Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Villach, Villacher Märzen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    Villach, Villacher Märzen

    Alkoholo do 5 %. Niestety jak to często w przypadku piw austriackich brak danych o ekstrakcie. Piana piękna i zwarta. Barwa jednak jak w piwie jasnym a nie marcowym. I niestety smak petów, duszący, piwo ciężko wchodzi. Przypomina nieudane produkty polskich browarów robiących piwo dla sieci handlowych. Dla mnie to był szok. Piwo ledwo na 2+.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Aktualne foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      O, etykieta w sam raz dla Pieczarka

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
        O, etykieta w sam raz dla Pieczarka
        ???????????
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh
          ???????????

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Pełna nazwa browaru to Vereinigte Kaerntner Brauereien AG, Villach (www.villacher.com), czyli "Zjednoczone Browary Karynckie S.A.". Nazwa w zasadzie mocarstwowa, w kontekście historii najnowszej powiewa grozą... .
            Krótkotrwała, ale dumnie trzeszcząca biała i wysoka piana, kolor jasnozłoty, marcowe mogłoby być nieco bardziej konkretne kolorystycznie. Pachnie również mało zdecydowanie, jakoś-tak słodowo-piwnicznie.
            W smaku jest lepiej, goryczka, zaraz za nią słód i posmaki chlebowo-piwniczne (albo skórkowo-chlebowe ). Trochę za dużo gazu, piwo ma tendencję do balonowania, co marcowemu nie przystoi.
            Butelka NRW, etykieta - jak widać, jakoś nie powala.

            Patrząc w sieć, chyba ten browar (te browary) mają sporo ciekawszych produktów, to piwo daje się wypić, ale nie daje palety odczuć, na jakie możnaby się nastawiać, pijąc marcowe w marcu .

            Tak czy siak, dzięki Budvarowi, który trzęsącymi się ręcamy przytaskał tę butelkę prosto spod alpejskiej krowy .

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Alk. 5 % eks. 11,8:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Kolor: Jasnozłoty.
                Piana: Średniobąblowa, biała, opada po kilku minutach do cienkiej powłoki.
                Zapach: Głównie słodowy, z trochę nieprzyjemnym tłem. Później pojawia się delikatne, miodowe tło.
                Smak: Całkiem przyjemny, chmielowo-słodowy, miło zrównoważony. Zostaje przyjemny i dość mocny goryczkowy posmak.
                Wysycenie: Średniowysokie.
                Opakowanie: Buteleczka 0,33 taka jak wyżej, ale kapsel odkręcany.
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • skitof
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 2478

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kwadri Wyświetlenie odpowiedzi
                  Zapach: Głównie słodowy, z trochę nieprzyjemnym tłem. Później pojawia się delikatne, miodowe tło.
                  Dla mnie to mokry karton czyli utlenienie. I rzeczywiście przez to aromat jest słabą stroną tego piwa. W smaku jest co prawda trochę lepiej, ale ten silny zapach burzy całą kompozycję.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #10
                    W tym sezonie miałem okazję spożyć to piwo w "okolicznościach przyrody" mu właściwych, czyli w karynckiej knajpce na skrzyżowaniu tras narciarskich i wyciągów.
                    Jako napój "apres-ski" (za przeproszeniem ), a w zasadzie "in between" wchodzi rewelacyjnie .

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎