Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

O Hrabalu i piwoszach-książka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dudlik
    Senior
    • 11-2002
    • 269

    O Hrabalu i piwoszach-książka

    Pojawiła się w księgarniach nowa mała książeczka Franciszka A. Bielaszewskiego pod tytułem Tak, panowie, idę umrzeć O Hrabalu i piwoszach. Jest może niezbyt gruba, ale fajna bo opowiada o Hrabalu i o praskich knajpach za Czechosłowacji komunistycznej. Chyba warto? Sam sobie kupiłem wczoraj, ale z braku czasu nie przeczytałem jej niestety. W Warszawie przy uniwerków w księgarni Liber kosztuje 16.50 a wydana jest we Wrocławiu, więc na Dolnym Śląsku bankowo musi być i jak znam życie jest tam tańsza. Jak przeczytam to napiszę coś więcej.
    Pozdrawiam!
    Piana jak śmietana smak szesnastoletniej dziewczyny! To jest piwko!
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    #2
    Hmm ja mam mieszane uczucia. Z jednej strony książka przedstawia stałych bywalców praskich gospód, ciekawe fakty z życia knajpinaiego (Hrabalowego) i nie tylko ale z drugiej strony pisana jest tragicznym językiem , a raczej chodzi mi o interpunkcję. Bardzo ciężko się czyta takie rwane pół zdania. Pewnie autor chciał przez to stworzyć wrażenie takiej właśnie rozmowy/opowieści knajpianej ale to co jest to zakceptowania w mowie nie zawsze da się bezpośrednio przenieść na piśmie. Zresztą to uwaga to większości polskich autorów którzy na siłe próbują "grać" z formą co im niezbyt wychodzi (Libera, Stasiuk, Pilch).
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎