Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Spaten-Franziskaner-Bräu, Weissbier Kristall Klar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Spaten-Franziskaner-Bräu, Weissbier Kristall Klar

    Piwo pszeniczne filtrowane.
    Alk. 5.0%, ekstr. 11.8%, but. 0.5 l czeska. Kolor jasnozloty, jak lekki pilsner. Piana ze srednimi-duzymi babelkami, na poczatku sztywna ale dosc szybko opada. Zapach chmielowo-drozdzowy. Mam wrazenie ze filtrowanie szkodzi walorom smakowym pszeniczniaka. Jest lekka nuta drozdzowo-cytrynowa, jest charakterystyczny mocny, franciszkanski slod, ale to wszystko troche splaszczone. Bardzo mocne nagazowanie wlasciwe pszeniczniakom, przy oslabieniu skladnikow smakowych na skutek filtrowania, wydaje sie przeszkadzac - dla mnie bylo przegazowane. Mimo to warto sprobowac.
    Ocena: 4-
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #2
    Zakupione za 0.68 euro.Piana raczej gruboziarnista, trwała,pozostawia do końca wianuszek na szklanicy , obfita,śnieżnobiała.Barwa piwa -słomkowa,nagazowanie słabiutkie,bąbelki leniwie i to w śladowej ilości unoszą sie ku górze.
    Smak bananowo-kwiatowy,ale jak pisał Lzkamil jest spłaszczony w porównaniu do "tradycyjnego Franciszka",ale jednak bez przesady.Biorąc potem łyka pilsa-czułem się jakbym pił gazowaną wodę,dopiero po drugim łyku poczułem,że to piwo...
    Oceniam na 4.Warto spróbować


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • Andrewbrw
      Senior
      • 03-2004
      • 932

      #3
      Właśnie piję.
      Trochę mnie dziwi- piwo pszeniczne klarowne? coś się nie zgadza
      Może specjalnie wypuścili taki "wynalazek" dla osób którym przeszkadza mętność piwa-
      Ogólnie smakiem mało odbiega od pierwotnej wersji, piana solidna, nagazowanie BARDZO DUŻE! tylko ten kolor jakiś taki.............

      Comment

      • naczelnik
        Senior
        • 08-2003
        • 1884

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Andrewbrw
        Właśnie piję.
        Trochę mnie dziwi- piwo pszeniczne klarowne? coś się nie zgadza
        Andrew,
        to wersja bez drożdży - Kristallklar
        Popieram domowe browary!

        Polakom gratulujemy naczelnika

        Zamykam browar.
        Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

        gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

        Comment

        • Andrewbrw
          Senior
          • 03-2004
          • 932

          #5
          mówię przecież

          oto zdjęcie , może nienajlepsze ale zawsze coś:
          Attached Files

          Comment

          • Cocobango
            Senior
            • 04-2002
            • 818

            #6
            Franziskaner Weissbier Kristallklar

            Piana biala, gesta, drobna, intensywna, srednio trwala.
            Barwa slomkowo-zlocista.
            Zapach slaby i jakby ciut alkoholowy ?!?
            Gaz calkiem pozadny, trwaly. Widac go nawet po dluzszym czasie
            Smak delikatny, ciut bananowy.
            Szata graficzna typowa, calkiem udana ale jak dla mnie zbyt skromna.
            Ogolnie calkiem niezle piwko ale bez rewelacji.
            Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
            Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
            HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

            Comment

            • Mario_Lopez
              Senior
              • 08-2009
              • 991

              #7
              Nie podeszła ma ta wersja weizena. Całość wodnista i płaska do granic możliwości, aromat przyjemny, banan i guma balonowa. Kolor to coś jak Tymbark jabłkowo miętowy.
              Zostanę przy drożdżowych wersjach
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


              EBE EBE

              Comment

              • Livres
                Senior
                • 04-2012
                • 324

                #8
                Wykastrowana wersja piwa, które i w standardowej wersji nie oferuje szczególnej ferii smaków i aromatów. Interesujący, ale też tylko w przypadku braku obeznania ze stylem kristallweizen, jest jedynie swojego rodzaju dysonans poznawczy - barwa jasnego lagera i pszeniczny profil smakowo-zapachowy nijak nie chcą ze sobą współgrać. Poza tym piwo na jeden raz.

                Comment

                • KajusAnt
                  Senior
                  • 02-2013
                  • 347

                  #9
                  Jest to moje drugie piwo w tym gatunku. Pierwszym był Weihenstephaner Kristall Weissbier.
                  Porównując te dwa to ten pierwszy o niebo lepszy.
                  Wersja eksportowa, pod sreberkiem goły kapsel.
                  Attached Files

                  Comment

                  • tofas
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 131

                    #10
                    Kolor bardzo jasny, słomkowy, zgodnie ze stylem, piwo przefiltrowane po byku czyli: krystaliczne. Piana niezbyt obfita, szczególnie jak na pszeniczniaka, złożona z dużych pęcherzyków o białej barwie. Trwałość piany też nie jest imponująca ale wystarczy do końca konsumpcji. Aromat niezbyt intensywny, charakterystyczny dla wszystkich pszenic z browaru Spaten-Franziskaner, czyli lekka przewaga goździkowych fenoli nad bananowymi estrami. Dość wyraźnie czuć ładną, słodową nutę kojarzącą się z lekko przyrumienioną kromką pszenicznego chleba. Chmiel ledwie wyczuwalny cytrynowo-trawiasty. W smaku, dla odmiany najpierw atakuje słodka nuta bananowa, potem nadchodzą goździki, zbożowo-chlebowy słód i na koniec przyjemna cytrynowa kwasowość. Troszku w końcówce smaku przeszkadza ta nieszczęsna trawiasta nuta chmielowa, która ma tendencję do przechodzenia w coś co kojarzyć się może z metalicznością. Goryczka na progu wyczuwalności, ładnie wprowadza w krótki ale wytrawny finisz. Odczucie pełności na poziomie średnim, myślę że podkręcone sporym, jak na piwo w tym stylu przystało, nagazowaniem.
                    Dla mnie porządna jasna bawarska pszenica, wszystko zdaje się być na swoim miejscu. Do tego mamy nie lada atrakcję w postaci braku zmętnienia co ciekawie wpływa na percepcję. Mnie, zapach typowy dla piwa pszenicznego połączony z wyglądem typowym dla pilsów wprawił w nieco dziwny, odmienny stan umysłu 

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎