Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Schwechat, Schwechater Zwickl

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    Schwechat, Schwechater Zwickl

    Schwewater - browar niedaleko Wiednia. Zwickl jest piwem niefiltrowanym sprzedawwanym w zielonych butelkach z zamknięciem jak u nas soki Tymbarku. Alkohol ok 5 procent. Smak naprawdę dziwny - trochę owocowy, trochę jak kwaskowaty ale taką orzeźwiającą kwaskowatością. Piana trochę zbyt szybko opada. Piwo charakterystyczne, ciekawe dla mnie na 5.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Browar nazywa się Schwechat tak jak i miasto w którym jest produkowane , a piwo Schwechater Zwickl ,alkohol 5,4 % butelka zielona z tłoczeniami , zamknięcie "tymbarkowe".
    Wrażenia z konsumpcji wraz z fotką wkrótce.Piwo dziwne ale pyszne.
    Last edited by sibarh; 05-09-2005, 20:53.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh
      Browar nazywa się Schwechat tak jak i miasto w którym jest produkowane , a piwo Schwechater Zwickl.
      Faktycznie. Przed chwilą sprawdziłem nawet na stronie browaru. Temat zmieniony.

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Piwko:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Kapsel "tymbarkowy":
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Butelka 0,5 litra, alkohol 5,4%, ekstrat ??
            import prywatny, piwo z miasta Schwechat
            Kolor - żółty, mętny
            Piana - drobnobąblowa, wysoka, nie trwała, opadła po 2 minutach
            Zapach - bananowy ? ostry z dziwnym aromatem
            Gaz - w normie
            Smak - kwaskowate, aromat gozdzikowo-cytrynowy, ostry
            Moja ocena - piwo inne niż wszystkie, dobre, koniecznie każdy piwosz
            powinien spróbować.
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • piwo
              Senior
              • 08-2001
              • 810

              #7
              Po prostu super piwo! W ogóle zwickl'e są bardoz dobre. Świeże piwo z drożdżami...
              Odświeżające, bardzo chmielowe.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12171

                #8
                Tak jak poprzednicy, polecam! Mi trochę przypomina witbiera, lekko owocowe, żywe, orzeźwiające.

                Comment

                • molszew
                  Junior
                  • 12-2009
                  • 21

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                  Tak jak poprzednicy, polecam! Mi trochę przypomina witbiera, lekko owocowe, żywe, orzeźwiające.
                  Dołączam się do kolegi... Każdy pobyt w Wiedniu to polowanie na to piwo. Polecam. Niestety po transporcie do kraju traci swoje walory... króki termin spożycia i warunki przechowywanie... szkoda...
                  molszew

                  Comment

                  • skitof
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 2478

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                    Tak jak poprzednicy, polecam! Mi trochę przypomina witbiera, lekko owocowe, żywe, orzeźwiające.
                    To bardzo dobre porównanie. Rzeczywiście czuć smakowo-aromatyczne wpływy belgijskich witbierów. Schwechater Zwickl jest trochę mocniejszy i mniej wytrawny, ale w tym kierunku należałoby szukać genezy tego piwa. Browar Schwechat należy do Brau Union czyli Heinekena, samo piwo rozlewane jest do zielonych, nostalgicznych butelek o wydłużonej szyjce. Na etykiecie widnieje data rozlewu piwa (u mnie 17.06.2011) i data przydatności do spożycia (02.09.2011) czyli 2,5 miesiąca. Piwo jest świeże, rześkie, mętne, z witbierowymi, a nawet pszenicznymi nawiązaniami. Delikatne i dobre.

                    Comment

                    • MarcinKa
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 2729

                      #11
                      Piwo przywiezione przez bratanków z Austrii. Butelka 0,5l. Moc 5,4, ekstrakt? Piwo bardzo mętne, nieprzejrzyste. Barwa podobna do scukrzonego miodu. Żółtawo jasno brązowa. Piana duża, bardzo drobniutka, biała. Średnio trwała. Po redukcji do grubego kożucha już trzyma się trwale, pozostawiając obfite ślady na ściankach kufla. Zapach umiarkowanie mocny. Słodowy z lekkimi akcentami chmielu, przyjemny. Smak wyraźnie słodowy z nutami typowymi dla piw niepasteryzowanych. Chmiel na dalszym planie. Goryczka delikatna, ale wyraźnie zaznaczona. Troszkę drożdżowych smaczków. No i faktycznie coś z goździka. Wysycenie delikatne, drobniutkie i niezbyt mocne. Opakowanie (jak na zdjęciu sibarha, ale z „normalnym” kapslem) ładne, trochę w stylu retro. Dzięki zielonej butelce od razu widać, że piwo jest bardzo mętne, co zachęca do zakupu. W ogóle całość fajnie wygląda. Piwo dobre, nawet bardzo. Wydaje mi się, że by świetne było na upał. Właściwie bez mankamentów. Oceniam je na 5+ (1 – 6).
                      Dzięki Weronika, Daniel
                      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                      Comment

                      • forra6
                        Senior
                        • 11-2008
                        • 413

                        #12
                        Znakomite, orzeźwiające piwo prosto z lodówki. Biorąc pod uwagę 10 tygodniowy okres trwałości do spożycia, warunki przechowywania mają bardzo duże znaczenie. Piłem piwo z partii z marca z datą do 10 maja bodajże. Zwickl ze Schwechatu ma w sobie to coś, co powoduje, że chętnie wraca się do niego w słoneczne, ciepłe dni. Ja klasyfikuję go na równi z Białym z Obołonia, choć posmak jest delikatnie inny. W Wiedniu dostępny w sieci Spaar, ale tylko w lodówkach - na półkach próżno szukać. Cena 0,99 euro, butelka bezzwrotna. Warte polecenia, jedno z najlepszych nowych dla mnie piw austriackich, ktore wypiłem w podczas tygodnowego pobytu świątecznego.
                        Don't trust nobody, It will cost you much too much
                        Beware of the dagger, It caress you at first touch
                        O, all small creatures, It is the twilight if the gods

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎