Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Paulaner, Hefe-Weissbier Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ANDRO
    Senior
    • 10-2001
    • 640

    Paulaner, Hefe-Weissbier Dunkel

    Ciemna odmiana Hefe-weisbier.
    Alk.5,3% (Hefe-Weisbier Naturtrub ma 5,5)
    Kolor- ciemnobursztynowy,mętny
    Gaz-rewelacja! Drobniuteńki ale mocno musujący,orzeżwia jak lodowaty wiatr w noworoczny poranek.
    Piana - gęsta,kremowa
    Smak -przypalony,drożdżowy, podobny do Hefe jasnego.

    Ocena - 6 z
    Andro z wyspy jednej takiej.
    http://www.bahama.uznam.net.pl/
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #2
    Paulaner, Hefe-Weissbier Dunkel

    To piwo przewinęło się przy okazji zbiorczego tematu o Paulanerze: http://www.browar.biz/forum/showthre...ghlight=dunkel.

    Rozczarował mnie ten dunkel. W smaku niewiele różnił się od zwykłego pszenicznego, w sumie był nawet gorszy od normalnego pszeniczniaka Paulanera - bardziej kwaskowy, mniej pszeniczny, mniej sycący. Kolor ciemnobursztynowy, co mnie zaskoczyło, bo inne piwo tego typu (Erdinger) było zdecydowanie czarne. Piana oczywiście pierwszorzędna, ale co z tego.

    Nie wiem jak oni to zrobili, że ciemny pszeniczniak jest mniej intensywny od jasnego.

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #3
      Porównywanie Paulanera do Erdingera, uch....

      Ciekawy smak, bo oprócz pszeniczki palony karmel - zestawienie powoduje, że piwo to jest ostrzejsze i cięższe w smaku niż jasne.
      Piana beżowa, duża - jak w to w pszenicy Ogólnie mi smakowało, choć jednak zostaję fanką jasnych pszenicznych.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #4
        Marusia napisał(a)
        Porównywanie Paulanera do Erdingera, uch....


        No tak wyjszło. Erdinger to jedyny pszenny ciemniak, jakiego piłem przed tym Paulanerem.

        Comment

        • Piwofil
          Senior
          • 01-2002
          • 907

          #5
          To był mój pierwszy ciemny pszeniczniak, a jasnego Paulanera w ogóle nie miałem okazji spróbować, ale uważam że ten jest rewelacyjny, pomijając piękną pianę i ładną barwę, ma fantastyczny, sycący, intensywny, a zarazem delikatny smak. Palony słód wyczuwalny na podniebieniu tylko potęguje wrażenia. Dla takich chwil warto pić piwo Choć przyznam że pity jakieś dwie godziny potem Pils z Głubczyc także był niezły
          www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

          Comment

          • slavoy
            Senior
            • 10-2001
            • 5052

            #6
            Ogromna drobna i smaczna piana. Niestety po kilku minutach spada zupełnie do zera
            Zapach słodowo-karmelowy, dość słaby.
            Barwa - moncna herbata z cytryną.
            W smaku mocno goryczkowe z dużą nutą palonego słodu, ale jednocześnie bardzo delikatne.
            Bardzo ożeźwiające.

            Ocena 4.
            Kupione w Piwach Świata w Warszawie (7zł z groszami). Niestety tylko konserwa.
            Attached Files
            Dick Laurent is dead.

            Comment

            • lzkamil
              kierowca bombowca
              • 01-2003
              • 3611

              #7
              But. czeska 0.5 l, alk. 5.3%, ekstr. 12.4%
              Bursztynowe, dosc jasne jak na ciemnego pszeniczniaka (co zauwazyli przedmowcy), metne. Piana znacznie mniej trwala niz w jasnym Paulanerze ale dywanik sie trzyma. Zapach wlasciwie taki jak jasnego Paulanera, smak tez bardzo podobny - mocna cytrynowo-drozdzowa nuta i jeszcze mocniejszy slodowy posmak, goryczki mniej niz w jasnym. Jesli w ogole wyczulem palony slod to tylko minimalnie, gdzies daleko w tle. Rownie tresciwe w smaku jak jego jasny brat i jeszcze bardziej slodowane, ale brakuje tego odrozniajacego sie 'ciemnego' charakteru. Daje 4+ (zaslugiwaloby na wiecej w kategorii pszeniczne jasne, do ktorego mu blizej...)
              Lepszy jabol pod okapem
              niż GŻ, CP i KP !


              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

              Comment

              • MłodyWilk
                Gość
                • 08-2003
                • 6

                #8
                Ładny kolorek, dość dobra pianka, nie wiem czy tesh odczuliscie smak drożdzy w tym piwie. W moim był dosc intensywny. Piwko kupione w puszce ( nie spotkalem jeszcze hafe weissbier'a w butelce) w Auchan Białystok za 6,99zl
                Jak za taka cene dla mnie nie bylo ash takie rewelacyjne.
                Koncowa ocena 4.

                Comment

                • pjenknik
                  • 08-2001
                  • 3388

                  #9
                  Butelka 0,5 l.
                  Import własny.
                  kolor: ciemny brąz z wiśniowymi refleksami. Praktycznie klarowne!!! Mimo mieszania w butelce nie stwierdzono zadnego osadu.
                  zapach: typowy dla piw pszenicznych, z lekką kwaskową nutką.
                  piana: bardzo obfita, drobnoziarnista, trwała
                  nasycenie: nagazowanie obfite, sznureczki bąbelków obecne do końca
                  smak: typowy dla piw pszenicznych ciemnych, ale bardziej słodkawy, z lekką nutą karmelu.
                  Bardzo smaczne piwo. Stawiam 4+
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • iommi
                    Senior
                    • 07-2003
                    • 1522

                    #10
                    Drugi z sześciu pszeniczniaków przywiezionych przez znajomego z Niemiec. Szczerze mówiąc spodziewałem się więcej po tym Paulanerze - Dunkel jest nieco wodnisty, zbyt mało konkretny, niepełny. Piana gęsta, trwała i lepka, kolor właściwy i, w przeciwnieństwie do egzemplarza testowanego przez Pjenknika, całkowicie mętne.
                    Czwóreczka
                    *****************************

                    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                    *****************************

                    Comment

                    • Dreamer
                      Senior
                      • 05-2003
                      • 1576

                      #11
                      zaw. alk. 5,3%, but. 0,5 l.
                      dostępne w kraju (dystrybucja Grupa Żywiec)

                      O żywieckiej dystrybucji piszę nie bez powodu: zauważyłem, że obecnej już od dłuższego czasu na naszym rynku jasnej pszenicy Paulanera właśnie zaczęła towarzyszyć jej ciemna siostra (jeszcze z oryginalną niemiecką kontrą, a tylko doklejoną białą nalepką dystrybutora). Jest więc szansa, że na polskim rynku za sprawą GŻ, zagoszczą na stałe obydwa pszeniczniaki Paulanera.
                      Kolor - ciemno, brudno-brązowy, piwo zdecydowanie mętne;
                      piana - gęsta, drobna, wysoka i kremowa (w kolorze i konsystencji), a więc taka, jak powinna być; dość trwała, dopiero po dłuższym czasie pozostaje cienka warstewka;
                      nasycenie - małe;
                      zapach - goździkowo-bananowy, właściwie nie czuć drożdży; bardzo obiecujący;
                      smak - niestety, trochę ustępuje zapachowi, choć też niezły; w głównym nurcie pszenicznym pojawiają się owocowe akcenty (obowiązkowy zestaw goździkowo-bananowy delikatnie wyczuwalny) o lekkim kwaskowatym zabarwieniu, którym towarzyszy nutka słodyczy (ale jakoś nie kojarzy mi się z wcześniej przytaczanym karmelem); smak dobry, ale brak mu mocy, pozostaje taki trochę niezdecydowany, wodnisty; równie delikatna goryczka w posmaku;
                      opakowanie - ludowo-biesiadna etykieta, taka sama jak w jasnej pszenicy, tylko z pomarańczowym tłem, pozostawia miłe wrażenie estetyczne.
                      Attached Files
                      Blog: Piwna Brytania

                      Comment

                      • zAjkA
                        Senior
                        • 12-2004
                        • 1089

                        #12
                        Ogólnie całkiem przyzwoita pszenica. Piana niczego sobie taka jak być powinna. Zapach pszeniczno słodowy. Jedyne co mnie troche niepokoi to dominacja drożdży nad pszenicą w smaku. Według mnie jest zdecydowanie za duża co powoduje iż charakterystycznego posmaku musimy się doszukiwać gdzieś w odchłani. Na pewno piwo godne powtórzenia.
                        Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                        Comment

                        • adam16
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 9865

                          #13
                          Bardzo przyjemny podpalany pszeniczniak. Podoba mi się ta karmwlowa nutka.
                          Lekko mętnawe. Piana spora na początku, zanikająca, pozostawiająca jednak wianuszek do końca. Spore nagazowanie.
                          Godne polecenia.
                          Browar Hajduki.
                          adam16@browar.biz
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            #14
                            Zakupione w Centrum Korona we Wrocławiu. Po nieudanym pszenicznym w Spiżu wzieło mnie na inne pszeniczniaki a Geancie okazało się, że jest duży ich wybór.

                            Zakupione w cenie 4,99zł

                            Dreamer opisał je ładnie więc dodam tylko, że bardzo spodobał mi się kolor i piana. Utrzymywała się do końca. Smaki bananowe wyczuwalne z gożdzikami trochę gorzej.

                            Wypite ze smakiem.
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • Sven
                              Senior
                              • 09-2003
                              • 1211

                              #15
                              Piana bardzo obfita, kolor ładny, ciemny i metny.
                              W smaku jak dla mnie za dużo chmielu a za malo banana i goździków.

                              Smaczne, warto sprobować, ale raczej za jakis dłuższy czas po nie sięgnę.
                              Celia, cerevisia et conventus.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎