Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co jest a co nie jest etykietą?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacca
    Junior
    • 03-2003
    • 21

    Co jest a co nie jest etykietą?

    Witam - mam małą prośbę o pomoc. Co uznaje się za etykietę (stricte filabrystycznie) a czego się nie uznaje?
    Czy na załączonym skanie te przedmioty to etykiety? Grubość 'etykiety' Brauerei zum Rossknecht jest normalna, niepokoi mnie natomiast jej kształt. Pozostałe egzemplarze to naklejki (KEG, beczka?). Hedgerow Red Ale wygląda na wyrób domowy (nadruk na zakupione etykiety samoprzylepne) a Loewenbrau i Spaten na produkcję przemysłową.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Attached Files
  • kangurpl
    Senior
    • 03-2002
    • 2660

    #2
    Odp: Co jest a co nie jest etykietą?

    jacca napisał(a)
    Witam - mam małą prośbę o pomoc. Co uznaje się za etykietę (stricte filabrystycznie) a czego się nie uznaje?
    ... Hedgerow Red Ale wygląda na wyrób domowy (nadruk na zakupione etykiety samoprzylepne) a Loewenbrau i Spaten na produkcję przemysłową.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Zauważyłem (na podstawie przesyłek z browarów), że coraz więcej browarów zachodnich a szczególnie ze Stanów stosuje etykiety samoprzylepne. Trudno więc nie uznać tej tendencji i twierdzic że nie sa to etykiety.
    Inna tendencja to stosowanie nadruku bezpośrednio na butelkach, kolekcjonować chyba trzeba razem ze szkłem
    Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
    "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

    "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Odp: Co jest a co nie jest etykietą?

      jacca napisał(a)
      Witam - mam małą prośbę o pomoc. Co uznaje się za etykietę (stricte filabrystycznie) a czego się nie uznaje?
      Czy na załączonym skanie te przedmioty to etykiety? Grubość 'etykiety' Brauerei zum Rossknecht jest normalna, niepokoi mnie natomiast jej kształt. Pozostałe egzemplarze to naklejki (KEG, beczka?). Hedgerow Red Ale wygląda na wyrób domowy (nadruk na zakupione etykiety samoprzylepne) a Loewenbrau i Spaten na produkcję przemysłową.
      Z góry dziękuję za pomoc.
      jesli chodzi browar zum Rossknecht jest to jak najbardziej etykieta, jest stosowana na butelki z zamknieciem porcelankowym (odmiana podobna jak go etykiet Grolscha Fischera etc), Samoprzylepne Spaten sa to etykiety beczkowe, nalezy je jak najbardziej zaliczać do zbioru, Hedgerow Ale - jest to mikrobrowar z USA, tam są czesto stosowane samoprzylepne etykiety na butelki ze sprzedażą piwa na wynos, tę etykietę nalezy również zaliczyć do zbioru (w USA na tych etykietach nie są często podawane parametry piwa), natomiast jesli chodzi o Lowenbrau to jak widzę nie ma nie niej zadnych danych o zaw. alk. etc. W Niemczech )ale tu prosiłbym o wsparcie kolekcjonerów zza Odry) na etykietach beczkowych są takie zawsze podawane, w tak duzych browarach jak Lowenbrau etykiety beczkowe są takiego kroju jak Spaten. Do tej etykiety miałbym pewne wątpliwości, moze to byc po prostu naklejka reklamowa, Sądzę, że s prawie tego wzoru pomoże Tobie na pewno Piwowar lub inny kolekcjoner z Niemiec
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • jacca
        Junior
        • 03-2003
        • 21

        #4
        Dziękuję za szybką pomoc.
        Co do Lowenbrau: jest tam informacja o zawartości alkoholu - tutaj przepraszam za jakość skanu, ale nie chciałem przesadzać z rozmiarem - więc domyślam się, że może to być również etykieta beczkowa (brak jest pojemności).

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          czy Lowenbrau jest etykietą samoprzylepną? jakie są jej wymiary? (tylko nie pisz 90-60-90) :-)
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • jacca
            Junior
            • 03-2003
            • 21

            #6
            Tak, Lowenbrau jest samoprzylepne. Wymiary 50 mm x 63 mm.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              jacca napisał(a)
              Tak, Lowenbrau jest samoprzylepne. Wymiary 50 mm x 63 mm.
              Jest to etykieta beczkowa, możesz śmiało doliczyć ją do zbioru
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • jacca
                Junior
                • 03-2003
                • 21

                #8
                Dziękuję i za zdrówko

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎