestety ma dodana sacharozę.
    Strona browaru www.dovozce-topvar.cz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #3
      Topvar, Marina

      Najsłodsze i najmniej goryczkowe z tmavych, jakie miałem okazję pić. Słodycz zupełnie mi nie przeszkadzała, świetnie komponowała się z ogólną łagodnością smaku tego piwa.

      Browar niepotrzebnie posiłkuje się roznegliżowanymi panienkami na etykietach, bo piwo mówi samo za siebie.
      Last edited by Twilight_Alehouse; 28-09-2005, 21:01.

      Comment

      • baklazanek
        † 2014 Piwosz w Raju
        • 08-2001
        • 3562

        #4
        Ja swojego ciemniaka kupiłem za 3 zł w gliwickim ABC, zresztą sklep ten oferuje jeszcze drugie piwko z tego browaru ze skąpo ubraną panienką na etykiecie. Piwo bardzo dobre i nie da się ukryć że słodkie. Pianka bardzo gęsta i pyszna. Zazdroszczę Słowakom że mają u siebie kilka takich piwek w dodatku do dostania na terenie całego kraju.

        Comment

        • Regent
          Senior
          • 10-2002
          • 512

          #5
          Spodziewałem się trochę innego smaku. Ten otrzymany zaskakuje przede wszystkim tym, że jest przypalany, kawowy. Posmak słodkawy. Piwo to przypomina mi w smaku ciemne piwa brytyjskie. W moim egzemplarzu piana szybko opadła. Z tego segmentu piw stanowczo bardziej przypadła mi do gustu miłosławska Fortuna Czarna.
          Moja ocena 3,5.
          Attached Files
          Mniej alkoholu w piwach !!!
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #6
            "Browar niepotrzebnie posiłkuje się roznegliżowanymi panienkami na etykietach, bo piwo mówi samo za siebie."

            ...ale jaka frajda dla kolekcjonerów

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              e-prezes napisał(a)
              "Browar niepotrzebnie posiłkuje się roznegliżowanymi panienkami na etykietach, bo piwo mówi samo za siebie."

              ...ale jaka frajda dla kolekcjonerów
              Ba, są nawet zbierający całe różowe serie.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #8
                ja będąc ostatnio na Słowacji kupiłem dwa Topvary Marina Tmave, ale były bez takich cudów na etykiecie, czyżby wersje dla ludu się różniły?

                Comment

                • slavoy
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 5052

                  #9
                  Bardzo dobry ciemniak!
                  Idealne zrównoważenie słodyczy i goryczki - te smaki się po prostu dopełniają.
                  Barwa wiśniowa, piana drobna, sztywna, jasnobeżowa. Opadła po jakichś 2-ch minutach, ale nie bez śladu - dywanik dojechał aż do dna. Zapach średniointensywny, kawowo-owocowy. CO2 idealne dla ciemniaka - powolne, ale uparte bąbelki. Nie ma ich dużo, ale są do końca.
                  Nie pozostaje nic innego, jak wystawić w pełni zasłuzone 5!

                  PS
                  Blondyna na etykiecie całkiem przytulaśna
                  Attached Files
                  Dick Laurent is dead.

                  Comment

                  • yendras
                    Senior
                    • 12-2001
                    • 2052

                    #10
                    Rzeczywiście dużo słodyczy, ale na szczęście w granicach mojej tolerancji. Poza tym piękny kolor, gęsta piana, delikatny, ale smakowity zapach. Bardzo solidny ciemniak

                    Comment

                    • Center
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 133

                      #11
                      Miałem okazję wczoraj drugi raz posmakować tego piwka i muszę przyznać, że znowu mi bardzo smakowało (to się staje niebezpieczne, bo zaczynam coraz bardziej przekonywać się do "ciemniaczków" )
                      Piana rzeczywiście opada dość szybko, ale za to zapach i smak jest fantastyczny. Palony jęczmień wręcz pieścił moje podniebienie
                      Szkoda tylko, że jest takie drogie - w poznańskim Piotrze i Pawle kosztuje ponad 3 zł.
                      Bez przesady zasługuje na notę dobrą (4 a może nawet 4,5), a ja raczej oceniam piwa dość surowo i ocena 4 to już wyżyny sztuki browarniczej

                      Comment

                      • dziku
                        Senior
                        • 12-2002
                        • 1992

                        #12
                        Bardzo dobre piwo. Pojawiło się w Tesco z okazji "święta piwa".
                        W smaku kompozycja słodyczy, palonego jęczmienia, karmelu i delikatnej goryczki. Osobiście nie przepadam za słodkimi piwami, ale tu słodycz nie jest rażąca i nie tłumi bukietu innych smaków. Do tego dochodzi całkiem przyzwoita piana, w cienkiej warstewce pozostała do końca konsumpcji. Barwa ciemnowiśniowa, miły i intensywny zapach. Gazu w sam raz. Dobre piwo do picia latem. Ciekawy bukiet smakowy, ale bez "zimowej" mocy portera. Dla mnie - mocna czwórka.

                        Jutro kupię następne...
                        Dziku


                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23798

                          #13
                          oto i moja wizualizacja Maryny:
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • iommi
                            Senior
                            • 07-2003
                            • 1522

                            #14
                            Trafiony w rybnickich Alkoholach Świata, flasza 3,50 zł (12 proc., 5,5 volt). Swoją drogą trochę drogie, ale dobrze że jakiekolwiek piwko słowackie można kupić w Rybniku...
                            Jeden z milszych ciemniaków jaki zdarza mi się od czasu do czasu spożywać. Kolor - czerń nie przepuszczająca światła, na dnie kufla odróżnia się barwa ciemno wiśniowa.
                            Piana szybko schodzi do kożucha, ale ten trzyma się do końca. Ładny to kożuch jest zresztą...
                            CO2 - jak to u ciemniaków, nie zabija. I dobrze.
                            Smak - delikatny. Zapach palonej kawy daje dobre wyobrażenie o tym, czego za moment dozmają nasze kubki smakowe. Prócz tej kawy, goryczka pojawia się na drugim planie, ale bardzo subtelna. Trochę słodszych akcentów też się znajdzie - bardzo zrównoważone piwo, nadaje się nawet dla tych, którzy za ciemniakami nie przepadają...
                            *****************************

                            Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                            *****************************

                            Comment

                            • bury_wilk
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 2655

                              #15
                              Marinkę pijałem głównie na Słowacji, ale w Warszawie spotkałem ją kilkakrotnie w Bomi, Marcpolu i jeszcze jaiś marketach. Nawet nie była porażająco droga, co miłe, zwłaszcza, że piwa ciemne są towarem mocno deficytowym. Jedno z najsłodszych piw jakie piłem, ale zupełnie mi to nie przeszkadzało. Pyszne. Etykiety z panienkami są faktycznie zbędne, bo zachęcać nie trzeba. A propos etykiet, raz natrafiłem na wersję ze zdrapką w strategicznych częściach ciała panienki...
                              Lubię kiedy się zieleni
                              Lubię jak się piwo pieni...

                              ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎