Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Aukcje w Browarze - cechy idealnego systemu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Aukcje w Browarze - cechy idealnego systemu

    Kochani, w (nie)dalekiej przyszłości rozważam uruchomienie systemu aukcyjnego wewnątrz Browaru.

    Teraz, póki system jest jeszcze w postaci jako takiego szkicu, można zastanowić się nad jego cechami i elementami, które powinien posiadać idealny system aukcyjny (poza podstawowym mechanizmem aukcyjnym).

    poniżej możecie puścić wodze fantazji i napisać jakie cechy uważacie za najistotniejsze, jakie opcje powinny być dostępne, tak dla kupującego jak i sprzedającego.

    mój staż jako uczestnik aukcji jest nieco skromny, stąd najbardziej liczę na uwagi osób, które na codzień korzystają z takich właśnie systemów, znają swoje potrzeby i oczekiwania w tym względzie. Osoby o mniejszym lub żadnym stażu aukcyjnym też nie powinny się nudzić - proszę o podanie powodów dlaczego nie korzystacie intensywniej z takich systemów (jakieś obawy? brak jakiś szczególnych cech, które by przekonały?)

    liczę na owocny rozwój tematu
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • marcopolok
    Senior
    • 10-2001
    • 2334

    #2
    Odp: Aukcje w Browarze - cechy idealnego systemu

    ART napisał(a)

    proszę o podanie powodów dlaczego nie korzystacie intensywniej z takich systemów (jakieś obawy? brak jakiś szczególnych cech, które by przekonały?)

    Brak jest zawsze ten sam - brak kasy

    Pytania:
    Czy serwis aukcyjny będzie ograniczony tylko do Birfilistyki?
    Co z opłatami? a jeśli to jakieś upusty dla premium memberów?
    Wystawianie np. kraty piwa - dozwolone ?

    Kształt serwisu:
    Jak najbardziej uproszczony i czytelny
    logowanie do aukcji bezpośrednio przy zalogowaniu się na forum?
    i całość najlepiej w miarę podobna do innych serwisów aukcyjnych co by się nie trzeba było na nowo uczyć jak diabła ugryźć
    Licznik i komentarze można by sobie darować - bo i tak w razie czego na forum się rozniesie
    bez brody...

    Comment

    • pawcio1
      Senior
      • 03-2003
      • 363

      #3
      Odp: Odp: Aukcje w Browarze - cechy idealnego systemu

      marcopolok napisał(a)
      Brak jest zawsze ten sam - brak kasy

      Pytania:
      Czy serwis aukcyjny będzie ograniczony tylko do Birfilistyki?
      Co z opłatami? a jeśli to jakieś upusty dla premium memberów?
      Wystawianie np. kraty piwa - dozwolone ?

      Kształt serwisu:
      Jak najbardziej uproszczony i czytelny
      logowanie do aukcji bezpośrednio przy zalogowaniu się na forum?
      i całość najlepiej w miarę podobna do innych serwisów aukcyjnych co by się nie trzeba było na nowo uczyć jak diabła ugryźć
      Licznik i komentarze można by sobie darować - bo i tak w razie czego na forum się rozniesie
      Komentarze to podstawa istnienia każdej witryny aukcyjnej(allegro, eBay) bez tego nie ma zaufania (zwłaszcza u nas ).
      Teraz większość ludzi się zna ale za kilka lat to się może zmienić, a co z nowymi.
      Będą unikani do czasu aż się ich pozna??
      Co do opłat to nich to bedzie skalkulowane tak żeby obie strony były szczęśliwe.
      Jeśli myślisz że się z nich utrzymasz (Art) to wątpię??
      Najważniejsze pytanie jaki asortyment przewidujesz.
      Po skasowaniu alkoholi kolekcjonerskich na Allegro powstala dziura w którą można wskoczyć.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23794

        #4
        pozostaje pytanie dlaczego została ta kategoria usunięta...
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23794

          #5
          co do asortymentu - oczywiście wszystko co się kręci wokół piwa.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • pawcio1
            Senior
            • 03-2003
            • 363

            #6
            ART napisał(a)
            pozostaje pytanie dlaczego została ta kategoria usunięta...

            A licho wie , zawsze mozesz napisać z zapytaniem do Allegro.
            Pewno mieli cykora że alkohol bez akcyzy

            Comment

            • pawcio1
              Senior
              • 03-2003
              • 363

              #7
              ART napisał(a)
              co do asortymentu - oczywiście wszystko co się kręci wokół piwa.
              To dla mnie jakaś ładna barmaneczka!!!
              Może być blondi 90-60-90.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23794

                #8
                co do opłat... hmmm jestem aktualnie najprzychylniejszy następującemu wariantowi:

                - Premium - Użytkownicy mogą wystawiać przedmioty na aukcję bez dodatkowych opłat
                - uczestnikiem aukcji może być każdy zarejestrowany Użytkownik Browaru

                to wszystko jest jednak jeszcze w głębokich sferach przemyśleń...
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • pieczarek
                  zwykle cham i prostak
                  • 06-2001
                  • 5011

                  #9
                  Jako wstrętny egoista jestem zdecydowanym przeciwnikiem uruchamiania czegoś takiego na Browarze.
                  Uzasadnienie:
                  Do tej pory dostawałem wszystko za darmo. Porcelanki i otwieracze. Bezwzględnie wykorzystałem niezasłużoną życzliwość innych forumowiczów. Naliczyłem ponad 20 osób od których coś dostałem i 2 od których kupiłem coś za śmieszne groszaki. W miarę moich bardzo skromnych możliwości staram się rewanżować. I mi taka sytuacja całkowicie odpowiada. Może dlatego, że porcelanek prawie nikt nie zbiera a otwieracze to też nie majątek. Gdy powstanie sytem aukcji na Browarze to zaraz ceny pójdą w górę. Tego się boję i tego nie chcę. Może dla kolekcjonera wafli, etykiet czy szkła aukcje są ciekawe. Ja jednak (przynajmniej na razie) jestem ich zdecydowanym przeciwnikiem.

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #10
                    W zasadzie jestem za (chociaż to, co pisał Pieczarek... ). Mam tylko dwa postulaty:

                    1. Opłaty od transakcji.
                    2. Opcja 'wymiana'.

                    Comment

                    • kangurpl
                      Senior
                      • 03-2002
                      • 2660

                      #11
                      żąleną napisał(a)
                      2. Opcja 'wymiana'.
                      Nie bardzo sobie wyobrażam jak taka aukcja miała by wyglądać
                      Ja wystawiam na wymianę np. podstawkę, a licytujący oferują coraz ciekawsze egzemplarze?
                      Przecież wymianę można robić już teraz w dziale Kolekcjonerstwo:Giełda
                      Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                      "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                      "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                      Comment

                      • kangurpl
                        Senior
                        • 03-2002
                        • 2660

                        #12
                        Mam na początek jeden postulat:
                        Art zablokuj wszelkie okienka wyskakujące, kursory animowane itp.
                        Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                        "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                        "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                        Comment

                        • Krzych15
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 596

                          #13
                          Ja myślę że aukcja powinna być i to na stronach browaru z pominięciem wszystkiego co nie jest piwne,bez dodatkowego logowania się,ewentualna opłata tylko za sprzedaż a nie za wystawienie,nie trzeba wymyślać nic nowego tylko dostosować to oczekiwań forumowiczów.
                          Kto nie chce sprzedawać - kupować wymieniać się dalej może w odpowiednim dziale.
                          krzych
                          Dzień bez piwa to stracony dzień.

                          Comment

                          • Ahumba
                            Senior
                            • 05-2001
                            • 8962

                            #14
                            pieczarek napisał(a)
                            Jako wstrętny egoista jestem zdecydowanym przeciwnikiem uruchamiania czegoś takiego na Browarze.
                            Uzasadnienie:
                            Do tej pory dostawałem wszystko za darmo. Porcelanki i otwieracze. Bezwzględnie wykorzystałem niezasłużoną życzliwość innych forumowiczów. Naliczyłem ponad 20 osób od których coś dostałem i 2 od których kupiłem coś za śmieszne groszaki. W miarę moich bardzo skromnych możliwości staram się rewanżować. I mi taka sytuacja całkowicie odpowiada. Może dlatego, że porcelanek prawie nikt nie zbiera a otwieracze to też nie majątek. Gdy powstanie sytem aukcji na Browarze to zaraz ceny pójdą w górę. Tego się boję i tego nie chcę. Może dla kolekcjonera wafli, etykiet czy szkła aukcje są ciekawe. Ja jednak (przynajmniej na razie) jestem ich zdecydowanym przeciwnikiem.
                            mogę Cię zapewnić Pieczarku, że przynajmniej ja wystawiając podstawki lub etykiety, jeśli nie byłoby opłat za wystawienie, nie będę przekraczał 20-30 gr (dotyczy 99%) eksponatów z lat 1981-2003.
                            Powoli będę likwidował zbiór etykiet (mam ich ok. 11 000) i trudno wymagać, żebym teraz za darmo je wszystkie rozdał. nie mam zamiaru natomiast robić na nich interesu.
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                            Comment

                            • albeertos
                              Senior
                              • 10-2001
                              • 2313

                              #15
                              Oczywiście jestem za, ale czeka nas długa droga przez mękę, niestety, tak to widzę. Przede wszystkim trzeba przekonać masę osób zajmujących się birofilią działających na Allegro, a nie będących użytkownikami browaru.pl do wystawiania aukcji własnie u nas.
                              Z reguły ludzie nie mają zaufania do tego co nowe i niesprawdzone, a taki będzie serwis aukcyjny na browarze. Według mnie kluczem jest przekonanie sprzedających do wystawiania w naszym serwisie, a nie kupujących. Tabela prowizji musiałaby być na tyle korzystna żeby na początku chcociaż część sprzedających skusiłaby się do spróbowania sił w nowym serwisie. Za sprzedającymi przyjdą kupujący, to naturalna kolej rzeczy.
                              Szansą jest szeroka akcja propagandowa do wszystkich kupujących i sprzedajacych birofilia na allegro żeby przenieść ten dział na allegro.
                              (_)>
                              Nigdy się nie poddawaj!!!
                              Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                              Lech jest tam gdzie jego wiara
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎