Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Binding, Schöfferhofer Kristallweizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwofil
    Senior
    • 01-2002
    • 907

    Binding, Schöfferhofer Kristallweizen

    Premium Weissbier
    Pochodzące z browaru w Frankfurcie nad Menem.
    Alkoholu 5%.
    Wyjątkowe dobre, delikatne, przejrzyste piwo pszeniczne, pianka śnieżno biała, drobniutka, trwała.
    Barwa bardzo jasna, nie wiem czy to typowe bo to było moje pierwsze w życiu klarowne piwo pszeniczne.
    Smak wspaniały, delikatny, lekko drożdzowy, ogólnie piwo rewelacyjne, świetnie mnie orzeźwiło po cieżkim, niestety przegranym, meczu w kosza.
    www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    #2
    Schöfferhofer Kristallweizen

    Schöfferhofer Weizenbier GmbH, Frankfurt / Main
    Kristallweizen
    alk. 5,0 % obj.
    but. 0,5 l (NRW)
    cena 0,65 EUR (Frankfurt / Oder)

    Piwo pszeniczne klarowane. Kolor jaśniutki, bladosłomkowy. Piana obfita. Zapach - nie odnalazłem. Charakterystyczny smak pszeniczniaka bardzo słabo wyczuwalny głęboko w tle. Piwo sprawia wrażenie rozwodnionego. Duuuużo gorsze od normalnego, "mętnego" Schöfferhofera.
    To pierwszy kristallweizen jaki piłem więc może się mylę, ale mam wrażenie że filtracja zabiera pszeniczniakom 95% smaku i zapachu

    Comment

    • Piwofil
      Senior
      • 01-2002
      • 907

      #3


      Już kiedyś zacząłem dyskusję na temat tego piwa, moja opinia jest zupełnie inna, może Art połaczy te tematy.
      www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

      Comment

      • yendras
        Senior
        • 12-2001
        • 2052

        #4
        Wyszukiwarka nie znalazła mi Kristallweizena. Pewnie dlatego, że Piwofil zjadł jedno "l" w tytule

        Comment

        • perłyfan
          Senior
          • 02-2003
          • 1244

          #5
          Fakt ciężko się doszukać w nim typowego pszeniczniaka. Nie jest jednak złe, orzeźwiające. Gdzieś leciutko czuć nutkę owocową. (a łoś jest Szwedem )
          Attached Files
          Last edited by perłyfan; 13-02-2004, 23:16.
          JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

          Comment

          • Piotras
            Senior
            • 08-2003
            • 307

            #6
            Bardzo dobry pszeniczniak. Nie odbiega w smaku znacząco od znanych mi piw tego typu, co nie znaczy że brak mu indywidualnego charakteru, ale po prostu klarowanie tego piwa raczej nie wpływa na nie ujemnie(wg mnie oczywiście).
            Barwa bursztynowa, raczej nasycona niż cytrynowo blada.Piana doskonała, biała i mocna. Zapach zdecydowanie bananowy. Nasycenie chyba lekko za duże, własnie to lekko zaburza (zabija)smak- końcówka zdecydowanie bardziej ujawniała charakter tego piwa.I smak właśnie-mocno owocowy, bananowy, z lekką ale zdecydowaną goryczką pochodzącą od drożdzy raczej niż od chmielu.Dobre ale szału nie robi.Warte spróbowania. Kupione w Berlinie.

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Aktualna fotka:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • pantumnuss
                Junior
                • 01-2014
                • 6

                #8
                Szczerze ? Nie przekonało mnie to piwo.

                Kolor : bardzo klarowne i jasne. Nawet nie wiem jak określić ta barwę - jasno słomkowa podpadająca lekko w żółć ?
                Piana : Na początku obfita ale szybko opada.
                Zapach : Nie potrafię określić.
                Smak : Przyjemna kwaskowatość, goryczka prawie nieodczuwalna. Duże wysycenie, czyli bardzo orzeźwiające.

                Piwo dostałem od znajomego w prezencie i jednak wolę normalne weizeny

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  #9
                  Przeciętne piwo. Najlepsze są piana oraz zapach.
                  Pachnie głównie bananowo, tak jak lubię, goździków nie ma, jest delikatny chlebek.
                  Wysycenie jest za niskie.
                  Piana jednak świetna, głównie pod względem osadu w postaci trzech krążków.
                  Kolor złoty, piwo jest klarowne.
                  W smaku piwo jest wodniste, głównie kwaskowe z lekką goryczką. Brakuje tu słodu i bananów wyczuwalnych w aromacie. Pije się mało przyjemnie. Data do 01.11.2015.

                  Kupiłem raczej z sentymentu tę klarowną pszenicę, bo pierwsze zagraniczne piwo, jakie w życiu piłem to był Paulaner Kristallklar z niebieską etykietą dawno temu w Niemczech.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎