Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kaltenberg, Prinzregent Luitpold Weissbier Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Kaltenberg, Prinzregent Luitpold Weissbier Dunkel

    Prinzeregent Luitpold Weissbier Dunkel
    Piwo z König Ludwig Schlossbrauerei Kaltenberg.
    Butelka 0,5l; zawartość alkoholu 5,5%.
    Dolna fermentacja. Bardzo mętne, ciemne. Mała ale ładna, drobnoziarnista piana.
    Smakowo podobne trochę do Spiża, pod koniec jednak trochę nieprzyjemne. Orzeźwiające.
    Bardzo się po nim beka.
    Kupione w Chorzowie w tamtejszym piwnym sklepie, za... 18 zł.


    http://www.schlossbrauerei-kaltenberg.de/
    http://www.kaltenberg.de/
    Last edited by adam16; 17-03-2003, 15:44.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    #2
    Sprzedawca nieźle na tobie zarabia Tyle pieniędzy za piwo z tego browaru to naprawdę rozbój. Inne wyroby Kaltenberga są o wiele tańsze czy to jest jakieś specjalne??

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Było jeszcze jedno piwo z tego browaru, w tej samej cenie. Ale już nie było mnie stać.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • baklazanek
        † 2014 Piwosz w Raju
        • 08-2001
        • 3562

        #4
        Cena najpopularniejszych Kaltenbergów czyli z żółtą i czarną etykieta nie przekracza chyba 5zł i stąd moje zdziwienie że dałeś za to swojego 18 zł a teraz piszesz ze jeszcze było jakieś inne w tej samej cenie. No ale widocznie sprzedawca w Chorzowie doliczył sobie sporo za benzynę którą musiał z użyć na trasie Polska-Niemcy i Niemcy-Polska.

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          Pewnie, że drogie to piwo. Ale dobrze, że w ogóle jest.
          Mam nadzieję iż wraz z rozwojem tego piwnego przybytku, ceny pójdą w dół.
          Last edited by adam16; 17-03-2003, 17:43.
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • baklazanek
            † 2014 Piwosz w Raju
            • 08-2001
            • 3562

            #6
            adam16 napisał(a)
            Pewnie, że drogie to piwo. Ale dobrze, że w ogóle jest.
            Mam nadzieję iż wraz z rozwojem tego piwnego przybytku, ceny pójdą w dół.

            Może schodzimy trochę z tematu tego piwa, wątpię w to żeby w najbliższym czasie piwa w tym sklepie poszły w duł. Właściciel z pewnością sam jeździ do Niemiec i stamtąd przywozi te zacne trunki a żeby mu się zwróciło to musi dyktować takie ceny w klepie. Może po ewentualnym wejściu do UE będzie mógł przywozić więcej piwa nie obawiając się że jakiś celnik go zgarnie na granicy, powinno to wpłynąć na obniżkę cen. Ale to ty Adam znasz właściciela więc masz lepsze możliwości w wybadaniu co i jak.

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              baklazanek napisał(a)

              Ale to ty Adam znasz właściciela więc masz lepsze możliwości w wybadaniu co i jak.
              Właśnie dlatego mam nadzieję, że ceny pójdą z dół. Ten człowiek robi wszystko by sklep się rozwinął, i dał przyzwoity dochód, a jednocześnie by ludzi było stać na to co jest w sklepie. Wiadomo że bez klienta taka działalność nie ma sensu. To są dopiero skromne początki.
              Odbiegliśmy od tematu.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Ekst. 12 % ( P 12 ).Cena 0.69 euro-w Austrii
                Aktualna fotka piwa:
                Attached Files
                Last edited by sibarh; 21-04-2006, 08:56.
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • antoś
                  Senior
                  • 12-2005
                  • 213

                  #9
                  Bardzo trwała,jasnobeżowa piana,mahoniowa barwa nie spełniająca standartów ciemnego piwa.Bardzo dobre wysycenie,a smak bardzo wytrawny delikatny,czuje się zawiedziony, to nie to

                  Comment

                  • snorre
                    Senior
                    • 02-2006
                    • 655

                    #10
                    Najpierw piłem wersję butelkową w Polsce (w cenie ok. 7 zł)- smak w porządku, ale żadna rewelacja, potem wersja beczkowa, w Bawarii, w Fussen (zaraz przy miasteczku jest słynny zamek Neuschwanstein) - więcej aromatów, bardzo orzeźwiające. W Niemczech w knajpie cena ok 2,50 - 3,00 euro za 0,5l, w sklepach za butelkę ok 0,7 euro...
                    Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎