Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Salzburg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    Salzburg

    W ramach integracji europejskiej, postanowiłem wyskoczyć do Salzburga. Pobyt króciutki, stąd moje pytanie: był ktoś? zna ktoś? piwne przybytki oczywiście
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)
  • Petrax
    Senior
    • 12-2001
    • 662

    #2
    Zdecydowanie polecam browar klasztorny Augustiner Braustubl przy klasztorze w dzielnicy Mulln. Podczas niepogody dostępna jest ogromna sala biesiadna a latem można degustować w ogródku kasztanowym. Samo piwo również bardzo smaczne (choć drogie) ale warte spróbowania. Z tego co pamiętam już gdzieś na forum opisywałem dokładniej ten przybytek.
    Last edited by Petrax; 19-05-2003, 15:32.
    In cervisia veritas
    http://www.ptxc.de.vu
    Пиво - вот мое экотопливо

    Comment

    • dziku
      Senior
      • 12-2002
      • 1992

      #3
      Petrax napisał(a)
      Zdecydowanie polecam browar klasztorny Augustiner Braustubl przy klasztorze w dzielnicy Mulln. Podczas niepogody dostępna jest ogromna sala biesiadna a latem można degustować w ogródku kasztanowym. Samo piwo również bardzo smaczne (choć drogie) ale warte spróbowania.
      Zgadzam się. Świetne miejsce i piwo też świetne. Będąc w Salzburgu warto spróbować wszechobecnego tam piwa Stiegl z browaru Salzburg. Jest w każdym sklepie i w prawie każdej knajpce czy restauracji. Ech gdyby tak analogicznie np w Łodzi wszechobecne było piwo z Browarów Łódzkich... ale to oczywiście dygresja. Stiegl najtańszy był w schronisku w którym spaliśmy - na Paracelsusstrasse 9. Jest tam na dole mały pub z piwem, muzyką rockową, międzynarodowym towarzystwem i świetnym klimatem. Zawsze ostatni utwór grany przed zamknięciem pubu wykonywany był siłami całego zgromadzenia. Może właśnie stąd brały się skargi mieszkańców na "rozrywkową atmosferę" tego miejsca... Z piw pamiętam też Trummer Pils (Privatbrauerei Josef Sigl). Piłem też kilka ciekawych piw marcowych, ale nie mogę znaleźć notatek z nazwami. Jeśli znajdę to dopiszę.
      Dziku


      Comment

      • Petrax
        Senior
        • 12-2001
        • 662

        #4
        dziku napisał(a)
        Ech gdyby tak analogicznie np w Łodzi wszechobecne było piwo z Browarów Łódzkich...
        Tyle, że Stiegl to wielki browar szeroko dostępny również w innych rejonach Austrii - analogicznie np. Lech jest wszechobecny w Poznaniu
        In cervisia veritas
        http://www.ptxc.de.vu
        Пиво - вот мое экотопливо

        Comment

        • dziku
          Senior
          • 12-2002
          • 1992

          #5
          Petrax napisał(a)
          Tyle, że Stiegl to wielki browar szeroko dostępny również w innych rejonach Austrii - analogicznie np. Lech jest wszechobecny w Poznaniu
          Prawda to. Odwiedzając taki Graz czy Linz, że o Wiedniu nie wspomnę zauważymy, że Stiegl jest tam dostępny czy nawet "szeroko dostępny" Mówiąc, że w Salzburgu jest wszechobecny miałem raczej na myśli mnogość reklam, ogródków, gadżetów i obecność w chyba każdej knajpce, czego w innych rejonach Austrii w takim natężeniu nie zauważyłem.
          Będąc wtedy w Salzburgu spróbowałem też nalewanego Kaltenberga, celem porównania z licencyjnym produktem Browarów Łódzkich. Wtedy to porównanie wcale nie wypadło najgorzej. Oczywiście Kaltenberg to w Salzburgu żaden lokalny rarytas - po prostu trafił się w jakimś pubie...
          Dziku


          Comment

          • zythum
            Kot Makawity
            • 08-2001
            • 8305

            #6


            Zajrzyj w zakładkę browary w Austrii i tam znajdziesz wszystko o browarach tego regionu. Do tego zakładka knajpy da informacje o knajpach. Co prawda po austriacku ale spokojnie można się zorientować.
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • ppns
              Senior
              • 10-2002
              • 1737

              #7
              zythum napisał
              [..]i tam znajdziesz wszystko o browarach tego regionu. [..]
              Co prawda po austriacku ale spokojnie można się zorientować.

              Zythum , jak rany !!!!!

              Nie ma języka austriackiego

              Austriacka odmiana niemieckiego ma nieco inny akcent i wymowę niż tzw. Hochdeutsch , poza tym kilka urzędniczych zawodów ma inną nazwę oraz kilka rzeczowników ma inny rodzajnik , ale to ten sam język!!!!!


              Lepiej od razu kliknąć tak :

              piwoppns@wp.pl

              Comment

              • zythum
                Kot Makawity
                • 08-2001
                • 8305

                #8
                Jak rany wiem, że nie ma austriackiego języka ale tak mi ładniej brzmi (w wymowie) niż niemiecki, że nie mogłem się powstrzymać.
                To inaczej miało być, przyjaciele,
                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                Rządzący światem samowładnie
                Królowie banków, fabryk, hut
                Tym mocni są, że każdy kradnie
                Bogactwa, które stwarza lud.

                Comment

                • ppns
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1737

                  #9
                  Od Celta_birofila oczekujemy szczegółowej relacji fotograficzo-tekstowej z wypadu do Austrii.

                  Puby , wyszynki , knajpki , browary , degustacje rodzimych gatunków....
                  piwoppns@wp.pl

                  Comment

                  • celt_birofil
                    † 2017 Piwosz w Raju
                    • 09-2001
                    • 4469

                    #10
                    Postaram się, choć będzie to tzw. "jednodniówka" - wyjazd w piątek o 20, powrót w niedzielę ok. 8.00
                    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎