Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelka Browar Gnieźnieński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • krzycho68
    Junior
    • 05-2003
    • 9

    Butelka Browar Gnieźnieński

    Niedawno znalazłem butelke po piwie ale nic o niej nie wiem.Nie mam pojęcia czy to zwykłe szkiełko do śmieci czy może coś cennego.Jeżeli ktoś zorjentuje sie z mojego opisu i mi powie bedę wdzięczny.
    Butelka nie ma etykietki , wszystkie napisy są wytłoczone.
    od przodu:
    BROWAR GNIEŻNIEŃSKI
    BRACIA KOTECCY (napis po łuku)
    GNIEZNO
    0,3L
    od tyłu:
    KLASZTORNE (napis po przekątnej)
    na dole po okręgu butelki jest napis:
    WŁASNOŚĆ BROWARU PRZESTRZEGAMY PRZED NADUŻYCIEM
    od spodu :
    SIMENS
  • Piwowar
    Senior
    • 05-2001
    • 2543

    #2
    Browar przy Wreschenerstrasse został założony w 1878 roku przez Helmutha Rose. Bracia Koteccy byli jego właścicielami w okrese międzywojennym. Jeżeli na spodzie pisze SIEMENS a nie SIMENS, butelka została wyprodukowana przez fabrykę szkła w Dreźnie „Aktiengesellschaft für Glasindustrie vormals Friedrich Siemens Dresden“. Firma ta posługiwała się również skrótami Db i Df.
    Archiwum piwne

    Poznaj
    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Odp: Butelka Browar Gnieźnieński

      krzycho68 napisał(a)
      Nie mam pojęcia czy to zwykłe szkiełko do śmieci
      Bój się Boga ! Nawet nie próbuj !!
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • krzycho68
        Junior
        • 05-2003
        • 9

        #4
        Bardzo dziękuje za informacje Cooperowi i Piwowarowi
        Moja nieco różni się optycznie od tej na allegro, wyglada na nowszą (krój czcionki i kształt).
        Ja nie kolekcjonuje butelek jeżeli ktoś bedzie zaintersowany czekam na informacje.

        Comment

        • Kałusz
          Senior
          • 02-2002
          • 302

          #5
          Piwowar napisał(a)
          Jeżeli na spodzie pisze SIEMENS a nie SIMENS, butelka została wyprodukowana przez fabrykę szkła w Dreźnie „Aktiengesellschaft für Glasindustrie vormals Friedrich Siemens Dresden“. Firma ta posługiwała się również skrótami Db i Df.


          To ciekawa informacja. Wiem jednak, że Huta Ujście - duży przed wojną producent butelek - do roku 1928 nosiła nazwę Siemens. W tym własnie roku w "Przemyśle piwowarskim Rzeczpospolitej" ukzywały się ogłoszenia z tą informacją. Oznacza to , że huta Siemens i Ujście to ta sama firma.
          Tak czy inaczej flaszka jest ciekawa. Identyczny wzór był produkowany przez hutę Siemens również dla browaru w Tenczynku - pojemność, kształt i rozmieszczenie napisów są takie same. Tylko z tyłu inna nazwa piwa: "kasztelańskie".
          sj

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎