Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Romus, GiT

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Romus, GiT

    Ten tekst należy potraktować jako ostrzeżenie. GiT produkowany jest przez browar Romus w Dąbrowie k. Trzciany. Większość znanych mi piw z tego browaru jest czymś nieprzeciętnym w smaku. Wrażenia są na ogół okropne.
    Ostatnio zaryzykowałem właśnie GiT-a. Jest to piwo jasne, pasteryzowane charakteryzujące się zapachem starych skarpet. W smaku wyczuwa się stary majonez, z mleczną nutą. Piany w zasadzie brak. Kolor napoju - piwny; i jest to chyba jedyny plus.
    Butelka 0,5 l.
    alk 5,5%
    Blg 10,5o
    Cena 1,28 zł. (nawet za te marne grosze, nie warto tego w siebie wlewać)
    OGÓLNA OCENA: 2

    Pozostałe znane mi produkty Browaru Romus:
    MAX : alk 5,5%; Blg 10,5 ocena 2+
    LUXUS (ale nazwa) : alk 5,5%; Ekstr. Wag 12% ocena 2++
    PIONIER FULL LIGHT : alk 5,5%; Ekstr. Wag 10,5o ocena 3+
    PIONIER MOCNY : alk 7,8%; Ekstr. Wag. 15,1o ocena 3+
    Wszystkie piwa w butelkach 0,5l., zwrotnych


    ------------------
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    #2
    hehe, dzwoniłem tam ostatnio ale nie uzyskałem informacji, więc zagarnę przez ciebie odnotowane dane i je wrzuce do bazy
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Nie ma sprawy. Nie myślałem, że może to być wykorzystane w ten sposób, ale czemu nie.
      Choć prawdę mówiąc liczyłem, że to od Ciebie lub innych Forumowiczów, dowiem się czegoś więcej na temat Browaru Romus. Jak dla mnie, istnienie browaru produkującego takie "piwa", jest niezgłębioną zagadką. A może jednak oni produkują coś godnego uwagi?


      ------------------
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Aha. W ramach uzupełnienia:
        PPHU Kulmex Sp Z o.o., Browar Romus, 36-072 Dąbrowa k. Trzciany, woj. Podkarpackie tel./fax (0-17) 85 14 146- to pełny adres na podstawie danych z etykiet.
        I jeszcze - na etykiecie Maxa widnieje rok 1920 - może odnosi się do momentu założenia browaru?


        ------------------
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23792

          #5
          hej, ale z ciebie szczęściarz! piłeś osiemdziesioletnie piwo!!!

          żartowałem oczywiście, choć kto wie?

          na innych forumowiczów możesz raczej liczyć dopiero rano... ale to już chyba wiesz.
          ja sam nie wiedziałem że ten browar w ogóle istnieje, dopiero ze dwa tygodnie temu ktoś mnie oświecił, dlatego też dzwoniłem do niego...
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #6
            Browar "Romus" w Dąbrowie istnieje 5 - 6 lat.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23792

              #7
              no to browar Romus zamieszczony
              http://www.browar.biz/browary.php?id=52
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Krzysztof
                Senior
                • 04-2001
                • 1689

                #8
                Browar "Romus" faktycznie istnieje kilka lat. Jest on jednym z minibrowarów, które zaczęto budować jakieś 10 lat temu. W zasadzie są one bardzo do siebie podobne, gdyż "wyszły" od jednego projektanta. Pierwszymi tego typu browarami były browary Barczewo (koło Olsztyna) i Gościszewo. Na stępne zakłady były modyfokacjami tych pierwszych dostosowującymi projekt do konkretnych wymagań lokalowych i wydajnościowych.
                Najbardziej znane browary to Van PuR (pierwotna maksymalna zdolność powyżej 90 tys. hl - kawał browaru), Amber-Bielkówko; Jabłonowo. Te browary rozbudowały się wielokrotnie zwiększajac zdolności produkcyjne dzięki ciężkiej pracy ludzi.

                ------------------
                Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                www.twojmalybrowar.pl

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #9
                  GiT znowu trafił w moje łapska. Podszedłem do niego bardzo, ale to bardzo nieufnie. Ale w końcu przyszedł czas otworzyć butelkę.
                  LUDZIE !!! Tego sie nie spodziewałem. Moją poprzednią opinię należy uznać za niebyłą. Totalna zmiana, przynajmniej ta warka im wyszła. Co prawda w tle smaku wyczułem jakiś posmaczek ...hm chyba pomarańczy, ale piwo jest OK. Piana pięknie trzyma. Teraz daję 4.
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • Cezar
                    Senior
                    • 05-2001
                    • 1349

                    #10
                    Mój "GiT" był mętny, pływały w nim jakieś śmieci, a zapach (a raczej smród) zniechęcał do picia. Piwo nie było przeterminowane, a więc totalna dyskwalifikacja - ocena 0. Nazwa to zapewne skrót od "Gówniane i Tanie" (ART, wybacz grubiaństwo) i dobrze charakteryzuje ten produkt.

                    Dla informacji - butelka została zakupiona na początku maja w sklepiku u podnóża ruin zamku w Ogrodzieńcu.

                    Comment

                    • baklazanek
                      † 2014 Piwosz w Raju
                      • 08-2001
                      • 3562

                      #11
                      Ja miałem podobne odczucia jak piłem kiedyś Luksusa Tyle że jak łyknąłem to świństwo to poczułem się jak bym zjadał kwasek cytrynowy. Oni chyba produkują wszystko oprócz piwa!! A ha i do niedawna był jeszcze "Max mocne" a "Strong Marka" już chyba została wycofana

                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        #12
                        Skąd takie różnice, co warka to inne. Wczoraj próbowałem wypić GiTa i znowu był syfiaty. Jakby nie to piwo co w styczniu.
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • prima
                          Senior
                          • 06-2001
                          • 148

                          #13
                          Opisywane piwo pojawiło sie w moim ulubionym sklepiku osiedlowym więc postanowiłem je przetestować.
                          Cena 1,40 zł / 0,5l butelka starego typu
                          Producent - PPHU ROMEXPOL- BIRE sp. z o.o.
                          Etykieta - brzydka , nazwa i jej pisownia GiT - była rozszyfrowana wyżej. na etykiecie napis ,że "warzone z naklepszych naturalnych surowców"
                          kapsel - zwykły
                          zapach - piwno słodowy + coś dziwnego ,ale do zaakceptowania
                          kolor - jasny piwny
                          piana obfita ale szybko opada
                          gaz - początkowo intensywny , piwo ucieka z butelki , potem słaby
                          smak - nie zachwyca , ale można wytrzymać. początkowo bardzo intensywna goryczka + posmaczek słodowy ( przeważnie nie spotykany w słabych piwach)
                          Wnioski ogólne: za 1,28 zł zaryzykowałbym powtórkę ale za 1,40 chyba nie warto.
                          Mimo to życzę piwowarom z Trzciany wszystkiego najlepszego - najlepszych surowców już używają , teraz czas na najlepszą technologię.

                          Comment

                          • adam16
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 9865

                            #14
                            Znowu Git który zniechęca do browaru Romus. W butelce 0,33l za 90 groszy, piwo było mętne i pływały w nim jakieś brązowe i czarne strzępy. Kwaśny smród. Brak dat produkcji lub przydatności do spożycia. Niby tylko 90 gr, ale samą ceną klienta się nie zdobędzie.
                            Poszło w całości do zlewu. Jedyny zysk to etykieta

                            Szkoda, bo wydawało się, że Romus wreszcie zaczyna robić wypijalne piwo.
                            Last edited by adam16; 31-07-2002, 21:05.
                            Browar Hajduki.
                            adam16@browar.biz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                            Comment

                            • szostak
                              Gość
                              • 02-2002
                              • 1176

                              #15
                              adam16 napisał(a)
                              GiT znowu trafił w moje łapska. Podszedłem do niego bardzo, ale to bardzo nieufnie. Ale w końcu przyszedł czas otworzyć butelkę.
                              LUDZIE !!! Tego sie nie spodziewałem. Moją poprzednią opinię należy uznać za niebyłą. Totalna zmiana, przynajmniej ta warka im wyszła. Co prawda w tle smaku wyczułem jakiś posmaczek ...hm chyba pomarańczy, ale piwo jest OK. Piana pięknie trzyma. Teraz daję 4.
                              To właśnie są uroki piw z małych browarów; przed otwarciem butelki nie wiesz, co masz. Ja trafiłem dobrze. Mój Git nadawał się do picia. Ale czwórki mu nie dam. Co najwyżej 3,5.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎