Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Allgäuer, Allgäuer Büble Bier Edelbräu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Allgäuer, Allgäuer Büble Bier Edelbräu

    Büble Bier Allgäuer Brauhaus Kempten
    Alk 5,5%; eks 12,7%
    Butelka 0,5 l z kabłąkiem. Na etykiecie mały chłopiec z wielkim kuflem w rękach.
    Zrównoważona goryczka. Pyszne - takie piwa robiły kiedyś nasze browary (ech...). Bardzo jasne. Piana spora na początku, potem szybko zanika.
    Adres strony internetowej:
    www.allgaeuer-brauhaus.de - tam dowiadujemy się, że robią w browarze Allgäuer 18 różnych piw. Ech żeby można było każdego spróbować...
    Piwo zakupiono - czym bardzo uszczuplono budżet domowy - w Chorzowie, w sklepie Świat Piwa.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • piwowar2
    Senior
    • 11-2001
    • 588

    #2
    Udalo mi sie 6 roznych piw tego browaru sprobowac. Büble faktycznie smakowalo dobrze, reszta to dobry standard niemiecki, nic wiecej.

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      To,że takie piwa robiły nasze browary to może i prawda ale pysznym bym go nie nazwał.Dla mnie miało umiarkowaną goryczkę ale nieczystą,złamaną lekkim kwaskiem.Bynajmniej nie zachwyciło.

      Comment

      • Grochu
        Member
        • 11-2002
        • 33

        #4
        Allgauer, Buble Bier

        Zaw. alk. 5,5%
        Ekstrakt 12,7%
        Piwo z bawarskiego browaru Allgauer w Kempten. Ze spisu na stronie firmowej wynika, że do wyboru mają jeszcze 17 innych...
        Butelka 0,5 z zamknięciem kabłąkowym. Jako że jest to pils (choć nie taki całkiem typowy, co ma odzwierciedlenie na etykiecie jako spezialbier) barwa jasna, słomkowa. Nasycenie dość silne.
        W smaku bardzo mocno wyczuwalna goryczka, z czasem staje się wręcz słonawe. Ogólnie rzecz biorąc jak na piwo niemieckie to mnie nie zachwyciło.
        Strona browaru www.allgaeuer-brauhaus.de

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #5
          He, he. Bez kropeczek nad "u", wygląda na piwo balonowe.Może ktoś dysponujący językiem wyjaśni co znaczy Büble Bier ?

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            Hmm... Czy to aby nie to samo piwo?
            Büble Bier
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • Dreamer
              Senior
              • 05-2003
              • 1576

              #7
              zaw. alk. 5,5%, but. 0,5 l.

              Otwieraniu kabłąka towarzyszy mocne syknięcie, a po chwili czujemy wabiący chmielowy zapach. Piwo, o bardzo przyjemnym złotym kolorze, okrywa się grubą warstwą piany. Piana dość szybko opada, ale do końca pozostawia miłą dla oka kołderkę.
              Zwraca uwagę dość słabe nagazowanie tego piwa, obserwujemy bąbelki które pojedynczo leniwie pną się do góry. Wg mnie to jego atut: nic nie szczypie w język, nic nie osadza się na żołądku, za to mamy okazję rozkoszować się pełnym bukietem słodowo-chmielowym do woli .
              Smakowy ideał, tzn. tak właśnie wyobrażam sobie smak idealnego piwa z "głębokiej" Bawarii: głęboki i ciepły smak słodu wzbogacony lekko-ziołowymi nutkami chmielu tworzące lekką kompozycję... taką, że piwo chce się łykać dużymi haustami. W tle wyczuwalny intrygujący posmak cytrusowy (raczej nie nazwałbym go słonawym, jak przedpijcy - to chyba zasługa chmielu). Zakonczenie wyraznie chmielowe
              Moim zdaniem godne polecenia.
              Attached Files
              Blog: Piwna Brytania

              Comment

              • pga
                Senior
                • 09-2005
                • 126

                #8
                mi też smakowało.
                pga

                Comment

                • grzech
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 4592

                  #9
                  Moje wyobrażenie o bawarskim piwie jest nieco inne. To, pite aktualnie wygląda tak, jak opisał je Dreamer. Kolor wskazuje na pilsa i istotnie w smaku dominuje wytrawność. Piwo nie jest szalenie nagazowane, pije się je przyjemnie, choć wolałbym coś bardziej słodowego. Zapach powoli traci na ostrości, wydobywając łagodniejsze nuty. Pozostaje wytrawność z delikatną chmielowo-słodową łagodnością w tle.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9732

                    #10
                    Piwo jest jasnozłote, klarowne. Barwa dość nasycona.
                    Piana biała, wpadająca w "lekki krem". Dość drobna, średniowysoka.
                    Pachnie zbożem i słodem. Jest i chmiel, ale jakiś taki mało fajny...
                    W smaku lepiej - delikatna goryczka podparta coraz silnejszym i w końcu dominującym słodem. Zbilansowane, łagodne.
                    Nie jest zbyt nagazowane, przez to robi wrażenie aksamitnego .
                    Butelka z krachlą. Etykieta z gnojkiem w lederhosen i kapelusiku z piórkiem. Mam jakieś rewizjonistyczne skojarzenia .

                    Piwo smaczne, choć bez szaleństw. Po skoszeniu trawnika wchodzi bardzo łagodnie i szybko .

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12171

                      #11
                      Aromat - słodowy z chmielem, ale niezbyt ciekawa kompozycja
                      Piana - wysoka, gęsta, dość trwała, zostaje na szkle
                      Barwa - słomkowo/jasnozłota
                      Wysycenie - srednie
                      Smak - dość wyraźna goryczka, która dłużej zostaje na języku, plus dość prosta, nieciekawa słodowość, lekki kwasek
                      Treściwość - umiarkowana

                      Nieco inna etykieta, więc zamieszczam. Piwo uważam za ogólnie mocno średnie, piłem je teraz, jak i kilka razy wcześniej przed laty i jedyna rzecz, która jest godna zapamiętania to etykieta. Pochodzi jeszcze z czasów, gdzie wizerunek dziecka był w Niemczech szerzej wykorzystywany. U nas rzecz dawno zakazana
                      Attached Files

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎