Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Abbaye des Rocs, Montagnarde Ambree

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Abbaye des Rocs, Montagnarde Ambree

    Po małej przerwie w nowościach (ale nie od piwa w ogóle ) mam to oto wspaniałe piwko przed sobą.

    --------------------
    Piwo Montagnarde,
    brasserie de l'Abbaye des Rocs
    ekstrakt: ?, alkohol: 9%;
    butelka 0,33 litra, zwrotna;
    jasne mocne, górna fermentacja, nieklarowane.
    import: Merco International
    --------------------

    Zapach: odurzający... intensywny, wyraźnie owocowy
    Piana: wspaniała! gęsta, bardzo długo się utrzymuje, spełnia w pełni swoją rolę chroniąc nasze piwo
    Bąbelki: subtelne, bardzo drobne, nieintensywne,

    odczucia smakowe: na moim etapie poznawania piw belgijskich jest to wg mnie rewelacja w sektorze piw mocnych. nutka owocowa i w smaku się uwydatnia, w oddali może nieco podpalana. moc alkoholowa nie jest wyczuwalna, co cenię sobie bardzo w piwach mocnych. konsystencja o przyjemnej lepkości.

    Montagnarde pije się bardzo przyjemnie i mogę z czystym sumieniem polecić tym osobom, które w piwie mocnym szukają subtelności i łagodności.

    moja ocena: 5,0

    na zdrowie
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    W zasadzie nic dodać, nic ująć. Podpisuję się pod w.w. obiema rękami i nogami jako wielki fan piwowarstwa belgijskiego.

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      Stestowałem.

      zapach: raczej winny, kojarzy mi się z winem z czarnych i czerwonych porzeczek z dodatkiem malin. Ale szklanka na drugi dzień śmierdzi już normalnie - zepsutym piwem.
      piana: kremowa, bardzo obfita, bąbelki duż, lecz trwałę, przy nalewaniu robi się bardzo ładny grzybek.
      barwa: polotmava.
      smak: piwno - belgijski, w przeciwienstwie do przedmówców wyczuwam alkohol, ale delikatnie, nie tak po chamsku jak w niektórych polskich piwach mocnych.

      wrażenie ogólne: przy mojej niechęci do piw mocnych stwierdzam, że jest to trunek ciekawy i godny spróbowania. Ale czterech takich naraz nie wypiłbym.

      ocena: 4,5

      Comment

      • Cezar
        Senior
        • 05-2001
        • 1349

        #4
        Nie lubię mocnych piw, ale to, o dziwo, dało się wypić lekko, łatwo i przyjemnie. A przy tym uczta : dla oczu (piękna, brudnoczerwona mętna barwa i piana jak żyleta), dla nosa (cudowny, jakby owocowo-miodowy zapach) i dla podniebienia (ostry, wyrazisty smak). Szczerze polecam (w odróżnieniu od słabszej wersji tego piwa - altitude 6 - którego konsumpcję odradzam).

        Comment

        • pjenknik
          • 08-2001
          • 3388

          #5
          napisz gdzie w Opolu dostałeś takie doskonałe piwo?
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            #6
            wrocławski Piwosz, ul. Żeromskiego.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • And69
              Senior
              • 06-2002
              • 1487

              #7
              Zgadzam się z wcześniejszymi opiniami , naprawde wyśmienite piwo . Zwłaszcza że zakupione po promocyjnej cenie , za koszyczek wiklinowy z 4 piwa z browaru A d R ( każde inne ) zapłaciłem 15 zł . Miły zapach , smak i gęsta piana a w kolejce czekają 3 następne

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                A gdzie to można dostać???
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • And69
                  Senior
                  • 06-2002
                  • 1487

                  #9
                  dostałem w leclerc ,ale była to obniżka którą zrobił dla mnie kierownik , normalnie piwa te są po 4,6 - 5 zł za butelke a koszyczków nie ma wcale

                  Comment

                  • And69
                    Senior
                    • 06-2002
                    • 1487

                    #10
                    I jeszcze scan
                    Attached Files

                    Comment

                    • slavoy
                      Senior
                      • 10-2001
                      • 5052

                      #11
                      Zapach ma to piwko lekko szampanowaty.
                      Nie mam wielkiego doswiadczenia w degustowaniu piw belgiskich, niemniej smakuje mi piwo bardzo.
                      Smak również winkowy, owocowy, z przewagą malin.
                      Ładna pianka, dobry, pieszczący język drobny gaz. No i te nadające cały smak paprochy!
                      Ocena 5!

                      Cena 3,90 w promocji (obejmującej 4 rodzaje z AdR) w markecie Mini Europa w Warszawie na ul. Górnośląskiej. To jedyne piwo, które można tam kupić, bo za np. Franciszka liczą sobie 7zł
                      Attached Files
                      Dick Laurent is dead.

                      Comment

                      • GaryFisher
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 739

                        #12
                        Des Rocs, Montagnarde Amber [a.9%]

                        Kolor: jaśniejszy bursztyn, mętny z mnóstwem farfocli [5]

                        Piana: wysoka, średni/gruboziarnista, opada szybko do grubszego kożucha, w połowie jeszcze jest bardzo gruby pierścień [4]

                        Zapach: dominuje mieszanka karmelu, cukru kandyzowanego i toffi, dalej jest trochę owoców (śliwki, porzeczki), kwiatów, drożdży i herbaty, szczególnie po ogrzaniu czuć też miód, alkoholu nie czuć wcale, nawet w postaci winopodobnych nut, przyjemny aromat ale dosyć prostacki jak na Belga i bardzo słodki [4]

                        Smak: słodowo-krówkowo-karmelowy, taki ulepek, bo cukru kandyzowanego też jest sporo, słodycz powiedzmy, że trochę jest równoważona przez anyżowy aromat jakichś ziół i leciutką goryczkę, finisz jest słodowo-ulepkowy, co ciekawe w smaku też alkoholu nie czuć wcale [4.5]

                        Nasycenie: wysokie, takie jakie lubię [5]

                        Opakowanie: etykieta z klasztornym motywem, tym razem na zdjęciu jest jakieś urwisko z rosnącymi na nim drzewami, kapsel firmowy, flaszka Vichy [4.5]

                        Producent: Brasserie De l'Abbaye Des Rocs S.A., Ch. Brunehault 37, Montignies-Sur-Rocs, Belgia; www.abbaye-des-rocs.com; abbaye.des.rocs@skynet.be
                        Zakupione w: De Bierkoning w Amsterdamie
                        Degustowane: 09.10.2012r. ok. godz. 20:30 w Haarlemie
                        Data ważności: 12/06/2014
                        Numer partii: L121606365
                        Soundtrack: "Les Plus Grands Moments Classiques CD1"

                        Click image for larger version

Name:	Abbaye Des Rocs Montagnarde Amber 9%.jpg
Views:	1
Size:	55,6 KB
ID:	2041013
                        Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎