Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Czekoladowa, Galeria Centrum Bielany, Piwa Świata (zamknięty)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • KULI
    ********
    • 10-2002
    • 197

    Wrocław, Czekoladowa, Galeria Centrum Bielany, Piwa Świata (zamknięty)

    Proszę o jakieś szczegóły dotyczące nowopowstałego sklepu tj. jak z wyborem piwek, gadżety itd...


    cyt. ze strony browamator:

    We Wrocławiu, od 22 kwietnia znajdziecie nas w Galerii Centrum Bielany, na stoisku specjalistycznym 'Piwa Świata". Oprócz produktów dla piwowarów i winiarzy, nowy punkt oferował będzie interesujący wybór piwa i szkła, niespotykanego w zwykłych sklepach. "Piwa Świata" w Galerii Centrum Bielany (ul. Czekoladowa 9), otwarte są codziennie, od 10 do 21

    Jadąc autostradą chętnie zajade

    Dzięki
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    #2
    Byłem na Bielanach. Jest to stoisko sklepu ze Świdnicy, więc jak się dowiedziałem, to co jest na stoisku, to zaledwie 1/3 asortymentu. Polskich piw na stoisku mają mało - z ciekawostek widziałem porter z Witnicy. Oprócz tego dużo piw niemieckich i belgijskich: m. in. Paulaner, Belle-Vue Kriek, Duvel, itp. Zaskoczeniem dla mnie było 5 czy 6 rodzajów Tuchera. Oprócz tego można kupić szklanice i kufle - widziałem bardzo ładne kufelki Brackiego (chociaż samego Brackiego nie mają). Widziałem też kilka puszek z Browamatora, ale niestety nie jestem w stanie wymienić co to było.

    Comment

    • jerzy
      piwoholik
      • 10-2001
      • 4705

      #3
      Kolejną polską ciekawostką jest niepasteryzowany Gambrynus z Ciechanowa. Tylko jego cena jest "chora".
      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

      Comment

      • iron
        Senior
        • 08-2002
        • 6703

        #4
        Kolejną polską ciekawostką jest niepasteryzowany Gambrynus z Ciechanowa. Tylko jego cena jest "chora".

        Podejrzewam że jego "chora" cena jest niestety normalną warszawską ceną piwa.
        W samym Ciechanowie w sklepikach (nie wiem ile w browarze) piwo to kosztuje ok. 2 zł za wyborne i 2.30 zł za mocne - dolicz transport etc i niestety zdrożeje
        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
        Rock, Honor, Ojczyzna

        Comment

        • jerzy
          piwoholik
          • 10-2001
          • 4705

          #5
          Otóż nie - 2 zł za Wyborne zapłaciłbym z miłą chęcią. Ale prawie 2 × więcej, bo 3,85 zł za butelkę polskiego piwa w sklepie nie jest ceną normalną!
          Ale i tak czasem kupię, bo warto...
          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

          Comment

          • iron
            Senior
            • 08-2002
            • 6703

            #6
            No to faktycznie trochę przegieli, a do tego pewnie nie przyjmują butelek z powrotem (w Warszawie i Ciechanowie są one zwrotne)

            Za to we Wrocławiu macie lub miewacie parę innych wybornych piw w niskich cenach (Lwówek, Namysłów, Krajan etc) czego Wam strasznie zazdroszczę.
            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
            Rock, Honor, Ojczyzna

            Comment

            • Ark
              .
              • 04-2003
              • 414

              #7
              Iron napisał:

              „Za to we Wrocławiu macie lub miewacie parę innych wybornych piw w niskich cenach (Lwówek, Namysłów, Krajan etc) czego Wam strasznie zazdroszczę”

              Niska cena to za mało powiedziane. Lwówek w Piwoszku kosztuje 1.30. Człowiek kupuje, wychodzi ze sklepu i zastanawia się dlaczego nie wziął dwa razy więcej.
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • breslauer
                Senior
                • 05-2002
                • 2690

                #8
                Odwiedziłem ponownie stoisko Piwa Świata - zwiększyła się ilość pszeniczniaków, w tej chwili jest tam ich już kilkanaście rodzajów (wszelkie Tuchery, Paulanery, Franciszkanery, itp.), oprócz tego doszło kilka francuskich piw w butelkach 0,75 zamykanych korkiem. Za to zniknął Gambrynus. Z polskich to było tylko Karmi i Gingers. Zniknął też Porter z Witnicy, bo wykupiłem wszystkie sztuki, jakie im zostały - ha !! Ale mają porterka ponownie mieć w niedługim czasie.

                Comment

                • robox
                  = kapslarz =
                  • 11-2002
                  • 8188

                  #9
                  Znajomy rozmawiał w maju z obsługą tego stoiska i dowiedział się, że będą obecni jeszcze tylko przez miesiąc. Chodziło im tylko o zareklamowanie świdnickiego sklepu. Chwyt reklamowy, czy interes dobrze się kręci?
                  Last edited by robox; 02-07-2003, 10:10.

                  Comment

                  • breslauer
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2690

                    #10
                    Moja kolejna wizyta na wspomnianym stoisku. Niestety - wrażenia są z każdą wizytą coraz gorsze. W zasadzie kupuję tam tylko portera z Witnicy, bo jest to jedyne miejsce, gdzie go mogę kupić. Wczoraj stoisko obsługiwała jakaś niesympatyczna baba - z miną właścicielki interesu ... Gdy chciałem oddać butelki porterka, opryskliwie poinformowała mnie, że butelek nie przyjmuje, bo to nie jest sklep z zapleczem, a stoisko (a tydzień wcześniej butelki ode mnie wzięli!!!).
                    Poza tym pszeniczniaków mało było - chyba wykupione. W ogóle ceny są nienormalne. Widziałem np. porter EB warzony i rozlewany w Żywcu za 4,15 PLN !!!!! Gingersa też mają o jakieś 60 groszy drożej niż w TESCO na hali. Ogólnie porażka ...

                    Comment

                    • Qbric
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 427

                      #11
                      Byłem, widziałem. Stoisko ładne, pikne, ale obsluga a konkretnie jeden taki chlopak w ogóle nie kumaty. Zacząłem z nim troche rozmawiac i zaczął mi wciskać takie bajki, że ho ho! Ale to bylo dawno i myślę, że juz sie co nieco podszkolił
                      Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        breslauer napisał(a) Widziałem np. porter EB warzony i rozlewany w Żywcu za 4,15 PLN !!!!! [/B]
                        żartujesz?.......butelkowy czy puszkowy? porter EB z Żywca, swiat na głowie stanął, czyżby EB juz nie robiło własnego?
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • breslauer
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 2690

                          #13
                          becik napisał(a)
                          żartujesz?.......butelkowy czy puszkowy? porter EB z Żywca, swiat na głowie stanął, czyżby EB juz nie robiło własnego?
                          Jest to dokładnie taki porter, jaki pamiętam z EB - ma taką samą etkietkę, na której jest taki rybak, nie rybak z kuflem. Różnica jest taka, że zniknęło logo EB, zaś na kontrze jest napis: Warzone i rozlewane w browarze w Żywcu, Żywiec, ul. Browarna.
                          Becik - cena dotyczyła piwa butelkowego, tak, tak

                          A z tego, co wiem, to Elbląg już nie robi portera.
                          Last edited by breslauer; 10-07-2003, 07:29.

                          Comment

                          • Petrus
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 381

                            #14
                            Wrocław, Bielany Wrocławskie, Czekoladowa, Tesco

                            Wracając wczoraj z giełdy wstąoiłem do Tesco.W pasażu była chyba promocja piwa i wina.Można było nabyć piwa z Lwówka Książęce,Witnicy Portera 0,33l,Ciechanowa Mocne i innych browarów.Z zagranicy też spory wybór min.Monchshof Kulmbacher 6 gatunków piwa,z hiszpanii były piwa w butlach 1 litrowych,belgijskich i innych panstw.

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23782

                              #15
                              problemem mogą być jednak dość słone ceny...
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎