Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Krucza / Żurawia, Oaza (Pijalnia warszawska) (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pictures
    Junior
    • 04-2003
    • 3

    Krucza / Żurawia, Oaza (Pijalnia warszawska) (zamknięte)

    Witam wszystkich !!!!!
    Dziś odnalazłem niezwykłe miejsce w centrum Warszawy. Piwo ( kasztelan) 3 zł za 0,5 l !!!!! okocim 4 zł 0,5 !!!!! ul. Krucza 100-200 m od Jerozolimskich po prawej stronie !!!Duży talerz frytek 3 zł !!!!!
    Rewelacja jestem zszokowany zdecydowanie polecam
    PS Byłem w słynnej Rybitwie...sorry, ale moim zdaniem zdecydowanie mordownia
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #2
    Braci forumowa! Trzeba zrobić rekonesans!

    P.S. Nikt z forumowiczów jeszcze w Rybitwie nie zginął.

    Comment

    • pictures
      Junior
      • 04-2003
      • 3

      #3
      sorry po lewej stronie ( idąc od Jerozolimskich na rogu ulicy )
      Wczoraj pisałem więc byłem lekko nie świeży

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #4
        Ale po lewej stronie stojąc plecami do Wisły?

        Comment

        • grzeber
          Senior
          • 05-2002
          • 2867

          #5
          Byłem w tej knajpie przed świętami. Ze względu na to, że tego działu raczej nie odwiedzam to nic nie napisałem ale teraz się poprawiam

          Knajpka znajduje sie na rogu Kruczej i Żurawiej po stronie bliżej Wisły. Piwko tak jak pisał "Pictures" do tego jeszcze Carlsberg ale chyba po 7 PLN. Jedzonko całkiem tanie i podobno dobre pierogi ( 3 rodzaje ) po 5 PLN w takiej samej cenie jest zestaw kiełbasa, pieczywo, surówka i musztarda/ketchup!!! Niestety jak ja tam byłem to jedzenia nie było Barman wspominał także o tym że ceny piwa mogą po świętach skoczyć nawet o 100% !!! ale jak widac narazie nic takiego się nie stało więc może żartował

          Ogólnie lokal bardzo miły wystrój drewno a na ścianach stylizowane obrazki Okocimia i jakieś zdięcia.

          Problemem mogą być tylko miejsca szczególnie w godzinach popołudniowo-wieczornych ale można rezerwować stoliki.

          Aha knajpa nie nazywa się Oaza tylko jakoś Pijalnia Warszawska lub cos w tym rodzaju. Idąc od Al. Jerozolimskich widać drewnaine szyldy.
          pozdrawiam
          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

          Comment

          • zythum
            Kot Makawity
            • 08-2001
            • 8305

            #6
            Odp: OAZA

            pictures napisał(a)
            Witam wszystkich !!!!!
            Dziś odnalazłem niezwykłe miejsce w centrum Warszawy. Piwo ( kasztelan) 3 zł za 0,5 l !!!!! okocim 4 zł 0,5 !!!!! ul. Krucza 100-200 m od Jerozolimskich po prawej stronie !!!Duży talerz frytek 3 zł !!!!!
            Rewelacja jestem zszokowany zdecydowanie polecam
            PS Byłem w słynnej Rybitwie...sorry, ale moim zdaniem zdecydowanie mordownia
            Rybitwa to jest właśnie MORDOWNIA i jestesmy z tego dumni i dlatego ma duszę. Na modne kluby, puby i inne tego typu: ładniutkie ale bez duszy i atmosfery, wypełnione przez małolatów, dupków w garniturkach, specjalistów z korporacji, bogatych dzieci , nowomodnych techno głupków i inne tego typu rzeczy to ja po prostu: rzyg rzyg rzyg. - przepraszam ART za uniesienie się ale dobijają mnie takie stwierdzenia: "mordownia" tylko dlatego, że knajpa nie lśni metalem, nie jest sterylna i nie leci "cool" modna muzyka. Mordownie są dla ludzi myślących i mających dusze w przeciwieństwie do "pubów". Przepraszam Cię pictures za ostre określenia ale takie jest moje zdanie.
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • Pucak
              Senior
              • 12-2002
              • 242

              #7
              Czy wszyscy noszący garnitury to dupki

              Comment

              • pictures
                Junior
                • 04-2003
                • 3

                #8
                Zdecydowanie się z tobą nie zgadzam Zythum.
                Do tej pory regularnie chodziłem do Rzeźbiarzy i uważam, że to było miejsce, które miało dusze i nie musiałem obawiać się, że dostane w mordę ani kosę w plecy. Dodatkowo był tam świetny barman. Po wejściu do Rybitwy to, co zastałem to skrót spalonego tłuszczu i dwóch karków w skórach.
                Poprostu lubimy trochę inne bary ty wolisz te trochę bardziej hardcorowe

                PS Zdecydowanie unikam miejsc dla bogatych dzieci i stylu techno itp.

                Comment

                • MAW
                  Member
                  • 10-2002
                  • 78

                  #9
                  Odp: Odp: OAZA

                  zythum napisał(a)
                  (...) Na modne kluby, puby i inne tego typu: ładniutkie ale bez duszy i atmosfery, wypełnione przez małolatów, dupków w garniturkach, specjalistów z korporacji (...)
                  Wiesz zythum, ja często chodzę do knajp w "garniturku", bo wychodząc z "korporacji" o siódmej albo ósmej wieczorem nie mam czasu żeby wskoczyć w luźne ciuchy. I wcale nie uważam się za dupka. Generalizujesz i to mocno, chociaż muszę przyznać że też wolę knajpy pozbawione tego całego blichtru, ale za to z atmosferą i dobrym piwkiem po przystępnej cenie!
                  Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery and Today is a gift. That's why we call it - The Present ...

                  Comment

                  • zythum
                    Kot Makawity
                    • 08-2001
                    • 8305

                    #10
                    No cóż z moich doświadczeń wynika , że większość w garniturach to są dupki ale macie rację nie powinienem tego aż tak uogólniać (żeby była jasność sam czasem chodzę w koszuli i marynarce - na szczęście nie muszę w garniturze) za co Przepraszam. Należy Wam się też pewne wyjaśnienie: dla mnie i dla wielu moich znajomych Rybitwa to śwetość, tam wiązały się nasze przyjaźnie, tam przegrywaliśmy lub wygrywaliśmy nasze życie, tam spędziłem/liśmy już jakieś 12-14 lat i stąd moja ostra reakcja ale prawdą jest, że bywa tam patologia z Powiśla (ale wcale niezbyt często).

                    ps. Rzeźbiarze byli całkiem fajnym lokalem do dysput i spędzania czasu tak gdzieś do 1993 roku. Dziś to tylko już knajpa dla licealistów z Lechem i bez tamtego klimatu, chociaż wnętrze pozostało takie jak kiedyś.
                    To inaczej miało być, przyjaciele,
                    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                    Rządzący światem samowładnie
                    Królowie banków, fabryk, hut
                    Tym mocni są, że każdy kradnie
                    Bogactwa, które stwarza lud.

                    Comment

                    • iron
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 6703

                      #11
                      Pictures - to jedz sobie w Oazie frytki za 3 zeta ja wolę na "skrócie spalonego tłuszczu" (jak to raczyłeś napisać) zjeść u Tereski (czyli w "Rybitwie") smaczną rybkę. A co do dwóch łbów w skórach - gdzie ich nie ma - zapewniam Cię że jest tam miło i przyjemnie, a Teresa napewno nie da gościom krzywdy zrobić. Ale skoro wybierasz Oazę, czy jak jej tam - Twoje prawo. Myślę że większość frakcji warszawskiej (a przynajmniej ja z pewnością) zostanę wierny Rybitwie
                      Z mordownianym pozdrowieniem iron.
                      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                      Rock, Honor, Ojczyzna

                      Comment

                      • grzeber
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2867

                        #12
                        Wracając do "Oazy" w ostatnich dniach ceny piwek wzrosły o 1 PLN więc Kasztelan 0,5l kosztuje 4 PLN.
                        pozdrawiam
                        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #13
                          A wracając do Rybitwy i garniturków - no cóż, też na codzień jestem "garniturkiem", choć nigdy mnie w tej roli nie widziałeś
                          Ale wiem, co masz na myśli, dlatego też wybieram Rybitwę i ****, bo wiem, że tam tego pokroju ludzi nie spotkam.

                          Niech żyją mordownie!!
                          Last edited by Marusia; 15-05-2003, 21:49.
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • grzeber
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 2867

                            #14
                            Ja także wybieram knajpy w stylu "Rybitwy" i tej na tyłach Hali Mirowskiej choć takich klimatów jest coraz mniej

                            Niestety jeszcze nie miałem przyjemności być w ****
                            pozdrawiam
                            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              #15
                              Byłem wczoraj.

                              Nie wiem, jaka klientela się schodzi, ani jaką muzykę puszczają, bo siedziałem na zewnątrz. Było całkiem miło - jak się słucha walkmana, to nie przeszkadza hałas samochodów.

                              Biorąc pod uwagę stosunek cen do adresu, knajpa jest godna polecenia. Można wpaść na parę piwek w środku dnia.

                              Aha - na jednym szyldzie widnieje 'Oaza', a na drugim 'Pijalnia warszawska'.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎