Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Domowy - zrób to sam.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rolek
    Senior
    • 08-2001
    • 1038

    Browar Domowy - zrób to sam.

    Witajcie Piwowarzy

    W gąszczu piwnych stron internetowych trafiłem na, moim zdaniem kopalnię rozwiązań domowego browaru:

    Zakładka "Breweries"

    Coś niesamowitego, co ci Hamerykańcy wymyślają. Jedyny szkopuł, to język, ale warto odwiedzić mimo to.
    Niektóre domowe browary są opisane krok po kroku, w stylu zrób-to-sam.
    Polecam

    Rolek
  • elroy
    Senior
    • 10-2002
    • 359

    #2
    Odp: Browar Domowy - zrób to sam.

    Podepnę się pod ten temat, bo nie wiem, czy jest sens zakładać nowy.
    Właśnie na tej stronie jest odnośnik to pewnego programu na który natkąłem się już kiedyś i mi się przypomniało.



    Wygląda na dość zaawansowany program, będący jednocześnie bazą danych surowców i pozwalający prowadzić własny spis warek.
    Czy ktoś bardziej zaawansowany i mający chwilkę czasu zechciałby wypróbować i napisać coś więcej? Ja niestety nie rozumiem wielu symboli i skrótów tam używanych
    Zastanawiałem się kiedyś nad napisaniem czegoś podobnego. Oczywiście freeware
    Myślicie, że warto coś takiego zacząć? Sprzyda się komuś?
    Pozdrawiam serdecznie wszystkich
    www.piwo.org

    Comment

    • pawcio1
      Senior
      • 03-2003
      • 363

      #3
      Odp: Odp: Browar Domowy - zrób to sam.

      elroy napisał(a)
      Podepnę się pod ten temat, bo nie wiem, czy jest sens zakładać nowy.
      Właśnie na tej stronie jest odnośnik to pewnego programu na który natkąłem się już kiedyś i mi się przypomniało.



      Wygląda na dość zaawansowany program, będący jednocześnie bazą danych surowców i pozwalający prowadzić własny spis warek.
      Czy ktoś bardziej zaawansowany i mający chwilkę czasu zechciałby wypróbować i napisać coś więcej? Ja niestety nie rozumiem wielu symboli i skrótów tam używanych
      Zastanawiałem się kiedyś nad napisaniem czegoś podobnego. Oczywiście freeware
      Myślicie, że warto coś takiego zacząć? Sprzyda się komuś?
      Pozdrawiam serdecznie wszystkich
      To może być ciekawy pomysł , tylko ile czasu trwa napisanie czegoś takiego?

      Comment

      • elroy
        Senior
        • 10-2002
        • 359

        #4
        Odp: Odp: Odp: Browar Domowy - zrób to sam.

        pawcio1 napisał(a)


        To może być ciekawy pomysł , tylko ile czasu trwa napisanie czegoś takiego?

        Jeżeli odświeżę pamięć co nieco w tym temacie (dawno nie pisałem), to kilka dobrych dni.
        www.piwo.org

        Comment

        • Lukis
          Member
          • 02-2003
          • 49

          #5
          Odp: Odp: Odp: Odp: Browar Domowy - zrób to sam.

          elroy napisał(a)



          Jeżeli odświeżę pamięć co nieco w tym temacie (dawno nie pisałem), to kilka dobrych dni.
          No to koniecznie odświeżaj tą pamięć!! Swoja drogą na twoim miejscu sugerowałbym status "beerware" ale z drugiej strony nigdy nie wiesz czy czyjeś produkty ci będą smakowały.

          Comment

          • Lukis
            Member
            • 02-2003
            • 49

            #6
            I jak tam sprawa programu? Czyżby kolega dał sobie z tym spokój?

            Comment

            • elroy
              Senior
              • 10-2002
              • 359

              #7
              Lukis napisał(a)
              I jak tam sprawa programu? Czyżby kolega dał sobie z tym spokój?
              Hmm, mówiąc szczerze - chyba tak. Po prostu nie znalazłem tak do końca sensu jego pisania. ProMash jest przedewszystkim bardzo fajną bazą surowców u nas jednak, oprócz chmielu Lubelskiego, niespotykanych. Można zrobić jakąś konwersję, ale uczynił to już bardzo fajnie kolega Michalh ( http://www.browar.biz/forum/showthre...threadid=39040 ).
              Zastanawiałem się, czy aby nie zrobić za to spisu receptur, lepiej jednak poczekać na 'dziennik piwowarski' na forum. Po prostu każdy będzie mógł z tego skorzystać i pożytek więc będzie większy.

              Z drugiej strony - od tamtego tematu minął ponad rok i po wnikliwej zabawie ProMashem tak naprawdę to najczęściej korzystam w nim z kalkulatora korekt temperaturowych areometru

              Pozdrawiam
              www.piwo.org

              Comment

              • lukuj
                Senior
                • 07-2003
                • 320

                #8
                elroy napisał(a)

                Z drugiej strony - od tamtego tematu minął ponad rok i po wnikliwej zabawie ProMashem tak naprawdę to najczęściej korzystam w nim z kalkulatora korekt temperaturowych areometru

                Pozdrawiam
                Ja również używam tego programu - polecam, ostatnio kupiłem pełną wersję. Fakt że nie jest łatwo przekopać się przez oferowane przezeń możliwości, ale krok po kroku...
                KETTLER brewery
                www.lukuj.republika.pl

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎