Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Legnica - różne sklepy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    Legnica - różne sklepy

    Wczoraj byłem w tym mieście i troszkę się nachodziłem po sklepach. Niestety nie pamiętam nazw wszystkich ulic oraz sklepów w związku z czym postanowiłem opisać ogólną sytuację piwną panującą w sklepach.
    Zacznę od tego iż wyroby Piasta oprócz Książa są rzadko spotykane co mnie bardzo zdziwiło.
    Nie ma również piw zagranicznych a przecież w innych miastach często można spotkać w różnych sklepach piwka z Czech, Anglii czy Hiszpanii. Jedynym piwem zagranicznym był Rolling Rock.
    No ale może teraz o tym co można znaleźć w tym mieście. Na pewno obok molochów niepodważalną pozycję zajmuje Brok. Jego produkty można dość często spotkać(Karmel, Kanclerz, Colt, Sambor) oprócz tego browaru od czasu do czasu można trafić na Viflinga ale tylko mocnego i to w bączku albo w alu. Poza tym panuje bieda Jeszcze 2 lata temu powszechny był Boss oraz Lwówek a teraz wyparowały.
    Muszę tez odnotować że wiele małych sklepów spożywczych zostało pozamykanych.
    Na razie mój opis dotyczy tylko właśnie małych spożywczaków.
    Z większych sklepów odwiedziłem Biedronkę oraz Eko.
    W tym pierwszym markecie wybór piw jest standardowy czyli CDN a w drugim można spotkać wyroby Głubczyc, Jabłonowa(w tym i pety) oraz Dojlid.
    Następnym razem mam zamiar wybrać się do niedawno otwartego Oszołoma oraz zahaczyć o Reala i wybrać się w drugą część miasta.
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    #2
    Brok w Legnicy był ale się zmył. Obszedłem parę sklepów ale nie spotkałem ani jednego piwa z tego browaru.
    Za to w sklepiku mieszczącym się na ulicy Armii Ludowej można kupić wyroby z Chojnowa.
    Na ulicy Horyzontalnej wypatrzyłem sklep Piwosz. Ucieszyłem się ale zdecydowanie przed wcześnie. W sklepie sama masówka Na moje pytanie o piwa z małych i średnich browarów Pani sprzedawczyni wskazała Wojaka z Kielc. Poza tym naprawdę idzie się załamać. Zresztą gdy zadałem to pytanie i podałem parę przykładów browarów Pani bardzo się na mnie oburzyła. Z zagranicznych piw były tylko 3 Śmieszny sklep nie różniący się od innych monopolowych w tym mieście.
    Dla smakoszy kwasu chlebowego mam dobrą wiadomość, na ulicy Galaktycznej w sklepie mięsnym można kupić jego trzy rodzaje a dokładniej z 3 różnych wytwórni.

    Comment

    • robox
      = kapslarz =
      • 11-2002
      • 8188

      #3
      Kilka lat temu dobrze zaopatrzony w piwa z małych i średnich browarów, był taki sklepik na rogu, przy wejściu na Rynek, koło Hortexu. Niestety dawno już nie odwiedzałem Legnicy .

      Comment

      • baklazanek
        † 2014 Piwosz w Raju
        • 08-2001
        • 3562

        #4
        Niestety tej części Legnicy jeszcze nie badałem pod względem piwnym, planuję to zrobić przy następnej okazji.

        Comment

        • arzy
          Senior
          • 06-2002
          • 2814

          #5
          Wybieram się na poczatku sierpnia do Legnicy. Może ktoś poda jakieś aktualne namiary na ciekawe sklepy z piwem.
          "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          Bractwo Piwne
          Skład Piwa
          Piszę poprawnie po polsku!

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎