Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Herforder, Herforder Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    Herforder, Herforder Pils

    Piwo dobre dla smakoszy a przede wszystkim na Cieple dni.ze wzgledu na swoja goryczke doskonale gasi pragnienie-reszta to kwestia gustu
    zawartosc Alkoholu4,8%.
    produkcja:Brauerei Felsenkeller Herford.
    dla mnie bardzo ciekawe bo ze wzgledu na swa 125 rocznice Browar wypuscil cala serie Kapsli 32 St Kazdy inny i jak do tej pory najbardziej poszukiwanej Serii wsröd Kapsli Cala serie mozna podziwiac na mojej stronie.A tutaj tylko 1 kapsel dla orientacji
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Brakująca fotka:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Wg strony www.herforder.de piwo nazywa się tylko "Pils", na mojej etykiecie też. Podają, że ma 11,6*.
      Piwo ma jasnozłoty kolor, jakby leciutko opalizujący w kierunku zieleni . Obfita piana, całkiem drobna, biała, ale mało trwała.
      W zapachu chmiel dominuje i zabija . Smakowo lekka goryczka podbudowana słodem, ale sprawiło to na mnie wrażenie braku smakowej harmonii...
      Nagazowanie sporawe. Opakowanie prawie takie, jak na focie, ale bez "premiuma" . Proste, ale dość eleganckie, mnie się trafił kapsel z jakimśiś bingiem .
      Klasyka niemieckich pilsów - pijalne, ale bez oszałamiających wrażeń...

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12199

        #4
        Browar z Nadrenii Północnej-Westfalii należący do grupy Warsteiner.

        Aromat - z lekkim chmielem
        Piana - umiarkowana, dość gęsta, raczej krótka, pozostaje koronka
        Barwa - słomkowa
        Wysycenie - raczej wysokie, trochę gryzie
        Smak - goryczka, ale u mnie wcale nie tak wysoka, jak z innych tego typu niemieckich browarów, nuty słodowe tym razem niewielkie. Goryczka dość przyjemnie zalega w ustach.
        Treściwość - niska

        Do gaszenia pragnienia w ciepły dzień i to raczej wszystko. Drink-Hala W-w.

        Comment

        • Gringo
          Senior
          • 07-2007
          • 2151

          #5
          Miłe zaskoczenie, przyjemna słodowa baza doprawiona hojnie goryczką, skrajnie trawiastą. Piana średnia i długo trzymająca się. Wysycenie średnio wysokie.

          Pierwsze skojarzenie jakie mi przyszło po spróbowaniu, to Żywiec sprzed 20 lat.

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6129

            #6
            Piana - pierzasta, grube bąble. Mało na szkle pozostało.
            Barwa - bardzo jasne złoto, blade.
            Gaz - sporo gazu.
            Aromat - trochę gwoździ z chmielem i słodem.
            Smak - słodkawe z wyraźną goryczką.

            Ogólnie nie najgorsze, dobrze się pije.
            Attached Files

            Comment

            • AaLeX
              Senior
              • 07-2011
              • 573

              #7
              Piwo słodkawe, mało goryczkowe, zatem także obniżyło loty w stosunku do poprzedniej opinii sprzed 8lat. Butelka prawie że identyczna, delikatnie zmieniony napis "pils". Piana średnia, lacing też. Zapach metaliczno-chmielowy. Poprawny, niczym niewyróżniający się pils. Dużo takich w Niemczech. Nie pamiętam ceny, kupione w Cottbus na szybko i tak też spożyte. Niemieckie piwa niestety także obniżają loty (obniżają goryczkę), ale i tak, na tle polskich cudów jest to przepaść.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎