Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nakrętki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szarpik
    Senior
    • 02-2002
    • 676

    Nakrętki

    Zbieram kapsle , ostatnio wpadła mi w łapy nakrętka od Jabłonowa w Pet-ach i trudno mi ją do kapsli zaliczyć hmmm.... taka kolekcjonerska ciekawostka . Zbieracie to?
    ps.nadruk z logo browaru
    WWW.EKSTRAKLASA.NET
  • Cocobango
    Senior
    • 04-2002
    • 818

    #2
    Ja traktowałbym to jako kapsel.
    Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
    Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
    HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Tak , zbieram(y) - ja np mam już w zbiorze jedną .Z Jabłonowa
      Nakrętka to nakrętka , a kapsel to kapsel.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • pieczarek
        zwykle cham i prostak
        • 06-2001
        • 5011

        #4
        Przejrzyj temat "Coś jeszcze do kolekcjonowania". Wkleiłem tam zdjęcie metalowej nakrętki .Piwo "Pyraser" dostałem kiedyś w prezencie od Piwowara i było zamykane właśnie na tę zakrętkę.

        Na giełdzie Grodzisk 2002 u pewnego kolekcjonera widziałem spore stadko metalowych nakrętek od piwa z USA. Ich wielkość wskazywała, że pochodziły z dużych butelek. Mówił, że w domu ma kilkaset sztuk. Jeśli można zbierać metalowe, to można i zbierać plastikowe. Te ostatnie pewnie szybko znacznie się rozmnożą.

        Comment

        • darkbeer
          Junior
          • 05-2003
          • 16

          #5
          Cooper napisał(a)
          Tak , zbieram(y) - ja np mam już w zbiorze jedną .Z Jabłonowa
          Nakrętka to nakrętka , a kapsel to kapsel.
          ............wg mnie kapsel to kapsel, a nakretka to nakretka. Oczywiscie nalezy to do rodziny "Zamkniec butelkowych" podobnie jak porcelanki czy korki, ale ja traktuje to jako osobny zbior. Na Zachodzie Europy i w USA stosowane sa na butelkach 1,0 l i 2,0 l, choc ostatnio znalazlem nawet z butelki 0,66 l (browar Mahou-Hiszpania).Zastanawiam sie czy oddzielnie zbierac nakretki plastikowe i metalowe, czy zaliczyc to do jednego.Mam takze duzo kapsli odkrecanych i zastanawiam sie czy mieszac je z tradycyjnymi....

          Comment

          • pieczarek
            zwykle cham i prostak
            • 06-2001
            • 5011

            #6
            Przeglądając śmietnik w jednej z moich szafek natrafiłem na tę metalową nakrętkę "Pyraser Bier", której zdjęcie wkleiłem już na forum. Jeśli są chętni to zabieram ją ze sobą do Żywca.

            Comment

            • pulas
              Senior
              • 08-2001
              • 965

              #7
              Cooper napisał(a)
              Nakrętka to nakrętka , a kapsel to kapsel.
              A kapsle do butelek "twisterów"?
              pułaś
              ---------------------------------
              "(...)W kącikach flechtów wieczór już
              Lśni jak porzeczka krwawa
              Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
              I między bajki wkładam"

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #8
                Zdecydowana większość kolekcjonerów (o ile nie wszyscy) zalicza kapsle typu twist-off do zbioru "normalnych" "zaciskanych" kapsli. Z resztą sam używasz terminu "KAPSLE do butelek twisterów" a nie "NAKRĘTKI do butelek twisterów". Ja generalnie zamknięcia flaszek dzielę na: kapsle , porcelanki , korki , nakrętki i tzw. zrywki choć może jeszcze o czymś zapomniałem. Te grupy też na upartego można by podzielić na mniejsze ale to temat na osobny post.
                Last edited by Cooper; 29-05-2003, 20:16.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  i czy ktoś zaczął może zbierać polskie nakrętki od PET-ów? Czy powinny one znależć swój osobny dział w "Kolekcjonerstwie"? W sumie dobrze by było je zeskanować i zachować dla potomności póki jeszcze są.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • paveuek
                    Senior
                    • 09-2001
                    • 410

                    #10
                    becik napisał(a)
                    i czy ktoś zaczął może zbierać polskie nakrętki od PET-ów? Czy powinny one znależć swój osobny dział w "Kolekcjonerstwie"? W sumie dobrze by było je zeskanować i zachować dla potomności póki jeszcze są.
                    Obawiam się, że ta dziedzina kolekcjonerstwa ma wielką przyszłość
                    Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
                    Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

                    Comment

                    • dryx
                      † 1966-2017 Piwosz w Raju
                      • 04-2002
                      • 1735

                      #11
                      Nie wiem czy jest się czego obawiać, pojawia się nowa dziedzina kolekcji i należy się z tego cieszyć
                      Jedyne czego możesz się obawiać to tego piwa z PET-a , jeśli będziesz chciał zdobyć jakąś nowa nakrętkę do kolekcji

                      Comment

                      • grzeber
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2867

                        #12
                        Cooper napisał(a)
                        Tak , zbieram(y) - ja np mam już w zbiorze jedną .Z Jabłonowa
                        Nakrętka to nakrętka , a kapsel to kapsel.
                        Mówiłeś że masz 2 sztuki, czyli 66% tego co wyszło w Polsce
                        pozdrawiam
                        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                        Comment

                        • zibiolot
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 195

                          #13
                          Nakrętka na pety.

                          Witam.
                          Czy te plastikowe nakrętki na pety mają juz jakąś swoją osobną kategorie u zbieraczy? Czy może, wręcz przeciwnie, są traktowane jakby ich nie było.

                          Comment

                          • dziku
                            Senior
                            • 12-2002
                            • 1992

                            #14
                            Zacznij zbierać! Może za kilka lat zostaniesz Nestorem Kolekcjonerów Nakrętek na Pety...
                            Bo temat wydaje się na razie kolekcjonersko niezagospodarowany...
                            Dziku


                            Comment

                            • pieczarek
                              zwykle cham i prostak
                              • 06-2001
                              • 5011

                              #15
                              Temat jest już kolekcjonersko zagospodarowany.
                              Na kilku giełdach (przede wszystkim w Grodzisku i Warszawie) widziałem ludzi, którzy mieli wystawione na sprzedaż i wymianę nakrętki na butelki. Nie kapsle, ale właśnie nakrętki. Były to głównie metalowe nakrętki amerykańskie. Bardzo różnej wielkości - od zwykłych, wielkości mniej więcej kapsla, do dużych, o średnicy 4 cm. Teraz pewnie do swoich kolekcji podołączali polskie plastikowe nakrętki z petów.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎