Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trebjesa, Nik Gold

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Trebjesa, Nik Gold

    Premium eksport beer.Butelka 0,33.Zawartość ekstraktu 11,8%,zawartość alkoholu 5,2% vol.Piana niewielka i krótko się trzyma.Barwa złocistosłomkowa.Pierwsze co czuć w smaku to zdecydowana goryczka,trochę sztuczna z lekko syntetycznym posmakiem ale po chwili przestaje to przeszkadzać.Goryczka długo utrzymuje się na podniebieniu i skutecznie tłumi inne smaki,które próbują się przebić ale bez skutku.
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Jedyne czarnogórskie piwo jakie było dostępne w sklepiku na kampie na końcu świata pod samą granicą albańską (oprócz niego było jeszcze słoweńskie Lasko). Piłem z gwinta więc wrażenia niepełne.
    Nie powala może na kolana ale ma całkiem przyjemną lekką goryczkę i trochę oddzielnie wyczuwalnego słodowego smaczku, całkiem wyraziste w smaku na tle Lasko które było zupełnie płaskie.
    Nawet niepiwna Słoneczka powiedziała że da się pić, ale to tylko dlatego że akurat nie mieliśmy wina
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • Howard
      Junior
      • 03-2004
      • 24

      #3
      Premium Export Beer ekstrakt 11,8% alc.5,2% butelka pet 1 litr intensywna goryczka długo pozostaje w ustach ogólnie całkiem dobre piwo

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #4
        Wypiłem jeszcze raz, tym razem w knajpce w Gusinje po zejściu z nielegalnego parodniowego wypadu w albańskie góry Po nalaniu do szklanki dobra pienistość i wysycenie, przyjemny treściwy smak z wyczuwalną goryczką i słodem, smakowało mi lepiej niż Niksicko .
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Aktualne foto:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Jak dla mnie najlepsze piwo w Czarnogórze.
            pełne, treściwe, goryczkowe, dobrze nagazowane, piana mocno się trzymała, cena w sklepie to 0,5 euro, cena knajpiana za butelke 0.33 ok 1,50 euro. Nowa ładna etykieta
            Attached Files
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • kloss
              Senior
              • 03-2003
              • 2526

              #7
              Co ciekawe piwo w półlitrówce jest wyrażnie bardziej słodowe, za to to w butelce 0,33 bardziej goryczkowe. Mam porownanie, bo właśnie piję oba.
              Attached Files

              Comment

              • ElDesmadre
                Senior
                • 05-2010
                • 155

                #8
                Rzeczywiscie najlepsze czarnogorskie piwo (o co nietrudno, zwazywszy ze jest to jedno z czterech oryginalnych czarnogorskich piw ), ale nawet na tle innych piw poludniowoeuropejskich odstaje znacznie na plus poprzez swoja przyjemna i intensywna, a wiec zgola nie poludniowa goryczke. Wysycenie dosc slabe, co mi sie tez podoba, jedynie zapach slodowo-mydlany przypomina polskie koncerniaki (tfu tfu), no i piana wrecz zalosna jesli chodzi o trwalosc.
                http://thebeervault.blogspot.com

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Aktualne foto:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • Czapayew
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 1966

                    #10
                    Piwko obecnie po liftingu - zamiast Nik Gold nazywa się Niksicko Gold.

                    Piwo średnio mi podeszło. W smaku goryczkowe, ale wyłącznie goryczkowe i nic więcej. Niby poprawne i nie ma się do czego przyczepić (może za wyjątkiem piany), ale nie przekonało mnie do siebie.
                    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                    www.zamkoszlaki.com
                    www.piwnekapsle.net

                    Comment

                    • danio_145
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 723

                      #11
                      Nik Gold jest dalej. Natomiast doszło Niksicko Gold Export.

                      Comment

                      • dryx
                        † 1966-2017 Piwosz w Raju
                        • 04-2002
                        • 1735

                        #12
                        Na stan obecny w sklepach dostępne jest tylko Nikšičko Gold Export, nie ma już piwa Nik Gold. Alkohol nadal ten sam - 5,2 %. Pełne, treściwe, wyraźna i mocna goryczka. Smakuje znacznie lepiej od powszechnie dostępnego Nikšičko Pivo.
                        Attached Files

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎