Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pelforth, Porter 39

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Pelforth, Porter 39

    Zakupione w sklepie Świat Piwa na Polnej, poj. 0.33l. zaw. alk. 6.9 % vol, ekstr - ?, browar Pelforth, Rueil-Malmaison. Mj pierwszy francuski porter, nalewam i duża gęsta piana, na początku tylko piana wypełnia cała szklankę, zostaje dość duża z duzymi pęcherzykami, przyjemny delikatny aromat, w smaku łagodne nie cierpkie ale czuć dużą zawartość esktraktu, przyjemne w smaku, w miarę picia coraz mocniej wyczuwalna w smaku goryczka.Oólnie ocena moja to 4. Piwko warte spróbowania wśród i tak niewielkiej ilości porterów na rynku, szczególnie zagranicznych, których to w ogóle nie ma
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Miałem zdecydowanie mniejsze problemy z pianą.Podzielam opinię co do łagodności tego piwa.Goryczkę uznałem za bardzo umiarkowaną,zauważyłem natomiast pewne nuty delikatnej słodyczy.Zdecydowanie bardziej subtelne od naszych porterów.

    Comment

    • Viktor
      Senior
      • 04-2002
      • 617

      #3
      Porter 39

      Etykieta z Portera 39:
      Attached Files

      Comment

      • grzech
        Senior
        • 04-2001
        • 4592

        #4
        W odróżnieniu od Szanownych Kolegów nie doceniłem w tym piwie łagodności. Zapach był mało intensywny, smak podobnież. To, co zwróciło moją uwagę, to znaczna wytrawność, brak typowego "przypalonego" smaku, nieznaczna słodycz. Dobrze, że wyższa zawartośc alkoholu nieco ratowała sytuację. Jak dla mnie za mało doznań smakowych, jak na tę nazwę. Gdyby nie alkohol wziąłbym je za gorzkawe tmave. Nie powiem,że ogólnie było złe, ale jak na porter - kiepsko.

        Comment

        • ye2bnik
          Senior
          • 07-2003
          • 171

          #5
          Średniej jakości porter. Słodkawy, delikatny zapach i smak. Gęsta mocna piana, utrzymująca się do samego końca.
          Krok po kroku, krok po kroczku,
          Najpiękniejsze w całym roczku
          Idą Święta...

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Foto:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎