Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, pl. Teatralny 2, Fuzon

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    Wrocław, pl. Teatralny 2, Fuzon

    Od niedawna działa we Wrocławiu nowa knajpa Fuzon na pl. Teatralnym 2 (na przeciw "Koguta", w piwnicach pod Citibankiem).

    Ceny piwa:
    Warka Special - 4 zł/0,5 l
    Warka Strong i Żywiec po 5 zł.

    W knajpie panuje "rodzinna" atmosfera. Byłem tam w Wielkanoc/Śmigus-dyngus - chwilę po północy obsługa zaczęła się oblewać wodą, większość klientów pubu też się w to włączyła. Na szczęście właściciel miał na zapleczu sporo suchych ubrań... Potem dziewczyny tańczyły na stołach, a jedna miała ochotę zrobić jeszcze lepszy pokaz... Było też inne jaja, w tym kurze, na twardo. Było ciasto, sałatki itp. Cóż, Święta...

    Uzgodniłem z właścicielem, że dopuki knajpa nie podpisze z jakimś browarem umowy na wyłączność, to możemy zrobić tam imprezę forumową z takim piwem (takimi piwami) jakie sobie zażyczymy (butelkowym). Oczywiście pod warunkiem dosępności tego wybranego w jakiejś wrocławskiej hurtowni, oraz zadeklarowania się przybycia takiej ilości forumowiczów, by było prawdopodobne zejście całej skrzynki jednego gatunku.

    Kto chętny?
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    #2
    Na spotkaniach forumowiczów podstawową jednostką miary jest kega a nie skrzynka...
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

    Comment

    • jerzy
      piwoholik
      • 10-2001
      • 4705

      #3
      Ja to wiem, a Ty powinieneś wiedzieć, że nie każdego kega z małego browaru da się podłączyć pod pipę GŻ. Dlatego proponuję raz zrobić imprezę w knajpie przy piwach butelkowych.
      A może nagle picie z butelek stało się na forum równie wielkim obciachem co z blachy?
      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

      Comment

      • breslauer
        Senior
        • 05-2002
        • 2690

        #4
        Ja się na to piszę. I byłbym może bardziej entuzjastyczny, gdyby nie to drobne zastrzeżenie owego właściciela, że "piwo ma być dostępne we wrocławskich hurtowniach". Jerzy, przecież wiesz co jest u nas w hurtowniach ... Tyskie, Lech, Żywiec, Okocim, no i jeszcze Piast. A skoro od paru tygodni nie mogę kupić nigdzie nic z Krajana, skoro nie widziałem jeszcze we Wrocku nic z Witnicy, o Amberze nie wspominając, to obawiam się, że deklaracje tego pana są trochę na wyrost.

        Comment

        • iron
          Senior
          • 08-2002
          • 6703

          #5
          No macie jeszcze Namysłów, Lwówek i Tuchera w hurtowni (nie znam nazwy ale mogę się dowiedzieć)
          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
          Rock, Honor, Ojczyzna

          Comment

          • jerzy
            piwoholik
            • 10-2001
            • 4705

            #6
            Breslauer - my już rozmawialiśmy na ten temat. Ty byś chciał się napić w knajpie takiego piwa, którego nigdzie nie możesz kupić - nawet w specjalistycznych sklepach. To niby skąd właściciel knajpy ma je mieć?

            Please, podsuń mi jakiś pomysł!!!

            Bo cała ta impreza to nie deklaracje tego pana, tylko mój pomysł!
            browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

            Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              Proponuję Lwówek Śląski, myślałam, że to oczywiste
              A jeśli nie, to NFull namysłowski
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • breslauer
                Senior
                • 05-2002
                • 2690

                #8
                jerzy napisał(a)
                Breslauer - my już rozmawialiśmy na ten temat. Ty byś chciał się napić w knajpie takiego piwa, którego nigdzie nie możesz kupić - nawet w specjalistycznych sklepach. To niby skąd właściciel knajpy ma je mieć?

                Please, podsuń mi jakiś pomysł!!!

                Bo cała ta impreza to nie deklaracje tego pana, tylko mój pomysł!
                No dobra, wiem, że marudzę Ja w takim razie proponuję Porter Krajan i/lub Irlandzkie Mocne z tego samego browaru.

                Comment

                • jerzy
                  piwoholik
                  • 10-2001
                  • 4705

                  #9
                  Odp: "Fuzon"

                  jerzy napisał:
                  Ceny piwa:
                  Warka Special - 4 zł/0,5 l
                  Warka Strong i Żywiec po 5 zł.
                  Dla mocno spragnionych są też kufle litrowe - po 7 (Warka Special) / 9 zł (Warka Strong i Żywiec), a dla "ekip" - półtoralitrowe dzbanki, plus oczywiście szkło dla pijących, po 10 / 13 zł.
                  browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                  Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎