Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tu Polskie Radio"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    Tu Polskie Radio"

    Opinie na temat rozgłośni radiowych pojawiają się na forum stosunkowo sporadycznie. Moze warto podyskutować o tym, których rozgłośni słuchamy najczęściej?
    83
    Trójka
    39,76%
    33
    Zetka
    3,61%
    3
    RMF
    8,43%
    7
    Stacje lokalne
    18,07%
    15
    Inne
    30,12%
    25
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Jakiś czas temu wróciłem do "Trójki" bo zniszczono bardzo fajne regionalne radio Flash
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • celt_birofil
      † 2017 Piwosz w Raju
      • 09-2001
      • 4469

      #3
      Mi też chyba najbardziej Trójka odpowiada, choć czasem wieczorami przemycają tzw. "polityczną poprawność"
      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

      Comment

      • pulas
        Senior
        • 08-2001
        • 965

        #4
        Trójeczka swego czasu była świetną rozgłośnią. Niestety ostatnio coraz bardziej idzie w kierunku komercji. Przeniesienie Kuby Strzeczkowskiego na godzinę 12 w południę było jednym z tych posunięć, które dla mnie niszczą Trójkę. A zaczęło się to od odejścia z salonu politycznego Moniki Olejnik. Obecnie na siłę stara się lansować nowe "gwiazdy' w stylu Piotra Barona. Dla mnie jest to nie do przyjęcia.
        Jednak i tak jest to ciągle najlepsza stacja. W Warszawie mamy do wyboru ponad 20 rozgłośni, jednak tak naprawdę niczym się one od siebie nie różnią. Większość z nich gra tę samą muzykę (lata 70,80), większość audycji prowadzona jest w ten sam, pseudoluzacki sposób. Jest kilka rozgłośni katolickich (w tym całkiem ciekawe radio Warszawa Praga).
        Ostatnio coraz częściej słucham Rock Radia. Pod względem muzycznym jest moim zdaniem najlepsze w Warszawie (np. w poniedziałki po 22 puszczają starego dobrego punk/hc), jednak ich serwisy informacyjne są stanowczo niewystarczające.
        Mimo wszystko ciągle jestem jednak wierny Programowi Trzeciemu polskiego Radia, z jego listą przebojów, trójkowym ekspresem, czy smooth jazz cafe.
        pułaś
        ---------------------------------
        "(...)W kącikach flechtów wieczór już
        Lśni jak porzeczka krwawa
        Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
        I między bajki wkładam"

        Comment

        • pulas
          Senior
          • 08-2001
          • 965

          #5
          pytanie do ankiety

          Celcie! Dlaczego w ankiecie nie uwzględniłeś PR1? Przecież ma ono chyba słuchalność porównywalną z zetką i RMF.
          pułaś
          ---------------------------------
          "(...)W kącikach flechtów wieczór już
          Lśni jak porzeczka krwawa
          Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
          I między bajki wkładam"

          Comment

          • Seler_32
            Senior
            • 04-2003
            • 444

            #6
            Trójka... cóż tacy panowie, jak pan Rokos nie potrafia prowadzić audycji (z całym szacunkiem). Czy kiedyś wrócą te czasy kiedy jazz był grany w Trójce o 20.05 od poniedziałku do czwartku? Niestety chyba nie. Pulas mam pytanie: czy w Wa-wie działa nadal radio JAZZ FM czy jakoś tak?
            Olejnik monika to pikuś - dlaczego wyrzucili Skworońskiego? Panie Pieńkowskiej nie da sie przeca słuchać.
            Niestety w dobie pogoni za słuchalnością niektórzy są gotowi poświęcić nawet to, co było ideałem i nie potrzebowało zmiany, żeby nie powiedzieć świętości narodowej.
            Nie należy odkładać na jutro, tego co można wypić dzisiaj.

            Nie wierzę abstynentom.

            Comment

            • Cyrkonia
              Senior
              • 10-2001
              • 1936

              #7
              Celciku, zgadza się.
              Twoja ankieta narzuca odpowiedzi
              Jako upierdliwy statysta zwracam Ci więc uwagę. Na przyszłość - podawaj (w miarę możliwości) wszystkie możliwe wybory (odpowiedzi) i nie według własnych upodobać, czyli najlepiej alfabetycznie.

              P.S. takie pytania nazywają się prawidłowo pytania z kafeterią. Uważam że idiotycznie.

              Mój post dedykuję ku przestrodze wszystkim tym, którzy chcieliby mieć kiedyś coś wspólnego z takimi cyferkami.
              UWAGA!!!! Od tego może powywracać się w głowie
              www.stat-gra.pl

              Comment

              • pulas
                Senior
                • 08-2001
                • 965

                #8
                Seler_32 napisał(a)
                Pulas mam pytanie: czy w Wa-wie działa nadal radio JAZZ FM czy jakoś tak?
                Radio Jazz ciągle działa. W W-wie na 106,8. Niestety odnoszę wrażenie, że ostatnio coraz mniej można tu posłuchać klasycznego jazzu, a coraz więcej nowoczesnych odmian, za którymi jakoś nie przepadam.
                Oto rozgłośnie dostępne w Stolicy i okolicach:

                KATOLICKIE RADIO PLUS ŚW. JÓZEF ARCHIDIECEZJA WARSZAWSKA Warszawa 96,5
                KLASYKA 103,7 FM Warszawa 103,7
                KOLOR 103 FM RTCN Warszawa 103
                PiN 102 FM - Pieniądz i Nowoczesność Warszawa 102
                Program 1 PR Warszawa 92
                Program 2 PR Warszawa 102,4
                Program 3 PR Warszawa 98,8
                Program 4 PR - Radio BIS Warszawa 104,9
                RADIO 94 FM Warszawa 94
                Radio dla Ciebie Warszawa 101
                Radio ESKA Warszawa Warszawa 105,6
                RADIO JAZZ Warszawa 106,8
                RADIO JUTRZENKA Warszawa 99,5
                RADIO MARYJA Warszawa 89,1
                RADIO PLUS WARSZAWA Warszawa 93,3
                Radio POGODA Warszawa 100,1
                RADIO WARSZAWA PRAGA RTCN Warszawa 106,2
                RADIO WAWA Warszawa 89,8
                RADIO ZDROWIE Warszawa 98,3
                RADIO ZET Warszawa 107,5
                RADIOSTACJA RTCN Warszawa PKiN 101,5
                RMF FM Warszawa 91
                ROCK RADIO MAZOWSZE 95,8 FM Nowy Dwór Mazowiecki 95,8
                TOK FM Warszawa 97,7
                pułaś
                ---------------------------------
                "(...)W kącikach flechtów wieczór już
                Lśni jak porzeczka krwawa
                Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
                I między bajki wkładam"

                Comment

                • Seler_32
                  Senior
                  • 04-2003
                  • 444

                  #9
                  Wielkie dzięki.
                  Niewiedzieć dalczego na samochodowym radioodbiorniku złapać go nie mogłem.
                  Nie należy odkładać na jutro, tego co można wypić dzisiaj.

                  Nie wierzę abstynentom.

                  Comment

                  • kwasiborek
                    Junior
                    • 03-2003
                    • 27

                    #10
                    ówq

                    A na Tok FM co powiecie? Jedyne radio w którym można sobie poważnie posłuchać o polityce. Bez narzucania poglądów, chronienia niczyich interesów.
                    Co do pani Pieńkowskiej drogi Selerze_32 to w niedzielne ranki w Salonie Trójki jest rewelacyjna, a w porównaniu z panią Olejnik ze Śniadania w Radiu Zet, to wręcz oszołamiająca.
                    Apropos Trójki. Niezapomnijmy o MANNiaku po ciemku

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #11
                      pulas napisał(a)
                      Radio Jazz ciągle działa. W W-wie na 106,8. Niestety odnoszę wrażenie, że ostatnio coraz mniej można tu posłuchać klasycznego jazzu, a coraz więcej nowoczesnych odmian, za którymi jakoś nie przepadam
                      Radio Jazz jest również dostępne w sieci.

                      A mnie się podoba zróżnicowanie muzyki w tej radiostacji, tym bardziej, że leci tam sporo rocka i bluesa. Fakt, że jest trochę za dużo elektroniki, ale poza tym nadają tam taką ilość ciekawej muzyki, że dla mnie skandalem jest polityka większości stacji radiowych, które albo wałkują ciągle te same kawałki ('czy pamiętasz te przeboje?' - TAK, BO NIE POZWALACIE MI O NICH ZAPOMNIEĆ!!!), albo bezkrytycznie nadają to, co dyktują listy przebojów. Tyle muzyki krąży po świecie i umyka naszym uszom!

                      Comment

                      • arzy
                        Senior
                        • 06-2002
                        • 2814

                        #12
                        Z racji rozgłosni zakladowej słucham Trójki.
                        Osobiscie najbardziej podoba mi się RMF. Od zawsze prowadzone audycje były na luzie, a taki styl odpowiada mi najbardziej. Wiadomości przekazywane są najszybciej, muzyczka też niczego sobie.
                        "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        Bractwo Piwne
                        Skład Piwa
                        Piszę poprawnie po polsku!

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #13
                          arzy napisał(a)
                          Wiadomości przekazywane są najszybciej
                          Dlatego właśnie szerokim łukiem omijam to radio i wiele mu podobnych. Nie lubię gadania w tempie amfetaminowym.

                          Właśnie mi się przypomniało: ostatnio zdarza mi się słuchać Radia Józef. Jest taka audycja, prowadzona przez Darka Malejonka (Leo Maleo, czy jakoś tak), gdzie leci samo reggae. Nawet można przeboleć ewangelizację między kawałkami.

                          Comment

                          • pulas
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 965

                            #14
                            żąleną napisał(a)
                            A mnie się podoba zróżnicowanie muzyki w tej radiostacji, tym bardziej, że leci tam sporo rocka i bluesa. Fakt, że jest trochę za dużo elektroniki, ale poza tym nadają tam taką ilość ciekawej muzyki, że dla mnie skandalem jest polityka większości stacji radiowych, które albo wałkują ciągle te same kawałki ('czy pamiętasz te przeboje?' - TAK, BO NIE POZWALACIE MI O NICH ZAPOMNIEĆ!!!), albo bezkrytycznie nadają to, co dyktują listy przebojów. Tyle muzyki krąży po świecie i umyka naszym uszom!
                            Fakt, że bloki z innym rodzajem muzyki są ciekawe, ale gdy chcę posłuchać dobrego (w moim odczuciu) jazz'u, to często w Radio Jazz nie mogę na niego trafić. Może po prostu w złych godzinach włączam tę stację?
                            Jeżeli zaś chodzi o rodzaj muzyki prezentowanej na antenie trójki, to bardzo ciekawie wypowiedział się ostatnio Man. Powiedział, że tęskni za radiem z przed kilku-kilkunasu lat, gdy można było tam usłyszeć piosenki trwające dłużej niż 3 minuty. Obecnie, w dobie komercji i szybkiego tempa na długie kawałki w radiu nie ma miejsca, mimo, ze często są to wybitne utwory.
                            pułaś
                            ---------------------------------
                            "(...)W kącikach flechtów wieczór już
                            Lśni jak porzeczka krwawa
                            Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
                            I między bajki wkładam"

                            Comment

                            • paveuek
                              Senior
                              • 09-2001
                              • 410

                              #15
                              TokFM już dawno przestało być apolityczne, były takie czasy jak taki jeden Waldemar O. nadawał (naziska nie pamiętam) to pół Warszawy go codziennie rano słuchało, odkąd zmienił się zarząd radia, to go stamtąd wyrzucili

                              A jak dla mnie to tylko Radiostacja i RockRadio się nadają, nienawidzę tego jęczenia sławnych wokalistek od siedmiu boleści
                              Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
                              Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎