Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Onet Konekt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    Onet Konekt

    Czy ktoś z Was używa może do połączeń z internetem za pomocą modemu programu Konektor ze stron Onet Konekt? Pytam, bo zainteresowała mnie informacja podana przez Onet, że ten ich program i numer dostępowy do siecie zabezpiecza przed dialerami (czyli połączeniami 0-700).
    Czy korzystając z Konektu faktycznie są takie same opłaty, jak u TPSA? Czy naprawdę za to nic się nie dopłaca więcej do połączeń, jak próbują przekonywać twórcy Onetu?
  • easy
    Senior
    • 04-2003
    • 204

    #2
    Owszem. Używam ja.
    Koszt taki sam jak w TP SA, jakość połączenia dobra - nie zrywa, a o zabezpieczeniach przed dialerami słyszałam, że ma się pojawić. Nie wiem czy już jest!
    Przyciągam piwne magnesy... :-)

    Comment

    • breslauer
      Senior
      • 05-2002
      • 2690

      #3
      easy napisał(a)
      Owszem. Używam ja.
      Koszt taki sam jak w TP SA, jakość połączenia dobra - nie zrywa, a o zabezpieczeniach przed dialerami słyszałam, że ma się pojawić. Nie wiem czy już jest!
      Dzięki Easy za odpowiedź.
      Podobno jest już zabezpieczenie - tak właśnie przeczytałem w piątek na stronie Onetu. Ale chcę się upewnić: faktycznie wystarczy zainstalować ten ich programik Konektor i już? Nic nie trzeba podpisywać, żadnych umów, itp.?

      Comment

      • easy
        Senior
        • 04-2003
        • 204

        #4
        breslauer napisał(a)
        Ale chcę się upewnić: faktycznie wystarczy zainstalować ten ich programik Konektor i już? Nic nie trzeba podpisywać, żadnych umów, itp.?
        Dokładnie tak jest!!! Instaluje się samo i na pulpicie robi się skrót OnetKonekt. Klika się i łączy się.
        I już!!
        Przyciągam piwne magnesy... :-)

        Comment

        • breslauer
          Senior
          • 05-2002
          • 2690

          #5
          Dzięki Easy za info. Twoje zdrowie

          Comment

          • breslauer
            Senior
            • 05-2002
            • 2690

            #6
            No i stało się. Podłączyłem się do Onet Konekt i ... zobaczymy, jak to się sprawdzi. O moich doświadczeniach będę informował.

            Comment

            • crizz
              ...
              • 02-2003
              • 1255

              #7
              Nie chcę dyskredytować antymonopolowej inicjatywy pt. OnetKonekt, ale po pierwsze, mam problemy z połączeniem, podczas gdy tepsa łączy za pierwszym razem, a po drugie - przy pierwszym połączeniu zainstalował mi się dialer .

              Do ochrony polecam AntyDialer - darmowy program o zadziwiającej prostocie - samemu można zdefiniować numery, które modem może wybierać lub których nie może wybierać. Na razie działa...

              Comment

              • breslauer
                Senior
                • 05-2002
                • 2690

                #8
                crizz napisał(a)
                Nie chcę dyskredytować antymonopolowej inicjatywy pt. OnetKonekt, ale po pierwsze, mam problemy z połączeniem, podczas gdy tepsa łączy za pierwszym razem, a po drugie - przy pierwszym połączeniu zainstalował mi się dialer .

                Crizz, a ustawiłeś w opcjach odpowiednie zabezpieczenia? Bo to jest tak, że Konektor nie chroni Cię automatycznie przed dialerami, dopiero trzeba mu to w opcjach poustawiać. Ja poustawiałem w Konektorze zanim się połączyłem - na razie jednak nic się nie zdarzyło ... Ale jak mówiłem - łączę się przez OnetKonekt dopiero od kilku dni, więc doświadczeń jeszcze nie zebrałem.

                Comment

                • crizz
                  ...
                  • 02-2003
                  • 1255

                  #9
                  breslauer napisał
                  Crizz, a ustawiłeś w opcjach odpowiednie zabezpieczenia?
                  Ustawiłem. Wiem, OnetKonekt działa tak samo, jak AntyDialer, ale po takim przypadku utraciłem zaufanie .

                  Comment

                  • jerzy
                    piwoholik
                    • 10-2001
                    • 4705

                    #10
                    umowa TP SA i DIALOGu

                    Trochę to nie na temat, ale może informacja Was ucieszy:
                    TP SA i Telefonia DIALOG (TD) podpisały umowę na mocy której wszyscy abonenci TP będą mogli korzystać z usług TD, m.in. z połączeń międzymiastowych, międzynarodowych i - uwaga - usług wdzwanianych.
                    Wygląda więc na to, że już po wakacjach każdy chętny posaiadacz telefonu w TP będzie mógł skorzystać np. z ryczałtowego dostępu do internetu za 89 zł/mies. (bez żadnych limitów czasowych) oferowanego przez TD.

                    Zwiększy się konkurencja, to ceny dostępu do internetu w Polsce powinny spaść. Fajnie, prawda?
                    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                    Comment

                    • robox
                      = kapslarz =
                      • 11-2002
                      • 8188

                      #11
                      Korzystam z tej właśnie opcji dostępu do internetu, oferowanej przez DIALOG i nie narzekam. Firma także zabezpiecza przed dialerami.
                      Last edited by robox; 06-06-2003, 21:57.

                      Comment

                      • breslauer
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2690

                        #12
                        Pierwsze spostrzeżenie po pewnym czasie jest takie, że przez Konektor bardzo szybko można łączyć się z internetem. Nieporównywalnie szybciej niż przez TPSA. Nie ma czegoś takiego, że "próba pierwsza – nie mogę ustanowić połączenia", "próba druga – nie mogę ustanowić połączenia", "próba trzecia ...", itd. Przez Konektor komputer łączy od razu przy pierwszej próbie i robi to bardzo szybko. Nie zdarzyło mi się jeszcze też przerwanie połączenia podczas surfowania. O anty-dialerach się nie wypowiem, bo jeszcze nie zauważyłem działania ochronnego.

                        Comment

                        • easy
                          Senior
                          • 04-2003
                          • 204

                          #13
                          breslauer napisał(a)
                          Nie zdarzyło mi się jeszcze też przerwanie połączenia podczas surfowania.
                          Szczerze powiem, że mi się zdarzyło dwa razy, ale nie zdążyło mnie to wyprowadzić z równowagi!
                          Przyciągam piwne magnesy... :-)

                          Comment

                          • jerzy
                            piwoholik
                            • 10-2001
                            • 4705

                            #14
                            Mamy kolejną alternatywę dla telekomuny - internet "wdzwaniany" w NOM. Nie dość, że trochę tańszy niż u operatora dominującego (mniej niż 5 groszy brutto za 1 minutę po 18:00) to jeszcze czas połączenia jest liczony CO DO SEKUNDY, a nie co 3/6 minut.
                            Dodatkowo cena połączeń nie zależy od posiadanego pakietu telefonicznego, czyli jeśli ktoś nie gada, a tylko surfuje po necie, to może przejść na tańszy abonamet z droższymi impulsami i wcale go te droższe rozmowy nie będą boleć.
                            Jak na razie łączyłem się kilka razy i zawsze bez problemów (za pierwszym razem). Ale anty-dialera chyba nie mają...
                            Tylko trzeba podpisać umowę z NOM, ale to nie boli i nic nie kosztuje.
                            Szczegóły na stronach NOM.
                            browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                            Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                            Comment

                            • breslauer
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 2690

                              #15
                              Pierwszy zgrzyt w korzystaniu z OnetKonekt: wczoraj próbowałem się połączyć i pomimo dwudziestukilku prób linia pozostawała zajęta (komunikat: line is busy) i nie udało mi się ... Musiałem przełączyć się na numer dostępowy TPSA i ... połączyło mnie od razu za pierwszym razem !!!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎