Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Molson, Molson Canadian Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Molson, Molson Canadian Lager

    Zawartość alkoholu 5%,butelka 341 ml.Piana z drobnymi pęcherzykami,nawet ładna ale błyskawicznie znika.Barwa cytrynowa.W smaku słodkawo-kwaskowate lekko owocowe jakby z delikatną bananową nutą.Bardzo rześkie.Zapach sugeruje piwo mocniejsze,podobnie jak i smak.
  • KubaCh
    Junior
    • 02-2006
    • 16

    #2
    Właśnie wypiłem - rzeczywiście owocowe i co do banana - też potwierdzam. Prawdopodonie wspaniałe na upał, również dla kobiet (brak goryczki). Dziwna pojemność - czy ktoś wie, skąd taka się wzieła? Alkohol też poczułem - zwłaszcza w głowie ;-)

    Oczywiście trochę kryptoreklamy na koniec - więcej na moim blogu.

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KubaCh
      Dziwna pojemność - czy ktoś wie, skąd taka się wzieła?
      Skoro o nią pytasz, to mogłeś wymienić ją też tutaj, a nie tylko na swoim blogu...
      341 ml to powszechnie stosowana pojemność za oceanem. Wynika z przeliczania uncji (nie pamiętam, ale chyba 12).

      A swoją drogą, to możesz tu chyba wklejać wszystko co piszesz na blogu, bo piszesz fajnie.

      Comment

      • Latarnik
        Premium Lamplighter
        • 06-2004
        • 4996

        #4
        Twilight_Alehouse:
        "341 ml to powszechnie stosowana pojemność za oceanem. Wynika z przeliczania uncji (nie pamiętam, ale chyba 12)."


        12 fl oz to dokladnie 355 ml, i jest to najpopularniejsza pojemnosc piwa za oceanem.
        Last edited by Latarnik; 13-03-2006, 01:43.
        5400 kapsli z wypitych piw
        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik
          12 fl oz to dokladnie 355 ml, i jest to najpopularniejsza pojemnosc piwa za oceanem.
          Już mam jasność. 355 ml to 12 płynnych uncji amerykańskich, a 341 ml to 12 płynnych uncji kanadyjskich (a raczej imperialnych).

          Comment

          • Latarnik
            Premium Lamplighter
            • 06-2004
            • 4996

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
            Już mam jasność. 355 ml to 12 płynnych uncji amerykańskich, a 341 ml to 12 płynnych uncji kanadyjskich (a raczej imperialnych).
            Wybaczcie, ze draze temat bez opisow piwa czy zdjec.
            Ale dzis wpadlo mi w rece kanadyjskie piwo, na ktorym jest podana objetosc w dwu jednostkach: 341 ml i 11,5 fl oz
            To tak by nie mieszac w glowach forumowiczow roznymi plynnymi
            i niech to bedzie odpowiedz na wczesniejsze pytanie:

            "Dziwna pojemność - czy ktoś wie, skąd taka się wzieła? "
            5400 kapsli z wypitych piw
            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

            Comment

            • antoś
              Senior
              • 12-2005
              • 213

              #7
              Piana średnioziarnista,niezbyt trwała,zapach intensywny,słodowy,wysycenie słabe nie widać bąbelków,ani nie czuć na języku,kolor słomkowy,matowy.Smak słodowy,delikatny z owocowym posmakiem.Butla o pojemności 0,341,biała etykieta z czerwonym klonowym liściem,na krawatce informacja o sponsorowaniu reprezentacji Kanady w hokeju na lodzie.

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Lager:
                Attached Files
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment


                • #9
                  Chyba jako jedyny z moich szanownych przedmówców dostałem do łapek puszkową wersję piwka. Zdecydowanie się zgadzam z opiniami, że piwo ma posmak owocowy, jednak moje zamiast bananami smakowało bardziej jabłkami i malinami Poza tym nie miało w zasadzie innych walorów smakowych.

                  Po szerszą recenzję zapraszam do mojego piwnego świata!.

                  Pozdrawiam gorąco!

                  Comment

                  • Kolesław
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 1130

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maridom Wyświetlenie odpowiedzi
                    piwo ma posmak owocowy, jednak moje zamiast bananami smakowało bardziej jabłkami i malinami Poza tym nie miało w zasadzie innych walorów smakowych.
                    Żeby ktoś, kto teraz się spodziewa jabłek, malin, pomarańczy nie zdziwił się. W zasadzie w ogóle walorów smakowych nie miało.
                    Attached Files

                    Comment

                    • Zaku
                      Junior
                      • 03-2011
                      • 13

                      #11
                      Wersja puszkowa tego piwa. Alkohol 5%, pojemność puszki 473ml. Dwa różne opakowania, to samo piwo. Biała puszka to chyba standardowe opakowanie, czerwona ma informację o sponsorowaniu przez browar reprezentacji Kanady w hokeju na lodzie. Co do piwa to jest lekkie, takie trochę bez smaku. Idealne do picia w upał.
                      Attached Files

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎