Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hebendanz, Bockbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Hebendanz, Bockbier

    przerzut kurierski dzięki Piwowarowi

    Bockbier z Forchheimu (20 km na północ od Norymbergii), z browaru o nazwie Hebendanz

    alc. 6,1% vol., ekstrakt na poziomie 16 stopni Ballinga.

    kolor: ciemnozłoty, choć do końca nie jestem tego pewien gdyż miałem słabe światło, klarowne 4.5
    piana: długtrwała, różnorodna w konsystencji, pracująca - aż miło popatrzeć. 5
    zapach: nie jest to mocna strona tego piwa, w odmętach niezbyt przyjemnego zapachu można wyczuć odrobinę owocowości 2,5
    smak: właśnie ten mleczny smaczek można odnaleźć w porterze strzeleckim (gatunki oczywiście nieporównywalne, ale ta składowa jest podobna), treściwe, nieco słodkawe, gęste, o krótkiej intensywnej ale nieostrej goryczce, no i ten niepokojący posmak, do którego można jednak się po chwili przyzwyczaić. 4
    nasycenie: sporo drobnicy bąbelkowej 4,5
    opakowanie: oko przyciąga bardzo duża.... etykieta. butelka Euro 0,5l. kapselek z nadrukiem firmowym. 5

    ogólnie: smak interesujący, zapewne nie każdemu się spodoba, ale dość ciekawy
    ocena: 3.675
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Piwowar
    Senior
    • 05-2001
    • 2543

    #2
    Zgodziłbym się nawet na 3.674, ale muszę przyznać że w w iększych ilościach działa jak narkotyk.
    Archiwum piwne

    Poznaj
    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23794

      #3
      taka ocena wyskoczyła mi z automatu, więc wrzuciłem taką do postu. przyjmuję krytykę z podniesionym czołem i kuflem.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • piwowar2
        Senior
        • 11-2001
        • 588

        #4
        Nie wiem jaka droga o Arta dotarlo, ale predzej pil niz ja. Osobiscie nie oceniam tego piwa tak slabo. Mi bardzej smakowalo - na 4. Przypominalo mi w smaku Warke Strong z przed kilku lat(jeszcze warzina we Warce). W sumie ciekawy smak i jak na nasz rejon nie typowy dlatego gatunku piwa.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12201

          #5
          Ale odgrzewam temat A miejsce skąd to piwo pochodzi warte odwiedzenia. Browar (Brauhaus) z Forchheim z urokliwego powiatowego miasta pomiędzy Norymbergą a Bambergiem. Na dodatek pod względem piwnym chyba ciekawsze od turystycznego Bambergu. Dosłownie kilka metrów obok jest dom gdzie działa kolejny browar - Neder, a w mieście dodatkowo są jeszcze kolejne dwa browary



          Alkohol nadal 6,1% czyli jak na koziołka skromnie, ale w normie jak na frankońskie jasne kózki Ekstr. 16%

          Aromat - słodowy, na początku trochę "cukrowy"
          Piana - średnia, trwała, zostaje na szkla
          Barwa - ciemne złoto, klarowne
          Wysycenie - umiarkowane
          Smak - słodowy, lekka słodycz, muśnięte suszonymi owocami, troszkę czuć alkohol, na końcu trochę goryczki. Generalnie wydaje mi się, że piwo jest mocniejsze niż deklarują.
          Treściwość - pełne

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwowar2 Wyświetlenie odpowiedzi
          Przypominalo mi w smaku Warke Strong z przed kilku lat(jeszcze warzina we Warce). W sumie ciekawy smak i jak na nasz rejon nie typowy dlatego gatunku piwa.
          Mam podobne odczucie. To jest właśnie ten typ jasnego koźlaka, który stoi bardzo blisko mocnego lagera. Nie jest tak miękki, krągły, alkohol ciut drapie. W sumie jest ok, ale to nie to co pity bezpośrednio przed nim inny koźlak z tego regionu:



          czy pity dwa domy dalej (czyli kilka metrów):



          Średnie mocne piwo, jako lokalny koziołek nie jest jednak faworytem we frankońskim stadzie.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12201

            #6
            Zdjęcie:
            Attached Files

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎