Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Allgäuer, Altenmünster Hopfig Herb

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Allgäuer, Altenmünster Hopfig Herb

    Hopfig Herb - Altenmünster
    Robione przez Sailerbräu Franz Sailer.
    Zawartość alk. 4,9%.
    Butelka 0,5l pięknie rzeźbiona, zamykana patentowo.
    Piwo złotożółte - nie najpiękniejsza ta barwa. Piana mała i zanikająca do zera. Gaz OK. Smakowo to jest to taki Żywiec sprzed lat. Czyli dobre piwo.
    Kupione w chorzowskim Świecie Piwa. O cenie staram się zapomnieć.
    Last edited by sibarh; 26-01-2014, 08:31.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    #2
    Allgäuer Brauhaus, Altenmünster Brauer Bier Hopfig Herb

    Dostałem piwo o tej nazwie od znajomej. Tylko że moje było wyprodukowane przez Allgaeuer Brauhaus AG. Nazwa się jednak zgadza, podobnie alkohol. Więc to chyba to piwo.
    Kolorek faktycznie nieco za jasny. W moim dodatkowow pływały jakieś farfocle. Zapach chmielowy. Smak nijaki. Mocno odfermentowane, pozbawione smaku słodu. Dominuje goryczka. Największy plus tego piwa to butelka - rzeźbiona, z patenowym zamknięciem. Dla mnie motywy na butelce są jakieś takie arabsko-orientalne. Generalnie średniawe to piwo. Nie warte powtórki.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Piwo ma 4,9 % P 11 i wyglada tak:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Piotras
        Senior
        • 08-2003
        • 307

        #4
        Warzone przez Allgauer Brauhaus AG z Kempten
        Import-znajomi

        Kolor słomkowy, piana średnio- ziarnista , utrzymuje sie do końca. Zapach zaskakująco delikatny jak na siłę smaku, wyczuwalne nuty ziołowo chmielowe+zapach mokrego słodu. Smak rzeczywiście niezbyt zbudowany, oparty raczej na silnej goryczce. Ale za to jakiej goryczce! Bardzo zdecydowana i mocna, wytrawna i subtelnie trawowa. Nasuwa się porównanie do słynnego Jevera - tu chmiel nie jest aż tak potężny ale gra w tej samej lidze.
        Butelka jak na foto, logo ze starym klasztorem jak mniemam. Lubię porcelanki więc u mnie plus.
        Solidna 4 i można powtórzyć.

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          #5
          Piwko zakupione w Oder Center w Realu w Schwedt.Koszt 0.60€ plus flaszka.
          Piana obfita, zbita, sporo czasu się utrzymuje.W zapachu czuć wymieszane słodkie klimaty z chmielem ze zdecydowana przewagą czegoś słodkawego.
          W smaku jakieś chemiczno gorzkawe, może lekko czuć słód, po każdym kolejnym łyku czuć wyraźnie goryczkę i jakby lekką metaliczność.Barwa złota, nagazowanie dobre, szczypie w język.
          W sumie oceniłbym na takie naciągane 3 z plusem.Najbardziej podoba mi się ta flaszka z krachlą


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • porek388
            Senior
            • 11-2008
            • 213

            #6
            Kolor: ciemnosłomkowy
            Piana: niska, szybko znnika
            Wysycenia: nie za duże
            Zapach: lekki chmielowy
            Smak: dość mocno goryczkowy, w tle słód, dobre piwo.
            Opakowanie: ładna wytłaczana butelka z krachlą, etykieta malutka przyklejona wokół szyjki

            Ogólnie piwo na 4,5.

            Cena 0,79 EUR w getrenku w Goerlitz.

            Comment

            • Ramiel
              Senior
              • 11-2010
              • 207

              #7
              Piwo zwraca uwagę pięknie rzeźbioną butelką. Piana słaba ale warstewka zostaje, zapach delikatny chmielowy, smak określiłbym jako bardzo prosty ale jednocześnie bardzo poprawny, faktycznie przypomina Żywca z czasów gdy jeszcze był dobry

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12118

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ramiel Wyświetlenie odpowiedzi
                faktycznie przypomina Żywca z czasów gdy jeszcze był dobry
                Uwielbiam takie porównania. Czy dwa lata temu Żywiec był jeszcze dobry ? bez urazy

                Comment

                • Ramiel
                  Senior
                  • 11-2010
                  • 207

                  #9
                  A kto mówi że musiało to być 2 lata temu

                  Comment

                  • Kwadri
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1216

                    #10
                    Kolor: Jasnozłoty.
                    Piana: Nietrwała i trochę niechlujna, opada szybko do wyraźnej obręczy.
                    Zapach: Chmielowy, solidny. W tle czuć słód. Później ujawnia się dziwny trudny do opisania aromat.
                    Smak: Mocno chmielowy, smaczne. Długo zostaje solidna gorycz, choć w tle czuć delikatną kwaskowatość. Zresztą Hopfig Herb znaczy mniej więcej chropowata gorzkość.
                    Wysycenie: Średniowysokie. Na końcu nieco brakowało.
                    Opakowanie: Ładna butelka z krachlą.
                    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9729

                      #11
                      Kolor jasnozłoty, piana biała, dość drobna, niezbyt mocna i trwała.
                      Pachnie chmielowo, w tle narastający słód. W smaku także goryczka, wytrawna, intensywna i cierpka.
                      Dość mocno gazowane. Charakterystyczna ozdobna butelka z krachlą, jak na w/w fotce. Krawatka bardzo oszczędna .
                      Niezłe piwo, ale mam wrażenie, że w "Almie" przepłaciłem (PLN 9,99).

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎