Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Societe Frigorifique et Brasserie de Tunis, Celtia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Societe Frigorifique et Brasserie de Tunis, Celtia

    SEABG BOU ARGOUB TUNISIE-Celtia.5% alkoholu,piany i gazu brak podobnie jak goryczki.Wodniste i slabe.
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Występuje w postaci butelki 0,33 z nadrukowaną etykietą,oraz w puszce 0,25/prawdopodobnie/.Browar produkuje też piwa licencyjne "Lowenbrau" i "33 export"/uzyskałem tylko w puszkach.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      kloss napisał(a)
      Występuje w postaci butelki 0,33 z nadrukowaną etykietą,oraz w puszce 0,25/prawdopodobnie/.Browar produkuje też piwa licencyjne "Lowenbrau" i "33 export"/uzyskałem tylko w puszkach.
      jest jeszcze Stella, butelka równiez z nadrukiem na szkle, puszki masz rację, 0.25l
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        "Stelli" niestety mi nie przywieżli.

        Comment

        • Paolo
          Member
          • 10-2003
          • 62

          #5
          Piwa słabe w smaku, kiepska piana. Ale nic innego nie ma. I problemy z dostaniem.W całej Tunezji (kilka lat temu) było 28 sklepów z alkoholem!!! I dość drogie. Puszka 0,25 ok 1 USD w sklepie. Ale na pustyni nawet takie coś jest rozkoszą
          Dobre piwo nigdy nie jest złym piwem.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Paolo napisał(a)
            Ale nic innego nie ma.
            jest jeszcze licencyjny Lowenbrau, 33 oraz są minum dwa browary restauracyjne (jesli nie trzy)
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Paolo
              Member
              • 10-2003
              • 62

              #7
              jeszcze licencyjny Lowenbrau, 33
              A smakowały ci
              Dobre piwo nigdy nie jest złym piwem.

              Comment

              • Wujcio_Shaggy
                Senior
                • 01-2004
                • 4628

                #8
                Podczas pobytu w omawianym kraju próbowałem zarówno Celtii, jak i Stelli. Są cienkie, to fakt, ale do picia na plaży w trzydziestokilkustopniowym upale - idealne: gaszą pragnienie i nie powodują stanu zwarzenia u pijącego. Piwa odpowiadającego naszym krajowym standardom pić się tam nie da, bo można nie wstać po trzecim...
                Lowenbrau rzeczywiście jest w śmiesznych puszeczkach 0,25 l (albo nawet 0,225; nie pomnę) i jest pioruńsko drogi (zresztą wszystkie piwa i alkohole są tam drogie ) - postanowiliśmy z bratem zaszaleć i kupiliśmy sobie w supermarkecie "kratę" tego Lowenbraua (24 puszeczki) za jekieś 20 USD chyba. Poszła w jeden wieczór...
                A chyba też widziałem francuskie 1664 w takichże puszeczkach? A może to skleroza mi podsuwa taki obraz?
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                Comment

                • bury_wilk
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 2655

                  #9
                  Yo

                  Tak się dziwnie składa, że i ja wówczas tam byłem...
                  Jak dla mnie, to nie było francuskie, tylko Amstel, ale mogę się mylić.
                  A to imbirowe "cuś" z beczki w knajpie z żółwiami jak wspominasz? Nie mam pojęcia co to było za piwo, al;e miało bardzo oryginalny smak. Nigdzie indziej takiego nie piłem.
                  Lubię kiedy się zieleni
                  Lubię jak się piwo pieni...

                  ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                  Comment

                  • Wujcio_Shaggy
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 4628

                    #10
                    Ja też się mogę mylić, ale to nie był Amstel, tylko raczej coś francuskiego. Więc pewnie 1664...
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                    Comment

                    • adam16
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 9865

                      #11
                      Mnie ta Celtia (biere de luxe) nawet mile zaskoczyła. Otrzymałem wersję "lotniczą" czyli puszeczkę (0,25l.) z samolotu. Wersja butelkowa czeka za swój sprawdzian. Ta właśnie buteleczka kosztuje na miejscu 1,20 dinara. (to jest ponoc około 4 zł)
                      Najbardziej zaskakująca była obfita i trwała piana. Po prostu piana jak marzenie.
                      Browar Hajduki.
                      adam16@browar.biz
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                      Comment

                      • Gacka
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 373

                        #12
                        Mam jednego kapsla-STELLA.Czy to mozliwe ze nie ma wiecej?Czy rzeczywiscie reszta to puszki?Prosze o pomoc.Dzieki!
                        Viva Slask Wroclaw!!!

                        Comment

                        • Wujcio_Shaggy
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 4628

                          #13
                          Celtia jest też butelkowa i ma własny kapsel (nie posiadam takowego).
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                          Comment

                          • Gacka
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 373

                            #14
                            Slyszalem ze kapsel z tego piwa jest nie emaliowany...Zwykla blacha.Czy to prawda?
                            Viva Slask Wroclaw!!!

                            Comment

                            • Wujcio_Shaggy
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 4628

                              #15
                              Z tego, co podpowiada mi moja sklerotyczna pamięć, to jest on biały, z czerwonym napisem "Celtia".
                              Ale kilka pięter wyżej kolega Adam XVI deklarował, iż posiada takową butelkę, więc On chyba będzie wiedział najlepiej.
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎