Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Svyturys, Gintarinis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Svyturys, Gintarinis

    Bitelka 0.5, browar Svyturys, Klaipeda (Litwa), alk 4.7%, zawartości ekstraktu niegdzie nie podano. Barwa jasno-słomkowa, pianka gesta ale szybciutko opada, zapach niezaspecjalny, więc od razu zabralem nos ze szklanki (przypomina swieżo otwarte piwa robione dla dyskontów), jak dla mnie za duzo gazu, w smaku da sie wyczuć jakąś "kwaskowatość" ale napewno nie spowodowaną nieświeżością piwa, dobre na szybkie jednorazowe ugaszenie pragnienia, moja ocena 2.5
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    But. 0,5 alk.4,7% browar z miasta Utena.Cena 1,79 lita
    Kolor - blado słomkowy
    Piana - drobniutka, utrzymała się do końca
    Zapach - przyjemny chmielowy
    Gaz - w normie
    Smak - słodko-kwaskowaty z delikatną goryczką. Ocena 4.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 22
    Last edited by sibarh; 07-04-2008, 07:10.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      A tak wygląda:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Piotras
        Senior
        • 08-2003
        • 307

        #4
        Import rodzinny, moje pierwsze litewskie piwo- i z całym szacunkiem dla naszych północno-wschodnich braci-rewelacja to to nie jest.Konkrety:
        Kolor-lekki, blady, cytrynowo słomkowy,jasny- wolę ciemniejsze ale czy kolor piwa może być błędem?
        Piana-mocna, średnio-drobno ziarnista,szybko znika
        Zapach-lekko słodowy, bardzo ulotny,zero aromatu chmielu, lekko puszkowy sie być zdaje.
        SMAK-sama słodowośc, słodowośc,słodowośc,jakieś drobne ,podejrzanie delikatne goryczki na 5 planie, lekko pikantne w końcówce-właśnie znowu skojarzenie z metalem-puszką(?)No nie zachwyca i tyle.
        Nasycenie- dosyć mocne, choć częśc poszła w pianę
        Opakowanie- buteleczka jak na zdjęciu, Sibarh "przeją "cała Litwe więc już nie ma co fotek wklejać: ))),etykietka klasyczna-gustowna, bez szaleństw, brak ekstraktu.
        Uwagi- też z miasta Utena(becik miał z Kłajpedy)myśle że to jakaś 10 ekstraktu, i w tej klasie "Pepinowej desitki" z czeskiego Nymburka nikt nie pokona, przypomina trochę ślaskiego Racibora, wypić raz i nie wracać do tego piwa-Chyba są lepsze litewskie piwa.

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piotras
          buteleczka jak na zdjęciu, Sibarh "przeją "cała Litwe więc już nie ma co fotek wklejać
          Moim zdaniem, jeżeli czyjaś fotka jest lepsza (na białym tle,ostre zdjecie, przy dobrym oswietleniu) od wcześniej zamieszczonej w temacie, to należy je dodać.Moderator kiedyś zrobi z tym porządek.Przecież dobrze by było aby fotki były dobrej jakości.Moje jest robione na łonie natury.Mogę dorzucić kapselek:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • Piotras
            Senior
            • 08-2003
            • 307

            #6
            Zdjęcie piwa wyszło ci bardzo ładnie( przy moim tekście o "przejeciu"litwy zauważ smile`je na końcu)Kapselek wyglada troche jak byś go otwierał palnikiem acetylowym. Chyba wzorem Slavoya lepiej kapselki umieszczać oparte o szklankę lub butelkę na zdjeciu piwa, i wkjlejac tylko jedna fotke. pozdr

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Fakt - kapselek do dupy
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • Borysko
                Senior
                • 02-2004
                • 1144

                #8
                Gintarinisa przywiozłem sobie z wypadu do Wilna.
                Kolorek to piwo ma bardzo jasny, ale przy tym alko to i ekstrakt pewnie koło 11%, więc barwa jest w sumie ok.
                Piana zaskakująco udana - gęsta, wysoka, bardzo trwała. Zostawia eleganckie okręgi na ściankach szklanki w miarę picia.
                Zapach raczej słaby, lecz całkiem przyjemny, słodowy (plus gotowane płatki zbożowe).
                W smaku dominuje słodowość i nieco słodyczy. Goryczka delikatna (co z moich obserwacji jest typową cechą piwa litewskiego). W tle czuje się nieco metaliczności (choć to na pewno nie efekt puszki, po pierwsze piłem butelkowe, po drugie puszka nie zostawia smaku metalicznego - to przesąd).
                Podsumowując - umiarkowanie smaczne piwo, ze względu na niewielką moc, słabą goryczkę i zauważalną słodycz polecam dobrze schłodzone latem dla ochłody.

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Aktualne foto:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • yaro74
                    PremiumUżytkownik
                    • 09-2012
                    • 2089

                    #10
                    Wersja eksportowa o nazwie Amber rózni się nieznacznie zawartością alkoholu (4.6%)
                    Kolor słomkowy.
                    Piana niewielka, nietrwała, nie zostawia śladów na szkle
                    Zapach słabo wyczuwalny, słodowy, przyjemny.
                    Smak słodowy, z leciutką goryczką.
                    Wysycenie dość wysokie.
                    Piwo przeciętne, ocena 3.

                    Comment

                    • chechaouen
                      Senior
                      • 01-2011
                      • 1180

                      #11
                      Obecnie to piwo w wersji eksportowej występuje jako Svyturys Amber Beer (rzecz jasna gintarinis to po litewsku bursztyn czyli amber).
                      Kolor bardziej ciemnozłocisty niż bursztynowy, ale niech im będzie. Piana taka sobie, szybko znika. Zapach świeży, słodowy. W smaku jest nieźle, ale bez rewelacji. Dominuje słodowość złamana ciekawym kwaskowym aromatem. Goryczka delikatna, mało intensywna. Piwo mało treściwe, pozostawia wrażenie wodnistości

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6124

                        #12
                        Bardzo cieniutki kolorek jak na bursztyn... / w sumie jest też w gamie kolorów taki jasny bursztyn ale... /

                        Piana - nie za duża, szybko opada do cieniutkiej warstewki / z trzaskiem /.
                        Lacing - raczej niewiele i słabo.
                        Barwa - jaśniuteńki bursztyn.
                        Gaz - nie mały.
                        Aromat - słód zbożowy. Mini drożdżowość.
                        Smak - lekko zbożowo z mini kwaskiem. Słodkawe i znikoma goryczka.

                        Dla lubiących ostre lagerki będzie bardzo dobre
                        Attached Files

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎