Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hacker-Pschorr, Hefe Weisse

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    Hacker-Pschorr, Hefe Weisse

    Hacker-Pschorr, Hefe Weisse
    nabyte we wroclawskim Piwoszu za 7,55.
    Ekstrakt 12,5% zaw. alk. 5,5%
    Jeden z najlepszych pszeniczniaków jakie piłem, a na pewno najlepszy produkowany przez duży browar.
    Lekko drożdżowo-kwaśny aromat, bardzo obfita piana, drobnoziarnista i długo się trzyma.
    Gazu bardzo dużo.
    Kolor ciemno żółty, bardzo mętne.
    W smaku czuć drożdże i wyraźną kwaskowość.
    Wyśmieite. Stawiam 5!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    #2
    Piłem to piwo ponad 10 lat temu w Monachium i do dziś wspominam je baaardzo miło. Po prostu rewelacja!
    Muszę koniecznie odwiedzić Piwosza jak najszybciej...
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Nie wiem czy dobrze pamietam, musze sprawdzic, ale chyba u Jacksona czytalem ze Hacker-Pschorra przejal Paulaner i go niestety zamknal i teraz piwa tej marki robi w swoim (paulanerowym) browarze...
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        #4
        Barwa - ciemne, bardzo pomarańczowe.
        Piana biała, drobniutka, szybko opadająca. Pozostawia dywanik na powierchni.
        Kwaskowate, ale nie za kwaśne. Bardzo intensywne w smaku. Cosik mu jedmak brakuje, jakiegoś dopełniacza...
        Ocena 4+
        Attached Files
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • piwo
          Senior
          • 08-2001
          • 810

          #5
          Dla mnie to piwo jest za ciężkie, goryczka zbyt wydatna. Brak harmonicznego smaku.
          Stawiam 3.

          Comment

          • Viktor
            Senior
            • 04-2002
            • 617

            #6
            Hacker - Pschorr, Hafe Weisse

            Doskonałe piwo białe ( pszeniczne), piana niesmowita - trzyma się b.długo, biała , jednolita, drobna, kolor piwa złoty, mętne, pięknie gazuje na całej objętości, orzeźwiające, zapach i smak lekko drożdżowy z przyjemnym posmakiem kwaśnym. Jedyna wada to cena ( 7,5 zł )

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              piwo napisał(a)
              Dla mnie to piwo jest za ciężkie, goryczka zbyt wydatna. Brak harmonicznego smaku.
              Stawiam 3.
              Zgadzam się. Brak mu polotu. Typowe smaczki piwne jakieś takie nieśmiałe, zamaskowane. Podejrzewam duży udział słodu jęczmiennego.

              Comment

              • GRUBCIO
                Junior
                • 05-2003
                • 9

                #8
                Kolor piwa tak piękny że mógłbym ciągle patrzeć i nie pić Piana utrzymująca się dłużej niż pokój na Bliskim Wschodzie.Za zapach mógłbym skoczyć do Wisły z poniatoszczaka.Tak dużo zalet w tak niepozornej butelce i tylko jedna wada ...Smak nie dotrzymuje kroku reszcie ,jest jakiś niepełny , nie pasujący do białego piwa a szkoda.

                Comment

                • Czapayew
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1966

                  #9
                  Zakupione w sosnowieckim AUCHAN - 5,89 PLN za butelkę. Zachwyciło ziarnistą pianą i bardzo dobrym gazowniem. Kolor - rzeklbym - miodowy (z uwzględnieniem pożadanej mętnawości). Niestety - mam mu do zarzucenia to, iż drożdzowy posmaczek pojawił się dopiero po wychyleniu połowy kufla.
                  W sumie piwo zasłużyło na 4.
                  Last edited by Czapayew; 08-12-2003, 17:58.
                  "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                  www.zamkoszlaki.com
                  www.piwnekapsle.net

                  Comment

                  • Pogoniarz
                    † 1971-2015 Piwosz w Raju
                    • 02-2003
                    • 7971

                    #10
                    Właśnie skończyłem spożywać i powiem,że całkiem niezłe piwko.Pianka drobniuśka,zbita,gęsta,ale dość szybko opadła;barwa pomarańczowa;dobre nagazowanie.Smak-czegoś tu brakuje, jest zdecydowanie za mało treściwe przy tym ekstrakcie(nigdy bym nie powiedział,że ma 12.5% ekstraktu)
                    Zakupione w Geancie za 6.15 zł.


                    Prawie jak Piwo
                    SZCZECIN

                    Comment

                    • jerzy
                      piwoholik
                      • 10-2001
                      • 4705

                      #11
                      Kupiłem we wroclawskim Piwoszu za 7,55 - i zawiodłem się.
                      Co z tego, że kolor piękny, prawie pomarańczowy, że bardzo mętne, że piana całkiem ładna i choć opada, to zostaje kożuszek... To wszystko psuje smak, który jak dla mnie jest jakiś "mało pszeniczny": sporo goryczy, ale takiej nachalnej od pierwszej chwili, brak kwaskowatości, zero smaku pozostającego na gardle. Za ostre i za płaskie.

                      Aż sprawdziłem termin przydatności, ale miało jeszcze 4 miesiące...
                      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                      Comment

                      • iommi
                        Senior
                        • 07-2003
                        • 1522

                        #12
                        Kupione w Auchan Żory, cena 6,50 za butelkę 0,5 l. Bardzo smakowity, super mętny pszeniczniak! Zadziwia obecność wyraźnej goryczki, niespotykanie mocnej jak na ten gatunek, co jednak wcale nie kłóci się z tradycyjną kwaskowatością. Głęboki aromat drożdżowy i mocny chlebowy(?) posmak. Piana trzymająca pion długo osiada wspaniale na ścianach szklaneczki.
                        Chwilę wcześniej wypiłem Weltenburgera Hefe Weisbier Hell. Porównanie bez wątpienia na korzyść Hackera.
                        Z pełnym przekonaniem stawiam 5.
                        *****************************

                        Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                        *****************************

                        Comment

                        • grzech
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 4592

                          #13
                          Nabyte w Białymstoku na Kilińskiego.

                          Piąkna, obfita piana, spore nagazowanie. Kolor wspaniały, aż szkoda było pić - pomarańczowo-rudy. Wspaniały waniliowy zapach. Smak już nieco bardziej płaski z wyraźną goryczką. W sumie dobre piwo pszeniczne.

                          Comment

                          • Wujcio_Shaggy
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 4628

                            #14
                            Kupiłem w Oszą, za jedyne 5,49 zł i wydaje się to godziwą ceną za ten dobry napój.

                            Kolor faktycznie piękny, głęboki, ciemnobursztynowy, bardzo mętny.
                            Piana też świetna - gęsta, wysoka, trzyma się długo i wytrwale.
                            Nasycenie odpowiednie, nieliczne, duże bąbelki widać przy ściankach szklanki.
                            Zapach świeży, pszeniczny - bardzo przyjemny.
                            Smak trochę odstaje od tego pozytywnego obrazu, ale nie jest zły, skądże - czuć dobrze i goryczkę i pszeniczny kwasek, ale rewelacji żadnej w nim nie ma.
                            Opakowane w butelkę, przejrzysta etykieta, firmowy kapsel.

                            KOLOR: 5, PIANA: 5, NASYCENIE: 4, ZAPACH: 4.5, SMAK: 4, OPAKOWANIE: 4
                            OCENA: 4.325
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                            Comment

                            • ergie
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 1041

                              #15
                              To jest piwo. Myślałem że po ciemnym pszenicznym Erdingerze nic mnie już nie zachwyci a tu taaaaaka niespodzianka.

                              Kupione za 6,50 w Baryłeczce na Krakowskiej. Piękny bursztynowy kolor.
                              Piana wprost niesamowita. Nniestety nie utrzymała się długo bo pochłoneła ją moja żona . Smak lekko kwaskowy. Co tu gadać naprawdę dobre piwo.

                              PS.
                              Wcale nie wyczułem goryczki, o której tak się rozpisywali poprzednicy.
                              Last edited by ergie; 03-07-2004, 14:21.
                              Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                              ------------------------------------------------------------------
                              Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎