Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Henninger, Kaiser Pilsner

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Henninger, Kaiser Pilsner

    Henninger Kaiser Pilsener - Henninger Brau AG Frankfurt/Main
    Piwo nabyte w pewnym piwnym sklepiku w Chorzowie za 5zł. Puszka 0,5l o niezbyt ciekawej grafice.
    Zawartości: alk 4,8%; eks 11,5%; 16,9 US fl.oz.
    Piana mała, trwała. Ostrawa goryczka, co po którymś z kolei łyku zaczyna nieco drażnić. Zapach jakby lekko serowy (?).
    W tej cenie można kupić lepsze piwo. Ale Henninger Kaiser Pilsener da się wypić.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • prismatic
    Junior
    • 04-2003
    • 1

    #2
    jestem innego zdania

    cze ja pije henningera juz od okolo roku (tylko puszkowe) sadze iz smak nie jest serowy , mi naprzyklad dosyc dobrze smakuje .polecam !!!! LUBIE PIWA Z FRANKFURTU np. Binding Export (a Lager tez da sie wypic)

    Comment

    • Regent
      Senior
      • 10-2002
      • 512

      #3
      Piana - gęsta, biała, cudownie się buduje i utrzymuje. Miły dla nosa zapach, smak zdecydowanie goryczkowy, klasyczny pilsner, lubię takie piwka dlatego też moja ocena nie może być inna jak 5. Barwa jasnozłota klarowna. GORĄCO POLECAM.
      Attached Files
      Mniej alkoholu w piwach !!!
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • Sven
        Senior
        • 09-2003
        • 1211

        #4
        Piana poczatkowo wysoka, szybko opadla, zostala mala obraczka.
        Gazu w sam raz, w zapachu lekko kwaskowate i chmielowe, smak to slod i chmiel, poprawne i dobrze gasi pragnienie. Smaczne.
        Celia, cerevisia et conventus.

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #5
          Udany sesyjny pilsner. Piana dość obfita, choć o nieco zbyt krótkiej trwałości. Zapach świeży, słodowy. W smaku dobre wyważenie goryczki i słodowości. Piwo jakich bardzo wiele w każdym landzie w Niemczech. I tej piwnej normalności im zazdroszczę.
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • Aleksandros
            Senior
            • 05-2011
            • 352

            #6
            Tak gwoli ścisłości, to nie ma już browaru Henninger. Nawet budynki zostały rozebrane. Została tylko słynna wieża (Henninger-Turm). Pozostała tylko marka. Piwo jest warzone w Binding Brauerei.

            Comment

            • erudyta
              Senior
              • 11-2008
              • 189

              #7
              Barwa: złota, klarowna
              Piana: biała, wysoka, gęsta, opada dość wolno, cienka warstwa utrzymuje się do końca
              Zapach: niezbyt intensywny, słodowy,
              Smak: początek słodowy, z każdym następnym łykiem nuty chmielowe coraz bardziej wyraźne, goryczka chmielowa przyjemna, nie za wysoka, ale wyraźna
              Wysycenie: wysokie, czuć na języku
              Opakowanie: etykieta utrzymana w czarnym kolorze z czerwonymi literami, krawatka złota, kapsel złoty dedykowany

              Cena: 0,73 €

              Piwo pije się dobrze (może dlatego, że za oknem 35 st C.) przyjemnie orzeźwiające, może nie jakieś wybitne, ale smaczne
              Attached Files

              Comment

              • gary1966
                Junior
                • 12-2014
                • 15

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Aleksandros Wyświetlenie odpowiedzi
                Tak gwoli ścisłości, to nie ma już browaru Henninger. Nawet budynki zostały rozebrane. Została tylko słynna wieża (Henninger-Turm). Pozostała tylko marka. Piwo jest warzone w Binding Brauerei.
                Serwus, na początku lat 90-tych, miałem szczęście pracować w posiadłości Państwa Henninger, obok był browar, koledzy chodzili tam po piwo, mi jednak nie leżało, wolałem Licher. Pamiętam jak któregoś poranka podszedł Pan Henninger (wtedy 72 lata) i odbyliśmy krótką rozmowę, takich rozmów się nie zapomina, krótka ale bogata w treści.
                Pamiętam, iż był Generalnym Konsulem Chile w RFN, jego przyjacielem był Hans-Dietrich Genscher ówczesny minister spraw zagranicznych RFN.
                Miał piękną młodą żonę, ale mnie najbardziej utkwił w pamięci jego hinduski lokaj w turbanie .
                O piwie mało było, to nie dziw, iż browaru już nie ma.
                http://www.vycepnastojaka.cz/en/

                Comment

                • Aleksandros
                  Senior
                  • 05-2011
                  • 352

                  #9
                  Od mojego porzedniego postu zaszły dalsze zmiany na terenie byłego browaru. Wieża też została rozebrana do fundamentów. Teraz na jej miejscu powstaje nowy budynek o prawie identycznej bryle. Nawet charakterystyczna kopuła ma zostać odtworzona. W bydynku mają być luksusowe mieszkania i centrum handlowo-usługowe.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎