Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dunston, Newcastle Brown Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Dunston, Newcastle Brown Ale

    Pochodzenie to samo. Butelka o przyjemnej objętości -550ml, biała.Alkoholu 4,7%. Barwa piwa zgodnie z nazwą ciemna, piana zdecydowanie gorsza niż w poprzednim. Smak mało wyczuwalny, lekka goryczka. Dobre na gorące dni. Ale trudno znaleźć większe wrażenia smakowe.
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    #2
    Piwo w półlitrowej puszce o nazwie "Newcastle Brown" - chyba więc to samo, o którym pisze Grzech. Zawartość alkoholu - 4,7%, ekstaktu - nieznana. Zapach słabo wyczuwalny, smak nijaki, piana też taka sobie. Ot takie sobie piwko, dobre na upały, jak trafnie zauważył Grzech. Nie zaskoczyło mnie pełnią smaku i charakteru (wolne tłumaczenie napisu z puszki). Moja ocena - 3+.

    Na puszce napis, że producentem jest Newcastle Breweries Ltd, natomiast mała przyklejona karteczka informuje nas, że piwo wyprodukowano w browarze Bass (być może należy on do tego koncernu).

    Comment

    • Cezar
      Senior
      • 05-2001
      • 1349

      #3
      Trafiło mi się też jedno takie piwo w butelce. Na kontretykiecie można poczytać różne dyrdymały, m.in. to, że napój ten jest pieszczotliwie nazywanych przez mieszkańców północno-wschodniej Anglii "Psem" (org. The Dog).

      Ja bym powiedział, że raczej to piwo jest pod psem.

      Comment

      • piwo
        Senior
        • 08-2001
        • 810

        #4
        Nie podzielam opinii Cezara, piwo, całkiem, całkiem.

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #5
          Pite z beczki - Emerald I.P. w Krakowie - miało bardziej głębszy smak z typowymi dla ciemnego piwa nutami.

          Comment

          • grzech
            Senior
            • 04-2001
            • 4592

            #6
            errata

            Jest - Emerald, miało być - Dubliner.

            Comment

            • dropun
              Member
              • 05-2002
              • 60

              #7
              Newcastle Brown Ale

              Ostatnio dosyć często i gęsto można dostać asortyment piw anglosaskich i to w zwykłych sklepach jak i w knajpach .Chciałbym teraz zaprezentować jedno z nich.Newcastle Brown Ale ,typowy przedstawciel piw brytyjskich czyli ciemno-czerwono ,brązowe piwo o bardzo przyjemnym owocowym smaku ,na początku o lekko wyczuwalnej goryczce która w miarę dalszego spożywania wyrażnie wzrasta ,piana jest dosyć cieńka dziurowata i dosyć szybko opada .Nabyłem to piwo sztuk dwóch w białej butelce 0,55l 4,7%vol.

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                #8
                Piwko jest całkiem sympatyczne, bez odlotu, ale też i bez niesmaku. Dobre na gorące dni, jak to już przedtem zauważono

                Co do notatki na kontretykiecie jest też wyjaśnienie, dlaczego to piwo nazywane jest psem. Otóż mężowie wychodząc z domu na piwo krzyczą do żon " Idę tylko wyprowadzić psa na spacer"

                Mój egzemplarz to buteleczka 0,33 l, zakupiona w Bomi w Warszawie
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #9
                  Re: Na stole: Newcastle Brown Ale

                  grzech napisał(a)
                  Pochodzenie to samo. Butelka o przyjemnej objętości -550ml, biała.Alkoholu 4,7%. Barwa piwa zgodnie z nazwą ciemna, piana zdecydowanie gorsza niż w poprzednim. Smak mało wyczuwalny, lekka goryczka. Dobre na gorące dni. Ale trudno znaleźć większe wrażenia smakowe.
                  Pełna zgoda z opinią Grzecha. Moją butelkę kupiłem w Katowickim NON-STOP za 12zł. Raczej nie warte tych pieniędzy.

                  www.brownale.co.uk
                  Last edited by adam16; 06-09-2002, 13:28.
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • adam16
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 9865

                    #10
                    Re: Re: Na stole: Newcastle Brown Ale

                    adam16 napisał(a)

                    Pełna zgoda z opinią Grzecha. Moją butelkę kupiłem w Katowickim NON-STOP za 12zł. Raczej nie warte tych pieniędzy.

                    www.brownale.co.uk
                    Coś chyba poknociłem z adresem bo nie chce zadziałać .

                    PS
                    Żeby było śmieszniej to piwo kupione w Katowicach było przeznaczone na eksport do Szwecji
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      rozumiem, że się nie znam, bo mnie to piwko smakowało

                      Comment

                      • yendras
                        Senior
                        • 12-2001
                        • 2052

                        #12
                        Wszystko co chciałem napisać napisał już Dropun. Na pewno warto spróbować, ale póki co wolę jasne ales.

                        Comment

                        • iommi
                          Senior
                          • 07-2003
                          • 1522

                          #13
                          Newcastle Brown Ale, trafione w Auchan, buteleczka 0,33, cena 4,1 zł.
                          Dla mnie to jest bomba. Kolor - jak nazwa wskazuje jasny brown, ale po nalaniu do kufelka troszkę jakby "ciemnieje i wiśnieje". Zapach - lekko owocowy, delikatnie palony. Piana szybko płaszcząca się, średniopęcherzykowa.
                          No i smak - bardzo mocne nagazowanie sprawia, że to piwko niesamowicie orzeźwia. Pozytywne doznania wzmacnia jeszcze ewidentna rywalizacja pomiędzy mocną goryczką i owocowymi nutami, które w tym piwku doskonale się uzupełniają. Moim skromnym zdaniem to piwko z charakterem - nie powiem że biegnę po zapasy, bo cena nieco wysoka, a poza tym jeszcze trzy chłodzą się w lodówce...
                          *****************************

                          Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                          *****************************

                          Comment

                          • Viktor
                            Senior
                            • 04-2002
                            • 617

                            #14
                            Newcastle Brown Ale

                            Zakupione na Polnej w Świecie Piw. Piwo górnej fermentacji w białej butelce 0,33 l. Piana drobna, lekko kremowa, piękny kolor piwa : brązowo -rubinowy, smak wytawny, wyrazny palony słód i nikłe nuty owocowe. Całość bardzo dobra plus ciekawa etykieta i kapsel do kolekcji (wada - znaczna cena - 5,90 zł )

                            Comment

                            • Viktor
                              Senior
                              • 04-2002
                              • 617

                              #15
                              Newcastle Brown ale

                              W uzupełnieniu etykieta:
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎